Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Gęś i Park Narodowy "Ujście Warty"

    Klasa III prezentuje prace na konkurs plastyczny organizowany przez Park Narodowy Ujście Warty. Praca ma przedstawiać gęś tundrową, która to jest w logo Parku. Rozstrzygnięcie konkursy w lutym. z niecierpliwością  czekamy na wyniki konkursu.

  • Laureat konkursu „Polska na czele europejskiej rodziny„

    Kapituła konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych pt. „Polska na czele europejskiej rodziny„ pod koniec grudnia 2024 roku podjęła decyzję o przyznaniu nagród, przedstawiła laureatów konkursu . 18.12.2024 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się gala i wręczenie nagród oraz wyróżnień. Praca plastyczna ucznia klasy 3 z naszej szkoły, Macieja Błażka spośród wielu, które napłynęły z całej Polski, została wyróżniona. Maciej odebrał nagrodę i należne gratulacje z rąk samej Minister Edukacji Barbary Nowackiej , sekretarz stanu przy  MEN Joanny Muchy, Podsekretarz Stanu w KPRM Magdaleny Sobkowiaka -Czarneckiej. Celem konkursu było przybliżenie uczniom mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej , a także zwrócenie uwagi na odpowiedzialność, jaką podejmuje państwo członkowskie przejmujące prezydencję w Radzie UE. Gala stanowiła wyjątkową okazję do podsumowania działań edukacyjnych i twórczych związanych z Unią Europejską oraz celebrowania kreatywności młodych ludzi, którzy dzięki takim inicjatywom stworzyli swoją plastyczną wizję przyszłości Europy.Jesteśmy dumni z Maćka . W swej pracy pokazał czym jest patriotyzm, wspólnota. Na rysunku widać Polskę w Unii, widać Polską flagę, widać różnorodność , zaangażowanie, która jest w Polsce i którą daje nam Unia Europejskiej .

  • Jasełka 2024

    20.12.24 to dzień, który nasza szkolna społeczność przeżywa w sposób szczególny. W ten przedświąteczny czas uczniowie naszej szkoły spotykają się ze swoim wychowawcami aby złożyć sobie świąteczne życzenia przy klasowych wigilijnych stołach . Zanim to nastąpiło na sali gimnastycznej powitaliśmy przedstawiciela skautów z UK z kl 8 , który przekazał nam betlejemskie światełko.Po odczytaniu fragmentu Pisma Św przez Adama Żmudzińskiego z kl 3 powitaliśmy przybyłych gości :panią Burmistrz MiG Witnica , panie z KGW z Dąbroszyna, panią sołtys z Krześniczki , panią bibliotekarz z Dąbroszyna i księży naszej parafii oraz przybyłych rodziców . Następnie celebrowaliśmy występy uczniów w Jasełkach w wykonaniu dzieci z kl 4-8, piękne tańce aniołków w wykonaniu dzieci z oddziału „0”, kolędy i pastorałki wyśpiewane z akompaniamentem uczniów z kl 2, świąteczne piosenki kl 1, kl 3. Na fletach kolędę „ Lulajże Jezuniu „ zagrali uczniowie z kl 5, zaś na dzwonkach wybrzmiały zimowe piosenki w wykonaniu dzieci z kl 4. Było bardzo uroczyście, przenieśliśmy się w ten piękny , magiczny czas świąt. Życzenia świąteczne złożyła wszystkim pani dyrektor szkoły oraz pani burmistrz . 

  • Klasa 3 świątecznie w bibliotece publicznej

    Klasa III dostała zaproszenie do Biblioteki Miejskiej z filią w Dąbroszynie na zajęcia świąteczne. Zajęcia polegały na napisaniu i zilustrowaniu listu do Świętego Mikołaja. Dzieci w czasie pracy śpiewały świąteczne piosenki i kolędy. Następnie powrzucały swoje listy do specjalnej mikołajkowe skrzynki. Nad całością czuwała pani Ania Bujnicka -  pomocnica Mikołaja. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia czasu w świątecznej atmosferze.

  • Mikołaj w zerówce

    6 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci w zerówce. Ponieważ wszystkie były grzeczne, to miał prezenty dla każdego z nich.

  • Mikołajki - fotorelacja

  • Zajęcia z pierwszej pomocy

    W dniach od 5 do 12 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie  odbywały się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były realizowane w ramach godzin wychowania fizycznego. Mimo, iż Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III, to w zajęciach wzięli również udział starsi uczniowie z klas IV - VIII. Program ten polega na wprowadzaniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już od najmłodszych klas szkoły podstawowej, aby dzieci mogły kształtować właściwe nawyki, a udzielanie pomocy stawało się dla nich czymś naturalnym. 

  • Wiedeńskie melodie

    We wtorek 03.12.24 kolejny raz gościliśmy muzyków w naszych szkolnych progach. Tym razem zauroczyli nas strojami i  muzyką wprost z wiedeńskiego dworu . „Galop bandytów”, „ Polka bez trosk”, walce Johanna Straussa na skrzypce, kontrabas i instrumenty perkusyjne wszystkich nas zauroczyły.

  • Dąbroszyńskie recenzentki nagrodzone przez Bibliotekę Wojewódzką

    Nasi uczniowie nie tylko lubią czytać, ale też chcą i potrafią dzielić się swoimi przemyśleniami na temat lektury.

    Dowodem na to jest dwunasta edycja konkursu na recenzję „Moje literackie fascynacje”, którą zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. Uczestniczyło w niej 5 naszych uczniów, reprezentujących działający przy bibliotece publicznej Dyskusyjny Klub Książki (DKK). Troje z nich zostało nagrodzonych lub wyróżnionych.

     

    W kategorii  wiekowej (do 14 roku życia)I miejsce zdobyła Marharyta Nahorna za recenzję „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.

     

    W tej samej kategorii wyróżnione zostały dwie nasze uczennice:

    Roksana Kucińska za recenzję książki „Czwarty uczeń”, należącej do serii „Wojownicy” Erin Hunter.

    Nikola Sawczuk za recenzję książki „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot Bobogigant” Fiony Harris.

     

    W konkursie uczestniczyli również uczniowie Julia Jabłońska i Witold Jagiełowicz.

     

    Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami – bonami do księgarni EMPiK. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali listy gratulacyjne i bony do księgarni.

     

     

  • Wycieczka do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 4 grudnia wybrali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wlkp.  Tam na scenie kameralnej obejrzeli spektakl zatytułowany „Koziołek matołek w krainie zdrowej żywności”. W pełen humoru sposób Koziołek Matołek zabrał młodych widzów w niezwykłą podróż pełną przygód i zabawnych perypetii. Choć przygody sympatycznego bohatera bywały karkołomne, głównym przesłaniem spektaklu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym zachęcanie dzieci do sięgania po owoce i warzywa. Wiadomo, że to zadanie często równie trudne, co legendarne poszukiwania Pacanowa!

    Reakcje uczniów –radosny  śmiech, zainteresowanie oraz aktywne uczestnictwo, które umożliwiała interaktywna formuła spektaklu – świadczyły o jego niewątpliwym sukcesie. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie spotkali się z Mikołajem, który wręczył im zdrowe smakołyki.

  • Moc Empatii na Święta

    Czas, aby zacząć świąteczne przygotowania. 27 listopada w naszej szkole Koło Wolontariatu wraz z Biblioteką szkolną zorganizowało warsztaty plastyczne poświęcone wykonaniu kartek świątecznych. Celem warsztatów było uwrażliwienie na sztukę, rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do twórczej aktywności i ekspresji plastycznej oraz tworzenie warunków do integracji środowiska szkolnego z rodzicami. Dzieci wraz ze swoimi bliskimi stworzyły przepiękne i niepowtarzalne kartki bożonarodzeniowe. Wzajemna integracja, wspólna plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznej kartki dała mnóstwo uśmiechu i zabawy. Karteczki trafią między innymi do rąk mieszkańców Domu Seniora.

  • Dzień Życzliwości i pozdrowień

    W dniu 21 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i pozdrowień. Tego dnia szczególnie dbaliśmy o nasze maniery a także wszystkich wokół, okazując sobie nawzajem wiele przyjaznych gestów. Zachęceni przez Samorząd uczniowski pisaliśmy listy, zabawne kartki, które trafiły do Skrzynki Listowej przygotowanej przez Panią Kamilę Górecką a następnie za pośrednictwem listonoszy z samorządu dotarły do adresatów. Był to szczególny dzień, nie  brakowało uśmiechów na twarzach Naszych kolegów i koleżanek, szkoda, że wypada tylko jeden raz w roku.

  • Z wizytą w kostrzyńskiej bibliotece

    26 listopada klasy 0, I, II, III odwiedziły Miejską Bibliotekę w Kostrzynie nad Odrą. Tam odbyły się warsztaty rękodzieła - uczniowie szyli choinki bożonarodzeniowe, zobaczyły pracownię robotyki i zapoznały się z działaniem drukarki 3D. Odbyła się też lekcja biblioteczna, na której uczniowie poznali pracę bibliotekarza i zasady korzystania z zasobów biblioteki. Pni bibliotekarka zachęcała dzieci do wypożyczania książek i przedstawiła księgozbiór dla najmłodszych. Po zajęciach uczniowie zostali obdarowani zakładkami do książek wykonanych przez drukarkę 3D. Wycieczka była bardzo interesująca.

  • Podsumowanie Powiatowej Spartakiady Młodzieżowej w powiecie gorzowskim za rok szkolny 2023/2024

    28 listopada 2024 roku w siedzibie Starostwa Powiatu Gorzowskiego odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowej Spartakiady Młodzieży za rok szkolny 2023/2024 wraz z wręczeniem nagród, gratulacji oraz podziękowań dla dyrekcji szkół, nauczycieli i trenerów za ich zaangażowanie i przygotowanie uczniów do zawodów sportowych. W spartakiadzie sklasyfikowanych zostało 20 szkół z powiatu gorzowskiego.
    Hasło „wychowanie przez sport” nadal jest aktualne, a aktywność fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale również na ducha. Kształtuje charakter młodego człowieka, uczy systematyczności i odpowiedzialności, wpływa na to jakimi ludźmi staną się w dorosłym życiu.

    Punktacja generalna Szkół Podstawowych Powiatowej Spartakiady Młodzieży :

    Igrzyska Dzieci – rocznik 2011 i mł.:

    I miejsce  - SP nr 2 Witnica

    II miejsce – SP Dąbroszyn (dziewczęta I miejsce, chłopcy – V miejsce)

    III miejsce SP Bogdaniec

    Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rocznik 2009-2010

    I miejsce SP Nr 1 Kostrzyn nad Odrą

    II miejsce SP Nr 4 Kostrzyn nad Odrą

    III miejsce SP nr 2 Witnica

    IV miejsce SP Dąbroszyn (dziewczęta III miejsce, chłopcy – ex aequo V-VI miejsce)

    Gratulacje dla wszystkich uczestników Powiatowej Spartakiady Młodzieży.

     

  • Pierwsza pomoc

    Klasa III na zajęciach z wychowania fizycznego przystąpiła do drugiego etapu nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie przy użyciu fantomów uczyli się resuscytacji i utrwalali znajomość numerów instytucji ratunkowych. Okazało się, że nie jest to takie łatwe i aby wykonać prawidłowo resuscytację, potrzeba bardzo dużo siły. Będziemy w trakcie roku szkolnego powtarzać i utrwalać zdobyte umiejętności

  • W magicznym świecie

    „Akademia Pana Kleksa” to jedna z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci i młodzieży. W tej szkole żyje się jak w bajce! Każdy dzień przynosi nowe, zwariowane przygody. Pan Kleks naucza wielu niezwykłych przedmiotów, w tym: kleksografii, leczenia chorych sprzętów oraz geografii. Zamiast ocen uczniowie nagradzani są kolorowymi piegami. Czwartoklasiści przez chwilę poczuli klimat tej szkoły. Na zajęciach robili kleksy, układali rymowanki, zgłębiali wiedzę z geografii za pomocą balonów oraz mieli lekcję przędzenia liter. Wszyscy otrzymali legitymacje uczniów Akademii Pana Kleksa, do której wklejali wypracowane na języku polskim różnokolorowe piegi. Najlepsi dostali klucz do tej fascynującej szkoły.

  • Bal andrzejkowy

    Koniec listopada to tradycyjne czas, kiedy w wielu szkołach odbywają się bale andrzejkowe. W naszej szkole tegoroczny bal odbył się nieco wcześniej niż nakazuje tradycja, bo już 21 listopada.

    Na udekorowanej lampkami i balonami sali, przy skocznej muzyce granej przez DJ-a, Pana Jakuba, bawili się uczniowie klas 0 – VIII, wśród których spotkać można było przebierańców - kreatywne i kolorowe postacie. Tańce przeplatane były zabawami, nie zabrakło też cieszących się ogromnym zainteresowaniem andrzejkowych wróżb, przygotowanych przez uczennice z Samorządu Uczniowskiego. Natomiast o pełne brzuchy i uzupełnienie płynów zatroszczyła się Rada Rodziców, organizując pyszny poczęstunek.

    Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi, Radzie Rodziców oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego pełnego radości balu.

     

    Samorząd Uczniowski

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli  udział w  Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, które miało miejsce w dniach 15.11 2024 oraz 18.11.2024.  Hasłem przewodnim tych dni  było: Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W organizację i przeprowadzenie działań włączyła się cała szkoła. W młodszych klasach 1-3 wychowawcy przeprowadzili liczne konkurencje, w wyniku których wyłonieni zostali zwycięzcy. Uczniowie ci zostali nagrodzeni ocenami celującymi. W klasach 4-8 uczniowie również brali udział w konkurencjach matematycznych utrwalających znajomość tabliczki mnożenia. Każda  klasa rozpoczynała konkurencje śpiewając piosenkę ,,Szkolna tabliczka mnożenia”. Następnie odbyły się egzaminy z tabliczki mnożenia. Wszystkim  ,,EKSPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA” serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

  • Uczciliśmy Święto Niepodległości

    W czwartek 7 listopada w naszej szkole uczciliśmy kolejną, sto szóstą rocznicę odzyskania niepodległości. Tego dnia cała szkolna społeczność wzięła udział w uroczystym apelu z tej właśnie okazji. W oprawę artystyczna wydarzenia włączyła się prawie cała społeczność szkolna. Uczniowie z zerówki zagrali Rotę używając w tym celu specjalnych instrumentów – bumbum rurek. Klasa pierwsza zaśpiewała patriotyczną pieśń a druga przedstawiła układ taneczny nawiązujący wymową do odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas starszych również włączyli się w występy. Z przygotowanego przez klasy piątą i szóstą  montażu słowno-muzycznego dowiedzieliśmy się jak trudne momenty musiał przeżywać naród polski podczas zaborów, ile poświęcenia i ofiar z własnego życia  złożyli Polacy aby Polska mogła przetrwać i odrodzić się po I wojnie światowej. Podczas występu obejrzeliśmy scenki dramowe symbolicznie przedstawiające rozbiory oraz pożegnanie syna, który dołączył do grona powstańców. Całość występu dopełniła oprawa muzyczna, patriotyczne utwory odśpiewane solo jak i przez wszystkich zgromadzonych na sali uczniów oraz pracowników szkoły. Program artystyczny zaprezentowany podczas apelu został przedstawiony przez uczniów również na organizowanym przez sołectwo i Koło Gospodyń Wiejskich wieczorze patriotycznym.

  • Przerwa na Czytanie

    Dnia 29 października nasza szkoła włączyła się do akcji "Przerwa na Czytanie". W tym dniu podczas długiej przerwy cała społeczność szkolna czytała przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki książki. Czytaliśmy na sali gimnastycznej. Młodsi uczniowie wysłuchali bajek czytanych przez wychowawców, a starsi mogli w zanurzyć się w lekturze fragmentów ulubionych książek oraz podzielić się refleksjami z kolegami. Żeby nadać czytaniu większego komfortu uczniowie przynieśli do szkoły przytulanki, koce i poduszki. Organizowanie akcji czytelniczych wspomaga promocje czytania, integruje środowisko lokalne oraz zachęca słuchaczy do sięgania po książkę w każdej wolnej chwili

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć