Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Bal Karnawałowy

    Czas karnawału, to czas w którym chcemy dobrze się bawić.W naszej szkole bal karnawałowy, zwany balem przebierańców miał miejsce 13.02.25 w sali gimnastycznej. Zawitały postacie z bajek, filmów, gier komputerowych. Uczniowie przebrani w ciekawe kostiumu przy dźwiękach rytmicznej  muzyki doskonale bawili się. Nasi kochani rodzice nie zapomnieli o słodkim poczęstunku, którym ugoszczono dzieci w przerwach między różnymi konkurencjami , które zapewnił DJ Kuba .

  • Szkolna poczta walentynkowa

    14 lutego obchodzone są walentynki, zwane też świętem zakochanych. Święto to na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości.

    Jak co roku, z okazji walentynek, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Kilka dni wcześniej, w korytarzu szkolnym stanęła czerwona skrzyneczka, do której uczniowie wrzucali swoje walentynki. 14 lutego zgromadzone w pudełku dowody sympatii zostały posegregowane i dostarczone przez uczennice klasy IV, Hanię i Wiktorię, do adresatów – uczniów i pracowników szkoły.

    Z okazji walentynek życzymy wszystkim jak najwięcej miłości i serdeczności w życiu – nie tylko od święta.

     

    Samorząd Uczniowski

  • Kiermasz walentynkowy.

    14 lutego to dzień, który ma szczególne znaczenie – to Dzień Zakochanych, ale także okazja do wyrażenia szacunku i sympatii wobec innych. Ten wyjątkowy moment sprzyja dzieleniu się miłymi słowami, drobnymi gestami oraz wspólnemu spędzaniu czasu z bliskimi. Z tej okazji Rada Rodziców zorganizowała kiermasz walentynkowych słodkości i gadżetów. Uczestnicy mogli zakupić pyszne babeczki, serduszkowe ciasteczka, ciasta, galaretki, lizaki oraz wiele innych uroczych „drobiazgów”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wysiłek w organizację tego wydarzenia, a w szczególności rodzicom za zakup walentynkowych upominków oraz upieczenie słodkości oraz Rodzicom i Uczniom, którzy wsparli nasze „walentynkowe stoisko”. Dziękujemy wolontariuszom-Mai oraz Antkowi za poświęcenie swojego czasu i zaangażowaniu na rzecz pomocy przy stoisku.  Zebrane fundusze będą wsparciem na rzecz naszych uczniów oraz przedsięwzięć szkolnych.
     

  • Tolkienowski świat w VI klasie

    Ostatnią omawianą przez szóstoklasistów lekturą była książka J. R. R Tolkiena „Hobbit , czyli tam i z powrotem”. Jest to powieść fantasy, w której występuje wiele mitycznych plemion: pracowite krasnoludy, przewrotne gobliny, hobbici , piękne i mądre elfy oraz złe i okrutne trolle. Najwyższym stopniem poznania lektury jest wejście do świata, który ona przedstawia.

    Dlatego też nasi uczniowie zaprojektowali  kostiumy i przebrali się za przedstawicieli stworzeń, które stanęły na drodze Bilba Bagginsa i jego kompanii. Każda grupa przygotowała charakterystykę wybranych mieszkańców Śródziemia. „To była bardzo ciekawa lekcja, pełna wrażeń, śmiechu i zabawy, która pozwoliła nam na pożegnanie przenieść się do świata Tolkiena” - powiedziała Roksana Kucińska

  • Magiczne spotkanie z Panem Twardowskim

    Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym - ,,Mikołajkach w teatrze”.

    W tym celu razem z wychowawczyniami: p. Marią Skrzypczak-Wróblewską, p. Iwoną Przetacką oraz p. Beatą Konowalik udali się do Gorzowa Wielkopolskiego. Tam w Teatrze im. Juliusza Osterwy obejrzeli spektakl „Pan Twardowski” w reżyserii Andrzeja Ozgi. Znalazła się w nim lekcja tradycji, trochę magii, odrobina tajemnicy, spora dawka emocji i wiele mądrych nauk. Całość została zaprawiona szczyptą dobrego humoru.

    Historia o mistrzu Twardowskim ożyła na scenie dzięki wspaniałej muzyce, widowiskowej scenografii i mistrzowskiej grze aktorów. Spektakl bawił, ale też skłaniał do refleksji nad wyborem między dobrem a złem oraz odpowiedzialnością za swoje decyzje. W czasie przedstawienia uczniowie przeżyli mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Musical bez wątpienia bardzo im się spodobał.

  • Dzień Babci i Dziadka

    10 stycznia 2025 roku cała społeczność naszej szkoły uczciła Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaproszeni Dziadkowie obejrzeli program jasełkowy oraz specjalnie dla Nich przygotowany program artystyczny w wykonaniu uczniów klas 0-3. Babciom łza kręciła się w oku, gdy wnukowie recytowali z przejęciem wiersze, śpiewali piosenki lub wykonywali układy taneczne i instrumentalne. Wszyscy zaproszeni goście obdarowani zostali własnoręcznie wykonanymi przez dzieci upominkami. Rada Rodziców zadbała także o właściwą atmosferę przy stole, serwując pyszne ciasta oraz napoje.

  • "Hazard?! Nie daj się wciągnąć!"

    8 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie warsztatowe z pracownikami Krajowej Administracji Handlowej na temat: "Hazard?! Nie daj się wciągnąć!" 

    Jego celem było zwrócenie uwagi na problemy wynikające z nadmiernego korzystania przez uczniów z różnego typu gier. Fakt ten wiąże się z uzależnieniem i izolacją społeczną czy konsekwencjami finansowymi. Nieświadomi zagrożenia uczniowie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki, nie widząc w niej realnego zagrożenia.

    Wszyscy uczniowie wysoko ocenili spotkanie. Stwierdzili, że było ono bardzo wartościowe i chętnie wzięliby udział w innych,aby pogłębić swoją wiedzę.

  • Historia żółtej ciżemki - muzycznie

     

    W dniu dzisiejszym tj 04.02.25 r gościliśmy w naszej szkole muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. W ich wykonaniu na trąbce, puzonie i innych  instrumentach dętych wysłuchaliśmy krakowskiej opowieści „Historii żółtej ciżemki”, wybrzmiał hejnał słyszany codziennie z wieży Mariackiej . Zachwyciła nas również opowiedziana muzycznie legenda o Lajkoniku , a nade wszystko piękne krakowskie stroje w jakie byli odziani muzycy podczas swego występu .

  • Strażnicy lasów

    W Szkole Podstawowej w Dąbroszynie mieliśmy przyjemność gościć strażników lasów, którzy angażują się w działalność na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie zapoznali się z prezentacją EKO kolażu wykonanego ze zdjęć przesłanych z różnych regionów Polski osób przytulających się do drzew. Społeczność szkolna została zaproszona do udziału w tegorocznej kampanii "Przytul się do drzewa", mającej na celu zwrócenie uwagi na mądre poruszanie się po lasach oraz dbanie o jego dobrostan.

  • Gęś i Park Narodowy "Ujście Warty"

    Klasa III prezentuje prace na konkurs plastyczny organizowany przez Park Narodowy Ujście Warty. Praca ma przedstawiać gęś tundrową, która to jest w logo Parku. Rozstrzygnięcie konkursy w lutym. z niecierpliwością  czekamy na wyniki konkursu.

  • Laureat konkursu „Polska na czele europejskiej rodziny„

    Kapituła konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych pt. „Polska na czele europejskiej rodziny„ pod koniec grudnia 2024 roku podjęła decyzję o przyznaniu nagród, przedstawiła laureatów konkursu . 18.12.2024 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się gala i wręczenie nagród oraz wyróżnień. Praca plastyczna ucznia klasy 3 z naszej szkoły, Macieja Błażka spośród wielu, które napłynęły z całej Polski, została wyróżniona. Maciej odebrał nagrodę i należne gratulacje z rąk samej Minister Edukacji Barbary Nowackiej , sekretarz stanu przy  MEN Joanny Muchy, Podsekretarz Stanu w KPRM Magdaleny Sobkowiaka -Czarneckiej. Celem konkursu było przybliżenie uczniom mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej , a także zwrócenie uwagi na odpowiedzialność, jaką podejmuje państwo członkowskie przejmujące prezydencję w Radzie UE. Gala stanowiła wyjątkową okazję do podsumowania działań edukacyjnych i twórczych związanych z Unią Europejską oraz celebrowania kreatywności młodych ludzi, którzy dzięki takim inicjatywom stworzyli swoją plastyczną wizję przyszłości Europy.Jesteśmy dumni z Maćka . W swej pracy pokazał czym jest patriotyzm, wspólnota. Na rysunku widać Polskę w Unii, widać Polską flagę, widać różnorodność , zaangażowanie, która jest w Polsce i którą daje nam Unia Europejskiej .

  • Jasełka 2024

    20.12.24 to dzień, który nasza szkolna społeczność przeżywa w sposób szczególny. W ten przedświąteczny czas uczniowie naszej szkoły spotykają się ze swoim wychowawcami aby złożyć sobie świąteczne życzenia przy klasowych wigilijnych stołach . Zanim to nastąpiło na sali gimnastycznej powitaliśmy przedstawiciela skautów z UK z kl 8 , który przekazał nam betlejemskie światełko.Po odczytaniu fragmentu Pisma Św przez Adama Żmudzińskiego z kl 3 powitaliśmy przybyłych gości :panią Burmistrz MiG Witnica , panie z KGW z Dąbroszyna, panią sołtys z Krześniczki , panią bibliotekarz z Dąbroszyna i księży naszej parafii oraz przybyłych rodziców . Następnie celebrowaliśmy występy uczniów w Jasełkach w wykonaniu dzieci z kl 4-8, piękne tańce aniołków w wykonaniu dzieci z oddziału „0”, kolędy i pastorałki wyśpiewane z akompaniamentem uczniów z kl 2, świąteczne piosenki kl 1, kl 3. Na fletach kolędę „ Lulajże Jezuniu „ zagrali uczniowie z kl 5, zaś na dzwonkach wybrzmiały zimowe piosenki w wykonaniu dzieci z kl 4. Było bardzo uroczyście, przenieśliśmy się w ten piękny , magiczny czas świąt. Życzenia świąteczne złożyła wszystkim pani dyrektor szkoły oraz pani burmistrz . 

  • Klasa 3 świątecznie w bibliotece publicznej

    Klasa III dostała zaproszenie do Biblioteki Miejskiej z filią w Dąbroszynie na zajęcia świąteczne. Zajęcia polegały na napisaniu i zilustrowaniu listu do Świętego Mikołaja. Dzieci w czasie pracy śpiewały świąteczne piosenki i kolędy. Następnie powrzucały swoje listy do specjalnej mikołajkowe skrzynki. Nad całością czuwała pani Ania Bujnicka -  pomocnica Mikołaja. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość spędzenia czasu w świątecznej atmosferze.

  • Bieg Mikołajkowy

    Bieg Mikołajkowy W Szkole Podstawowej w Dąbroszynie już po raz drugi odbył się Bieg Mikołajkowy, który wzbudził duże zainteresowanie zarówno wśród uczniów, pracowników szkoły jak i rodziców. Ponad 100 osób wzięło aktywny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Trasa biegu przebiegała ścieżkami parku przy zabytkowym pałacu, który jest perłą architektury XVII wieku. Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal zasponsorowany przez Urząd Miasta i Gminy Witnica oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu oraz integracja środowiska szkolnego i lokalnego. Serdecznie dziękujemy Burmistrz Miasta i Gminy Witnica- Pani Agnieszce Chudziak, Radzie Rodziców działającej w szkole, Dyrektor szkoły- Pani Annie Brodnickiej, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom, którzy zaangażowali się w organizację wydarzenia, uczennicom- Wiktorii i Hani- za przeprowadzenie rozgrzewki oraz wszystkim, którzy tak chętnie podjęli się aktywności sportowej i włączyli się w bieg.

     

     

     

  • Mikołaj w zerówce

    6 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci w zerówce. Ponieważ wszystkie były grzeczne, to miał prezenty dla każdego z nich.

  • Mikołajki - fotorelacja

  • Zajęcia z pierwszej pomocy

    W dniach od 5 do 12 grudnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie  odbywały się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były realizowane w ramach godzin wychowania fizycznego. Mimo, iż Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" skierowany jest do klas I-III, to w zajęciach wzięli również udział starsi uczniowie z klas IV - VIII. Program ten polega na wprowadzaniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już od najmłodszych klas szkoły podstawowej, aby dzieci mogły kształtować właściwe nawyki, a udzielanie pomocy stawało się dla nich czymś naturalnym. 

  • Wiedeńskie melodie

    We wtorek 03.12.24 kolejny raz gościliśmy muzyków w naszych szkolnych progach. Tym razem zauroczyli nas strojami i  muzyką wprost z wiedeńskiego dworu . „Galop bandytów”, „ Polka bez trosk”, walce Johanna Straussa na skrzypce, kontrabas i instrumenty perkusyjne wszystkich nas zauroczyły.

  • Dąbroszyńskie recenzentki nagrodzone przez Bibliotekę Wojewódzką

    Nasi uczniowie nie tylko lubią czytać, ale też chcą i potrafią dzielić się swoimi przemyśleniami na temat lektury.

    Dowodem na to jest dwunasta edycja konkursu na recenzję „Moje literackie fascynacje”, którą zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. Uczestniczyło w niej 5 naszych uczniów, reprezentujących działający przy bibliotece publicznej Dyskusyjny Klub Książki (DKK). Troje z nich zostało nagrodzonych lub wyróżnionych.

     

    W kategorii  wiekowej (do 14 roku życia)I miejsce zdobyła Marharyta Nahorna za recenzję „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.

     

    W tej samej kategorii wyróżnione zostały dwie nasze uczennice:

    Roksana Kucińska za recenzję książki „Czwarty uczeń”, należącej do serii „Wojownicy” Erin Hunter.

    Nikola Sawczuk za recenzję książki „Miraculous. Biedronka i Czarny Kot Bobogigant” Fiony Harris.

     

    W konkursie uczestniczyli również uczniowie Julia Jabłońska i Witold Jagiełowicz.

     

    Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami – bonami do księgarni EMPiK. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali listy gratulacyjne i bony do księgarni.

     

     

  • Wycieczka do teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

    Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 4 grudnia wybrali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wlkp.  Tam na scenie kameralnej obejrzeli spektakl zatytułowany „Koziołek matołek w krainie zdrowej żywności”. W pełen humoru sposób Koziołek Matołek zabrał młodych widzów w niezwykłą podróż pełną przygód i zabawnych perypetii. Choć przygody sympatycznego bohatera bywały karkołomne, głównym przesłaniem spektaklu było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym zachęcanie dzieci do sięgania po owoce i warzywa. Wiadomo, że to zadanie często równie trudne, co legendarne poszukiwania Pacanowa!

    Reakcje uczniów –radosny  śmiech, zainteresowanie oraz aktywne uczestnictwo, które umożliwiała interaktywna formuła spektaklu – świadczyły o jego niewątpliwym sukcesie. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie spotkali się z Mikołajem, który wręczył im zdrowe smakołyki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć