Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Opowieści o pisarzach

    Bogato ilustrowane prelekcje zainaugurowały  innowację pedagogiczną  ,,Litery, wyrazy i zdania, czyli nadal o sztuce pięknego pisania”. Przedsięwzięcie realizowane jest w klasach I-VIII naszej szkoły i jest  częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

    Władysław Wróblewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy poprowadził dwa spotkania z uczniami klas I-III i  IV-VI na temat twórczości Kornela Makuszyńskiego, autora ,,Koziołka Matołka”.  Warto dodać, że w Witnicy został usypany jedyny kopiec upamiętniający tę najsłynniejszą polską kozę.

    Klasom VII-VIII dyrektor Wróblewski zaprezentował postać  Melchiora Wańkowicza, którego Sejm Rzeczpospolitej ogłosił Patronem roku 2024.

    Celem spotkań z tymi wielkimi pisarzami było zachęcenie dzieci do poznania ich twórczości. Jak wiadomo, umiejętność czytania  ze zrozumieniem jest wspierana przez pisanie odręczne. Wymaga ono skupienia, cierpliwości i dokładności. Ćwicząc te cechy, dużo łatwiej z uwagą przystąpić do przeczytania książki lub dłuższego artykułu. Pielęgnowaniu odręcznego pisania będą poświęcone następne etapy innowacji pedagogicznej.

  • Poczta walentynkowa

    Z okazji obchodzonego corocznie święta zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.  Wszyscy chętni uczniowie mogli przygotować  na kartkach życzenia i wyrazy sympatii dla swoich ulubionych koleżanek i kolegów, które następnie trafiały do specjalnie przygotowanej skrzynki, a stamtąd, dzięki  uczennicom klasy VIII, do rozemocjonowanych adresatów.

  • Poznali witnicką szkołę średnią

                7 lutego uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z całej gminy zostali zaproszeni przez Zespół Szkół Samorządowych na Dzień Patrona zintegrowany z Gminnym Dniem Nauki i Techniki. Wizyta rozpoczęła się od Konkursu Pierwszej Pomocy. Każda szkoła wytypowała troje uczniów, którzy musieli się zmierzyć z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi dotyczącymi tej dziedziny. Reprezentacja dąbroszyńskiej szkoły wystąpiła w składzie: Gabriela Budzianowska, Julia Antkiewicz i Oskar Kwak. Nasi uczniowie stanęli na podium, zajmując III miejsce. Po zakończonych konkurencjach odbył się apel poświęcony patronowi szkoły Mikołajowi Kopernikowi.   Następnie uczniowie udali się na warsztaty  informatyczne, 3D, kompletacji, steganografii czy kalisteniki. Był to dzień pełen wrażeń, który pozwolił ósmoklasistom bliżej poznać witnicką szkołę średnią.

  • PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

     

    W styczniu została zorganizowana w naszej szkole akcja charytatywna „Pełna miska dla schroniska”. Podczas trwającej dwa tygodnie akcji, dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, udało się zebrać pokaźną ilość karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych  zwierząt. Dary te trafiły do Schroniska  „Kolebka Słońca” w Górzycy, prowadzonego przez Fundację „PRO - ANIMALE DLA ZWIERZĄT w POTRZEBIE”.

    Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy :-)

     

           Organizatorzy:

            Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski

  • Integracja w Fun Jump

    1 lutego uczniowie klasy IV i VI wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do parku trampolin Fun Jump w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie korzystali tam z szeregu atrakcji m.in. trampolin sportowych, akrobatycznych, basenów wypełnionych gąbkami oraz pokonywali tor przeszkód. Jednak największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się labirynt laserowy, gdzie wyposażeni w specjalne kamizelki oraz karabin laserowy mogli stoczyć bitwę w tajemniczym labiryncie. Było mnóstwo zabawy i śmiechu, a czas spędzony na wyjeździe upłynął w przyjaznej i radosnej atmosferze.

  • Bal karnawałowy w szkole

    25 stycznia późnym popołudniem, na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odbył się w naszej szkole  bal karnawałowy. Tego wieczoru uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń, w znacznej mierze z powodu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski konkursu na najpiękniejszy strój karnawałowy. Na sali pojawiły się różne bajkowe postacie. Najciekawsze przebrania zostały zaprezentowane w pokazie strojów podczas zabawy i nagrodzone w dwóch kategoriach wiekowych.

    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów, a Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich uczestników balu.

  • Publikacja dąbroszyńskiej autorki

    Roksana Kucińska jest uczennicą piątej klasy  dąbroszyńskiej podstawówki, a ma już za sobą kilka znaczących osiągnięć literackich. Chętnie oddaje się twórczej aktywności, doskonaląc swój język pisarski, a także rozwijając wyobraźnię i fantazję.

    Ostatnio młoda autorka została laureatką Lubuskiego Konkursu Literackiego na najlepsze opowiadanie fantastyczne. Jego organizatorem jest Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jury wzięło pod uwagę oryginalność i poziom artystyczny prac oraz autorskie ujęcie hasła przewodniego „Nieznane jutro”. Najlepsze teksty zostały opublikowane w pokonkursowej antologii. Wśród nich znalazło się oczywiście opowiadanie Roksany. Serdecznie gratulujemy.

  • Klasa pierwsza z wizytą w bibliotece

    21 stycznia biblioteka szkolna gościła uczniów klasy I. Celem lekcji było wyjaśnienie uczniom zasad użytkowania i poszanowania książek oraz ukazanie wartości czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem wypożyczania i oddawania książek. Pierwszaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały półki z książkami, poznały katalog lektur szkolnych klas I-III oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości baśni i bajek poprzez zagadki i zadania. Na koniec wizyty uczniowie wypożyczyli do domu swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę orzmali zakładki do książek oraz order "Super Czytelnika".

  • Sie pomaga!

    Tradycją szkoły stało się wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prowadzona w szkole zbiórka zasiliła konto akcji. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji za bezinteresowną pomoc, empatię, zaangażowanie i hojność. Jednocząc się zrobiliśmy dużo dobrego dla innych

  • Dzień Babci i Dziadka

    19 stycznia 2024 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Starsi uczniowie przygotowali współczesne Jasełka, wykazując się zaangażowaniem, talentem aktorskim i wokalnym. W drugiej części uroczystości wystąpili młodsi uczniowie, prezentując wiersze i piosenki dedykowane dla Kochanych Babć i Dziadków. Tradycją naszej szkoły jest słodki poczęstunek w zamienionej na Kawiarnię ~ sali gimnastycznej. Wszystko to, było możliwe dzięki Radzie Rodziców, która z niezwykłym oddaniem zadbała o potrzeby całej społeczności szkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej, pełnej uśmiechów i serdeczności atmosferze. Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego dnia w życiu szkoły.

    Monika Morawiec

  • Muzyka z bajek i kreskówek

    Dzisiejszy, zimowy dzień w naszej szkole od rana rana przepełniony był piękną muzyką. Dzisiaj w wykonaniu artystów z  Lubuskiego Biura Koncertowego wysłuchaliśmy utworów ze znanych nam bajek, kreskówek, filmów animowanych dla dzieci . Wybrzmiały dźwięki z instrumentów dętych : fagotu i puzonu. 

  • Napisali o ,,szlachetnym zdrowiu”

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie wzięli udział w konkursie literacko-plastycznym, zorganizowanym w ramach  ogólnopolskiej akcji ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł” pod honorowym patronatem MEN. Ich zadaniem było napisanie prac literackich inspirowanych przewodnim hasłem „Rosnę zdrowo”. Promowali w nich zdrowy styl życia, który jest ważnym czynnikiem zapobiegającym chorobom i uzależnieniom.
    Wśród laureatów 16 nagród głównych znalazł się Antoni Budzianowski (tegoroczny absolwent), a wyróżnione zostały uczennice Amelia Sajewicz (również absolwentka) i piątoklasistka Roksana Kucińska. Ich prace powstały pod kierunkiem nauczycielek Beaty Golis (koordynatora szkolnego konkursu) i Marii Skrzypczak-Wróblewskiej (polonistki).
    Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy!

  • Pola Nadziei

    W ramach współpracy z Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało w naszej szkole cebulki żonkili. Akcja "Pola nadziei" po raz kolejny ucieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły okazaliśmy solidarność z osobami chorymi terminalnie i ich rodzinami.

  • Jasełka i Wigilia

    22 grudnia 2023 roku w gronie uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych Gości przeżywaliśmy "szkolną wigilię". W pięknie udekorowanej sali świętowanie rozpoczęliśmy wniesieniem światełka pokoju przywiezionego z Betlejem. A po odczytaniu fragmentu biblijnego o narodzeniu Jezusa, mogliśmy "przejrzeć się" we współczesnym scenariuszu jasełek. Zostały one przygotowane przez uczniów naszej szkoły, pod okiem Renaty Głuszko-Sywulak. Uczniowie młodszych klas wraz z wychowawcami wykonali przepiękne kolędy oraz świąteczne piosenki. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Witnicy pan Dariusz Jaworski oraz ksiądz Radosław Gabrysz, proboszcz naszej parafii. Był to przepiękny czas, spędzony w towarzystwie przyjacielskich osób.

  • Opowieść wigilijna w gorzowskim teatrze

    20.12.23 uczniowie klas 2-8 uczestniczyli w pięknym przedstawieniu o tematyce świątecznej pt „Opowieść wigilijna”. Aktorzy gorzowskiego teatru im J.Osterwy przenieśli nas w krainę baśni, w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia.

  • Lektura zamknięta w pudełku

    Wiele jest sposobów na omawianie lektury: komiksy, lapbooki, planszówki czy makiety. Szóstoklasiści zmieścili treść „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza w… pudełkach po butach. Włożyli do nich przedmioty kojarzące się z utworem.

    Zastosowana technika  uruchomiła  pokłady kreatywności uczniów. Pokazała ich wrażliwość i indywidualny odbiór dzieła literackiego. Nie wystarczyło bowiem wrzucić do pudełka kilka przedmiotów- każdy autor musiał jeszcze ciekawie uzasadnić swój wybór, odwołując się do powieściowych zdarzeń i bohaterów.  Dodatkowo ścianki pudełek zostały ozdobione informacjami dotyczącymi lektury.

    Efekty pracy wspaniałe, treść powieści lepiej zapamiętana, a cel osiągnięty. Zapraszam do galerii

  • Dąbroszyński Bieg Mikołajkowy

    6 grudnia  uczniowie Szkoły Podstawowej  w Dąbroszynie  spędzili  Mikołajki na sportowo. Tego dnia odbył się po raz pierwszy  Dąbroszyński  Bieg Mikołajkowy , który zgromadził młodych sympatyków biegania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Witnica- Pan Dariusz Edward Jaworski, Kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu - Pani Katarzyna Domarecka w towarzystwie śnieżynek oraz  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie -  Pani Anna Brodnicka. Podczas rozpoczęcia biegu towarzyszył uczniom także Pan Wojciech Wojakowski. Święty Mikołaj zmotywował słodkim cukierkiem  wszystkich uczestników do biegu. Uczennica- Wiktoria Kukla z klasy III poprowadziła w rytmie muzyki rozgrzewkę.  Uczniowie z klas 0-8 ubrani w czapki Mikołaja przebyli w biegu  ok 1000m. Trasę wyznaczały prace plastyczne uczniów, którzy mieli okazję zaprezentować poza murami szkoły swój talent artystyczny.Startowały i dziewczęta i chłopcy, i mali i duzi, ale każdy dał z siebie wszystko i z wielkim zapałem dobiegł do mety. A tam wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali piękny pamiątkowy medal - zasponsorowany przez pana Burmistrza Miasta i Gminy Witnica oraz słodki poczęstunek, którego sponsorem byli Państwo Rozalik. Dziękujemy także za swój wkład w bieg oraz w działanie naszej szkoły Radzie Sołeckiej oraz Pani Sołtys Dąbroszyna- Natalii Zwierzchowskiej, wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, którzy poświęcili swój czas i pomogli podczas organizacji wydarzenia.  W tym dniu liczyła się dobra zabawa, aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Wielkie brawa dla naszych małych i dużych sportowców. Galerie zdjęć będziemy mogli podziwiać dzięki bystremu oku fotografa- pana Mirosława Sztogryna.

  • Szkoła pełna Talentów

    Zakończyła się tegoroczna akcja Lidla "Szkoły pełne talentów". Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sympatyków naszej szkoły ponownie udało się wzbogacić placówkę o pomoce dydaktyczne, z których korzystać będą wszyscy uczniowie. Dzieci na świetlicy mogą nawiązywać i podtrzymywać relacje grając w gry planszowe. Zestaw do unihokeja dla starszych uczniów wzbogaci zajęcia sportowe, a torby do przenoszenia piłek pomogą w bezpiecznym ich transportowaniu na boisko sportowe. Mogliśmy także pomóc innej placówce przekazując pakiet niewykorzystanych kuponów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w rejestrowaniu Talenciaków na koncie naszej szkoły. Koordynatorem akcji była Beata Golis.

  • Wycieczka do Witnicy

    11 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I wybrali się na wycieczkę do Witnicy. Na początek zwiedzili urząd miasta i naszej gminy - w biurze dowodów osobistych wypróbowali urządzenie do pobierania odcisków palców, a w gabinecie Burmistrza Dariusza Jaworskiego przymierzyli insygnia i zasiedli na fotelu włodarza gminy. Na pamiątkę spotkania z Burmistrzem dzieci otrzymały długopisy i magnesy z logo miasta, odwdzięczyły się natomiast własnoręcznie przygotowanymi ozdobami choinkowymi.

    Wycieczkowicze odwiedzili także Wydział Kultury, Oświaty i Sportu i podarowali Kierownik Katarzynie Domareckiej ozdobę świąteczną, po czym w sali konferencyjnej zasiedli przy robiącym olbrzymie wrażenie stole.

    Po wizycie w urzędzie uczniowie przez dwie godziny oddawali się radosnej zabawie w sali zabaw „Bajkolandia”, a zakończyli wycieczkę nieoczekiwaną, ale bardzo ciekawą wizytą w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.

    Wycieczka, choć w niesprzyjających warunkach pogodowych, bardzo podobała się uczniom, obfitowała w wiele  nowych doświadczeń i wywołała moc radości.

  • Innowacja Mali-Wielcy artyści

    W dniu 24 listopada odbyło się już trzecie spotkanie oddziału 0 z klasą pierwszą, mające na celu rozwijanie zainteresowania sztuką poprzez  kontakt z dziełem sztuki i zachęcanie do rozwijania dziecięcej ekspresji. Innowacja Mali -Wielcy Artyści motywuje uczniów do artystycznych eksperymentów, pobudza kreatywność i wyzwala potencjał dziecka oraz  ukazuje nowe techniki plastyczne. Podczas ostatniego spotkania poznaliśmy dzieła Clouda Moneta i wykonaliśmy prace zbiorowe: „Pejzaż z kropek” zainspirowane obrazem „Japoński ogród”. Natomiast podczas zajęć we wrześniu poznaliśmy dzieła Pabla Picasso i wykonaliśmy kubistyczne portrety. W październiku zachwyciły nas „Słoneczniki”  Vincenta van Gogha. Nasze prace można podziwiać w szkolnej galerii na parterze.

    Monika Morawiec

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć