Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Egzamin ósmoklasisty

    W dniu 14 maja uczniowie z klasy ósmej rozpoczęli egzamin ósmoklasisty od sprawdzianu z języka polskiego. Trzymamy kciuki i życzymy samych sukcesów.

  • "Moja ulubiona postać literacka"

    W dniach od 19 marca do 24 kwietnia Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczny pt. ,,Moja ulubiona postać literacka”. W konkursie brały udział: Szkoła Podstawowa im. Orla Białego z Kamienia Wielkiego, Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr.1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Witnicy, Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie. Uczniowie szkół złożyli 31 prac plastycznych, które zostały ocenione przez komisję według dwóch kategorii wiekowych: klasy I -III oraz klasy IV-VIII. Wszystkie prace były wyjątkowe i ciekawe. Dużym powodzeniem cieszyła się bohaterka książki Lucy M. Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza, oraz Hermiona z Harrego Pottera autorstwa J.K. Rowling. Laureatami konkursu zostali: Klasy I -III I miejsce - Natasza W. (SP nr 2 w Witnicy) II miejsce - Nela M. (SP nr 2 w Witnicy) III miejsce - Wiktoria K. ( SP w Dąbroszynie) Wyróżnienie zostało przyznane dla: Zuzanna J. (SP nr 1 w Witnicy) Aleksandra G. (SP nr 2 w Witnicy) Klasy IV-VIII I miejsce - Amelia Ż. (SP nr 1 w Witnicy) II miejsce - Kinga Ch. (SP nr 1 w Witnicy) III miejsce - Nadia N. (SP w Dąbroszynie) Wyróżnienie zostało przyznane dla: Olga M. (SP nr 1 w Witnicy) Nikola M. (SP nr 2 w Witnicy) Składamy najserdeczniejsze gratulacje dla laureatów.

    Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie.

    Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji. Koordynatorzy konkursy: Kamila Górecka Wdowiak Agata

  • Piękno poezji

    Z naszej szkoły do etapu powiatowego Konkursu Recytatorskiego w ramach tegorocznej edycji Lubuskich Konfrontacji Artystycznych zakwalifikowała się Maja Domańska, która zaprezentowała publiczności wiersz Wisławy Szymborskiej pt. ,,Perspektywa”. Eliminacje powiatowe odbyły się 10 maja w Witnicy. Serdecznie gratulujemy!

  • Jak powstaje papier czyli z wizytą w ICT

    10.05.24 uczniowie klas 1,2,3,4 uczestniczyli w wycieczce do ICT w Kostrzynie nad Odrą. Mogli tam poznać proces przetwarzania celulozy w papier, który naco dzień używają w różnej postaci. Pan przewodnik oprowadzając nas po halach produkcyjnych i magazynowych ciekawie opowiadał nam o procesie powstawania papieru. Mogliśmy z bliska przyglądać się pracy ogromnych maszyn, wózków widłowych, podnośników itp. Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy otrzymali upominki . Serdecznie dziękujemy.

  • Koncert na skrzypce i kontrabas.

    Kolejna audycja muzyczna w naszej szkole miała miejsce 08.05.24 r. Tym razem muzycy zapoznali nas z instrumentami o pięknym brzmieniu- skrzypcami i kontrabasem. Było elektrycznie i akustycznie .. a my wzbogaciliśmy się w wiedzę muzyczną , była to też  uczta dla naszych uszu i wyobraźni.

  • Wycieczka do Zielonej Góry

    Uczniowie klas 4,5,6 w dniu 08.05.24 uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry do Centrum Przyrodniczego Keplera. Tam mogli uczyć się poprzez doświadczenia w różnych dziedzinach nauki: fizyki, biologii, chemii, wiedzy o człowieku i Ziemii. Pełni wrażeń, bogatsi w zdobytą wiedzę i umiejętnośći wrócili do szkoły… planując już kolejne równie ciekawe, wartościowe wycieczki.

  • Być Polką i Polakiem

    We wtorek uczciliśmy w naszej szkole 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbyła się akademia, którą poprowadziły Gabriela i Roksana.

    Uroczystość była celebrowana słowem i piosenką. Ósmoklasiści i siódmoklasiści przenieśli koleżanki i kolegów do pamiętnego 3 maja 1791 roku. O oprawę muzyczną zadbali śpiewający, grający i tańczący uczniowie klas O-V.

    Konstytucja 3 Maja to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki. Była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, dążącego do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.

    Akademia była wspaniałą okazją, aby sobie uzmysłowić, jak ważne znaczenie ma słowo ,,Ojczyzna”. Życzymy wszystkim, aby to święto umocniło w nas poczucie tożsamości narodowej oraz dumy bycia Polakiem.

    Przedstawienie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem widowni i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

  • "Wystrzałowa" lekcja EDB

    W dniu 29.04 naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele ZWIĄZKU STRZELECKIEGO ,,STRZELEC" z JEDNOSTKI STRZELECKIEJ NR 2240  z Kostrzyna nad Odrą. W ramach lekcji EDB klasa Vlll poznała zasady obchodzenia się z bronią palną. Nowe umiejętności nabyte podczas zajęć objęły ładowanie oraz rozładowywanie magazynka oraz rozłożenie na części pierwsze broni palnej. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się również o podstawowych formach bezpieczeństwa przy użyciu broni ciężkiej. Była to prawdziwa przygoda zostawiająca dużo dobrych wspomnień! Z całą pewnością nie zapomnimy o niej przez długi czas.

  • Wyjątkowa lekcja języka polskiego

    W starożytnym świecie mity były źródłem wiedzy na temat otaczającego świata i próbą odpowiedzi na trudne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Piątoklasiści przenieśli się do Grecji na górę Olimp, która według wierzeń starożytnych Greków była siedzibą bogów. Przebrali się w charakterystyczne dla odgrywanych postaci stroje, a w rękach trzymali atrybuty boskie. Poza tym każda z postaci przedstawiła swoją historię zgodną z wiedzą z zakresu mitologii greckiej. Uczniowie klasy V z wielką radością i zaangażowaniem wcielili się w postacie najważniejszych bogów greckich. Do klasy  przybyli m.in.: Zeus, czyli najważniejszy z bogów olimpijskich,  Afrodyta, Demeter, Hades, Ares, Artemida czy Atena. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  • Dzień Ziemi

  • I znów laureat. Konkurs fotograficzny Wojewódzkiej Komendy Policji w Gorzowie Wielkopolskim

    Piotr Błażek zajął 1 miejsce w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Wojewódzką Komendę  Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Gratulujemy!!!

  • W kasku jak w odblasku

    Nasi laureaci konkursu plastycznego „W kasku jak w odblasku„ zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Witnica.

  • W Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu

    23.04.24 uczniowie klas 0-4 uczestniczyli w wycieczce do Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu. Na miejscu, w otoczeniu pięknej wiosennej przyrody, domu i zabudowań gospodarczych mieszkającego dawniej tu młynarza , mogliśmy uczestniczyć w pokazie tradycyjnego wypieku chleba. Pan piekarz podczas demonstracji  opowiadał dzieciom o produktach i sposobach wypieku chleba, bułek . Następnie mogliśmy zwiedzać dom, w którym mieszkał młynarz z rodziną , podziwiać zgromadzone meble, eksponaty niegdyś używane. Nieopodal domostwa zwiedzaliśmy kuźnię i inne pomieszczenia , w których zgromadzone były  narzędzia rymarskie, cieśli, kowala, pszczelarza, dekarza młynarza i innych dawnych  zawodów.Po zwiedzaniu zjedliśmy kiełbaskę , pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

  • Akademia Bezpiecznego Puchatka

    W dniach 15 – 19 kwietnia w klasie pierwszej zrealizowany został ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W ramach przeprowadzonych zajęć uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu, na drodze, w Internecie oraz w grupie rówieśniczej.

    Podczas pierwszych zajęć pierwszoklasiści poznali zasady bezpiecznego zachowania w szkole, na wycieczce oraz w różnych porach roku, utrwalali też znajomość numerów alarmowych. Na kolejnych zajęciach dowiedzieli się, jakie są zasady bezpiecznego zachowania na drodze - jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, deskorolce, hulajnodze, poznali też rodzaje znaków drogowych. W środę uczniowie dowiedzieli się, na co zwracać uwagę będąc samemu w domu oraz do czego służy apteczka, a na lekcji wychowania fizycznego ćwiczyli z panem Romanem Miciakiem umiejętność telefonicznego wzywania pomocy oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na dwóch kolejnych zajęciach pierwszoklasiści poznali zagrożenia związane  z użytkowaniem Internetu i jak się przed nimi chronić oraz dowiedzieli się co to jest empatia i jak możemy pomagać innym, jakie są podstawy bezpiecznych relacji z rówieśnikami oraz  jak radzić sobie z własnymi trudnymi emocjami.

    Tygodniowy cykl zajęć został zakończony Testem Bezpieczeństwa sprawdzającym wiedzę uczniów. Oczywiście wszyscy pierwszoklasiści zdali go śpiewająco, a uzyskana podczas zajęć wiedza na pewno przyczyni się do zwiększenia świadomości i bezpieczeństwa uczestników programu.

  • Warsztaty w Parku Narodowym

    W czasie jesieni uczniowie klasy II zbierali kasztany na potrzeby PN Ujście Warty. Kasztany te będą używane na przyrodniczej ścieżce zmysłów. W ramach podziękowania za tę akcję, PN zorganizował dla uczniów zajęcia w terenie polegające na obserwacji fauny i flory parku, ze szczególnym uwzględnieniem płazów i gadów. Wycieczka odbyła się 11 kwietnia 2024r. Do klasy drugiej dołączyły dzieci z klasy IV, z racji tego, że mają zajęcia z przyrody z wychowawcą klasy II. Wycieczka trwała około czterech godzin. W tym czasie uczniowie poławiali drobne zwierzęta z rozlewiska, uczyły się je rozpoznawać. Wsłuchiwały się w odgłosy przyrody: kumkanie żab, świergot ptaków. Obserwowały latające ptaki. Pogoda dopisała. Wzbogaciliśmy wiadomości o środowisku, w którym żyjemy.

  • Jak harfa z tubą rozmawiała!

    5 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole muzyków z agencji Orfeusz. Tym razem bohaterami opowieści były tuba i harfa. Dziękujemy za porcję wspaniałej muzyki.

  • Światowy Dzień Zespołu Downa

    21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa dając wyraz solidarności z osobami z trisomią 21 i ich rodzinami. Data 21 marca Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna – przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom - istotny składnik jądra komórkowego, nosiciel czynników dziedzicznych w 21 parze w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

    Symbolem tego święta stały się kolorowe skarpetki zakładane “nie do pary”. Z tej okazji ogłosiliśmy klasowy konkurs na zaprojektowanie oryginalnych skarpet. Uczniowie naszej szkoły – spisali się znakomicie: salę gimnastyczną przyozdobiły wspaniałe girlandy przygotowane przez każdą klasę.

    Główną  nagrodę: kreatywne zajęcia artystyczne – SPLASH  -WYBUCHOWA SZTUKA- w młodszej kategorii wiekowej  - zdobyła klasa 0 a w starszej – klasa 7.

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

  • Kolorowy Dąbroszyn

    Z inicjatywy Urzędu MiG Witnica klasy I - III Szkół Podstawowych zostały zachęcone do udziału w projekcie "Kolorowa Witnica - kolorowy Dąbroszyn". Projekt obejmował organizację zajęć o roślinach kwitnących i zapylaczach. Zajęcia obejmowały: przeprowadzenie lekcji o zapylaczach, obejrzenie filmów o pszczółce Kai, zaprojektowaniu na plastyce kwitnącego ogrodu, wysianiu w terenie roślin kwitnących. Uczniowie wraz z opiekunem wyszukali miejsce wysiewu roślin i rozsiali nasionka. Teraz będzie okres oczekiwania na wzrost roślin. Następnie uczniowie będą obserwować kwitnienie i zapylanie. Przy okazji zajęć, dzieci nauczyły się rozpoznawać owady zapylacze i wiedzą już, aj odróżnić owada od pajęczaka. Czekamy na miód, który jest bardzo zdrowy i na owoce z zapylonych przez pszczoły drzew owocowych.

  • Fabryka Czekolady

    Któż nie lubi czekolady ? Chyba nie ma takiej osoby!.. ale czekolada własnoręcznie wykonana  smakuje jeszcze lepiej!27.03.24 gościliśmy animatorów z „Fabryki czekolady”, którzy zaproponowali nam technikę produkcji tego magicznego specjały, pochodzenie kakao i właściwości czekolady. Każdy uczestnik wykonał własną, słodką  tabliczkę , którą następnie delektowała się z uśmiechem na twarzy.

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w saneczkarstwie

    Od piątku 22 marca do niedzieli 24 marca br. uczniowie naszej szkoły przebywali w Karpaczu.

    Ostatnie w sezonie 2023/2024 zawody rozegrano w Szkole Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze.

    Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, to zawody skierowane do uczniów klas 6-8 Szkoły Podstawowej (rocznik 2010- 2011). Nasza szkołę podczas zawodów reprezentowało ośmioro uczniów zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego w Nowinach Wielkich.

    Wyniki:

    1. Jan Gura – I miejsce w jedynkach młodzików, II miejsce w drużynie oraz VI miejsce w dwójkach.

     2. Antkiewicz Julia – II miejsce w jedynkach młodziczek oraz II miejsce w drużynie.

    3. Maksym Sichkar -  II miejsce w drużynie, IV miejsce w dwójkach oraz V miejsce w jedynkach     młodzików.

    4. Oleksenko Tymofii –  III miejsce w drużynie, IV miejsce w jedynkach oraz V miejsce w dwójce.

    5. Budzianowska Gabriela – III miejsce w drużynie, VI miejsce w dwójkach oraz VIII  miejsce

        w jedynkach,.

    6. Maja Domańska – III miejsce w drużynie VII miejsce w dwójkach oraz jedynkach młodziczek.

    7. Dominik Skotnicki –  III miejsce w drużynie VII miejsce w dwójkach oraz VIII miejsce w jedynkach.

    8. Kacper Boczko – V miejsce w drużynie oraz X miejsce w dwójkach.

    Po zawodach zawodnicy miło spędzili czas na odnowie biologicznej w kompleksie „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Gratulujemy sukcesów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć