Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Dzień Kropki 🔵🔴⚫ z klasą „0". Wizyta w bibliotece publicznej.

    Cóż może być niesamowitego w małej kropce.? Przekonała się o tym mała Vashti, bohaterka czytanej przez nas opowieści.

    Kiedy myślimy o stereotypowej . (kropce), to oczyma wyobraźni widzimy ją na końcu zdania, tu jednak kropka jest początkiem wszystkiego, jest początkiem wielkiej przygody. Wielka też była nasza "kropka" którą kolorowaliśmy - jedni wewnątrz, inni na zewnątrz.

    Wspólne zajęcia z wychowawczynią klasy to ciekawa odmiana dla stereotypowej jak "kropka" biblioteki.

    Anna Czelin-Bujnicka

  • Pola nadziei

    Zapraszamy całą społeczność uczniowską do udziału w akcji "Pola nadziei". Celem jej jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na potrzeby Hospicjum.

  • Z wizytą w Parku Narodowym

    W dniu 24 września klasa 4, pod opieką nauczycielki przyrody - Pani Anny Walczak oraz  klasa 1 wraz z wychowawcą, udały się na wycieczkę do Parku Narodowego Ujście Warty. Tematem warsztatów klasy czwartej  było: "Orientuj się w przyrodzie " uczniowie dowiedzieli się jak wyznaczać kierunek północy za pomocą kompasu i obserwować przyrodę. Później każdy mógł zrobić swój własny kompas. Na koniec zajęć uczniowi mogli wykorzystać swoją wiedzę zdobytą w czasie zajęć w praktyce. Dzieci z klasy pierwszej uczestniczyły w warsztatach  dotyczących bobrów: poznawały ich zwyczaje, konstruowały żeremie i tamy a na zakończenie przemierzyły bobrową ścieżkę w poszukiwaniu śladów tego niezwykłego ziemno-wodnego gryzonia.  Dziękujemy za piękną i aktywną lekcję przyrody.

    Anna Walczak Monika Morawiec

  • Narodowe Czytanie 2024

    Po raz kolejny dąbroszyńscy uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Tegoroczna edycja poświęcona była „Kordianowi” Juliusza Słowackiego.

    Utwór nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, więc  siódmo i ósmoklasiści  wzięli na warsztat  jego fragment - bajkę „O Janku, co psom szył buty”. Jest to fragment I aktu dramatu, w którym Grzegorz, stary sługa Kordiana, łagodzi niewesołe rozmyślania głównego bohatera krótką opowieścią  z morałem.

    Po przeczytaniu lektury uczniowie omówili zagadnienia związane z jej treścią.

  • Edukacja prozdrowotna w klasie trzeciej

    W ramach edukacji prozdrowotnej, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczniowie klasy III na zajęciach wykonali apteczki pierwszej pomocy. Zdobyli wiedzę na temat jej zawartości. Uczyli się bandażować, zwijać bandaże, zakładać opatrunki. Wiedza ta może się przydać w przyszłości. 

  • Zbiór kasztanów na potrzeby PN Ujście Warty

    Jak co roku klasa III zbiera kasztany na potrzeby PN Ujście Warty do ścieżki dydaktycznej. W zamian za to, pracownicy Parku przeprowadzają zajęcia dydaktyczne dotyczące życia organizmów u ujścia Warty do Odry. Zajęci te wzbogacają wiedzę uczniów o wiadomości najbliższych terenów chronionych. Uczniowie poznają też, na czym polega praca w Parku Narodowym. 

  • "Zerówka" w bibliotece

    Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z panią Anną Czelin-Bujnicką w Bibliotece wiejskiej. Pierwsze z klasą "0", dlatego rozmawialiśmy o tęsknocie.. bo wiadomo, każdy za czymś lub za kimś tęskni a już zwłaszcza zerowiaczki w pierwszych dniach szkoły, zatem mówiliśmy o tym jak sobie radzić gdy się mocno tęskni. Dzieci znają wiele świetnych sposobów a o innych usłyszały dziś. Do zajęć wykorzystaliśmy opowiadanie z książki pod tytułem „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami". Druga część spotkania to ćwiczenie spostrzegawczości z książką „Szalony robot profesora Bzika". Z niecierpliwością czekamy do następnego spotkania. A będzie ich w tym roku sporo...

  • ~~~ Morska wyprawa ~~~ ~~~ zakończenie roku szkolnego w oddziale 0 ~~~

    W dniu 20 czerwca najmłodsi uczniowie z oddziału zerowego zaprosili rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły na pełną brawurowych przygód „Morską wyprawę”. Podczas niezwykłej podróży w której dzieci wcieliły się w rolę syrenek i piratów - odnalazły niezwykły skarb oraz wykazały się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, grą na instrumentach. Występ był wspaniałym podsumowaniem całorocznej pracy a energia i zaangażowanie dzieci zachwyciły publiczność. Na uwagę zasługuje również przepiękna scenografia przygotowana przez dzieci oraz niezwykle kreatywną Panią Anię Błażek. Gratulujemy młodym aktorom! 

    Wychowawca oddziału 0

    Monika Morawiec

  • Dąbroszyńska szkoła trzynasta w województwie

    Jej tegoroczni absolwenci z uśmiechem odbierali zaświadczenia o wynikach z egzaminu ósmoklasisty. Powodem radości były wysokie noty – najlepsze w gminie z języka polskiego (nauczyciel Maria Skrzypczak-Wróblewska) i matematyki (nauczyciel Beata Konowalik) oraz  drugie z języka angielskiego (nauczyciele Dagmara Buliczak i Vanda Matkovska-Strauss). Jak wiadomo, sukces osiągnięty w tym ogólnopolskim sprawdzianie otwiera drzwi do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

    Wyniki z języka ojczystego (73,14%) plasują szkołę na 13. miejscu wśród 353 podstawówek działających na Ziemi Lubuskiej. Warto dodać, że ubiegłoroczny rezultat egzaminu z tego przedmiotu (78,6%) zapewnił Dąbroszynowi najwyższy dziewiąty poziom w skali staninowej i 7. miejsce w województwie.

    Zdaniem dyrektor Anny Brodnickiej tegoroczny sukces ósmoklasistów to efekt ciężkiej pracy  uczniów i całego zespołu pedagogicznego.

  • Zakończenie roku szkolnego

    21 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

    Tegoroczni absolwenci weszli na salę tanecznym krokiem poloneza. Dyrektor szkoły Anna Brodnicka powitała dzieci, nauczycieli, rodziców i gości uroczystą przemową. Następnie wręczyła uczniom klas 1-7 świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom pisma gratulacyjne. Najbardziej aktywni rodzice zostali uhonorowani listami z podziękowaniami.

    Tego dnia ósmoklasiści otrzymali swoje ostatnie świadectwa w naszej szkole. Wzruszającym programem artystycznym i kwiatami pożegnali się z wychowawczynią M. Skrzypczak-Wróblewską oraz pedagogami.

    Siódmoklasiści zadedykowali swoim starszym kolegom humorystyczną prezentację, życząc im sukcesów w nowej szkole. Całość została uatrakcyjniona utworami muzycznymi w wykonaniu klasy V.

    Wakacje czas zacząć!

  • Trzydniowa wycieczka do Skalnego Miasta Adrspach w Czechach oraz w Góry Sowie.

    Koniec roku szkolnego to czas wycieczek. W tym roku na początku czerwca klasy starsze wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Nowinach Wielkich wybrały się  na trzydniową wycieczkę do Skalnego Miasta -  Adrspach w Czechach oraz w Góry Sowie. W pierwszym dniu uczniowie udali się do Skalnego Miasta. Skały Adrszpasko-Teplickie to największy skalny labirynt jaki możemy zobaczyć w Czechach, a dokładniej w Górach Stołowych.  Setki skalnych wież, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc w Adrspach była Gotycka Brama. Wśród niepowtarzalnych skał mogliśmy odnaleźć Sfinksa, Most Czarta, Dzban, czy Kamień Grzmot. Dodatkową atrakcją Skalnego Miasta Adršpach był rejs łódką po sztucznie utworzonym jeziorze, okraszony zabawnymi anegdotami sternika. W drugim dniu dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania nieczynnej już kopalni węgla w Nowej Rudzie. Następnie zdobyliśmy jeden ze szczytów Korony Polskich Gór – Wielką Sowę, a wieczorem relaksowaliśmy się na basenie w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Nowej Rudzie. W ostatnim dniu udaliśmy się w okolice Bardo, gdzie przy pałacu w Ławicy wzięliśmy udział w zabawie pełnej tajemnic i zagadek w Folwarku Szyfrów. Kolejną atrakcją – wyzwaniem był spływ pontonowy po Nysie Kłodzkiej. Przygoda z pagajami w ręku na rzece przeciskającej się przez Przełom Bardzki, a na zakończenie ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Super wyjazd, super zabawa, szkoda, że tak szybko minął.

     

  • Dzień Pustej Klasy

    7 czerwca kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pustej Klasy. Jest to międzynarodowa inicjatywa promująca edukację na świeżym powietrzu. Ma ona na celu zachęcenie nauczycieli, żeby tego dnia wraz ze swoimi uczniami spędzili lekcje poza budynkiem szkoły.

     

  • Literaci- miłośnicy przyrody

    Po raz czwarty dwie instytucje: Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna

    w Witnicy zaprosiły uczniów szkół podstawowych do udziału w Leśnym Konkursie Literackim. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie dąbroszyńskiej szkoły.

     

    Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Spotkałem ciekawe zwierzę”. Zadaniem autora było napisanie pracy o dzikim stworzeniu, które osobiście zaobserwował na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec. Wybór był duży – od jelenia po mrówkę.

    Jury obradowało w składzie:

    Monika Simonjetz (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze)

    Małgorzata Sawoch (Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp.)

    Aldona Bernacka (Nadleśnictwo Bogdaniec)

     

    W kategorii uczniów klas 4-5

    I miejsce zajęła Roksana K., a wyróżniona została Lena M.

    W kategorii uczniów klas 6-8 wyróżniona została Maja D.

     

    Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Bogdaniec. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki od Nadleśnictwa.  Szkolnym koordynatorem konkursu była Maria Skrzypczak-Wróblewska.

    Gratulujemy naszym laureatom i życzymy powodzenia w przyszłych literackich przedsięwzięciach.

     

     

  • Światowy Dzień bez Tytoniu

    31 mają obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. W tym roku WHO alarmuje, że coraz młodsze dzieci sięgają po wyroby nikotynowe, wyprodukowane w atrakcyjnych dla dzieci formach. W związku z tym pedagog szkolny- Beata Golis po przeprowadzonych w starszych klasach zajęciach, wraz z nauczycielem informatyki R. Golisem ogłosili konkurs na plakat pt. ,,Nie bądź marionetką przemysłu tytoniowego".

  • MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM # Spotkanie z pracownikami straży granicznej

    W dniu 17 czerwca uczniów naszej szkoły odwiedzili funkcjonariusze Straży Granicznej. Spotkanie było owocem współpracy najmłodszych dzieci z zerówki z  Oddziałem Straży Granicznej w ramach akcji # Murem Za Polskim Mundurem #. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać tajniki służby w Straży Granicznej. Funkcjonariusze zademonstrowali umundurowanie i wyposażenie, które jest wykorzystywane w codziennej służbie na granicy. Mogliśmy pobrać odciski palców. Główną atrakcją były kamizelki kuloodporne, kaski, lizaki sygnałowe oraz lornetki. Mieliśmy również okazję zobaczyć pojazdy służbowe Straży Granicznej a nawet uruchomić syreny alarmowe pojazdów. Spotkanie przyniosło dzieciom wiele radości. W podziękowaniu, dzieci przedstawiły krótki program artystyczny oraz wręczyły pamiątkowy obraz. Dzieci na zakończenie spotkania otrzymały przygotowane specjalnie na tę okazję zakładki w kształcie strażnicy.

    Monika Morawiec

  • Rozstrzygnięcie gminnego plastycznego konkursu "Kolorowy wiatr"

    Wyróżnienia, uczniowie klasy II: Adam Żmudziński, Maciej Błażek, Ada Lisiecka.

    Gratulacje!!!

  •  „Mistrz rachunku pamięciowego”

    7 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konkursie matematycznym „Mistrz rachunku pamięciowego”. Konkurs ten odbył się w Witnicy. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI i VII-VIII.

     

    Uczniowie grup wiekowych IV-VI oraz VII-VIII w pierwszej części konkursu musieli wykazać się niezwykłą koncentracją uwagi, umiejętnością liczenia pamięciowego oraz znajomością praw działań na liczbach. W drugiej części zmierzyli się z krzyżówkami, rebusami i łamigłówkami matematycznymi, co wymagało od nich logicznego myślenia.

    Uczniowie klas I-III rywalizowali w układaniu domina matematycznego oraz grze w memory z tabliczką mnożenia na czas.

    Uczennica naszej szkoły Hanna Rozpędowska  zajęła II miejsce w kategorii klas I-III. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, zdobywając nowe doświadczenia oraz otrzymali wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Hani a pozostałym uczestnikom za udział w konkursie. Dziękujemy również organizatorom konkursu.

  • Na Zielonej Szkole

    Po trudach nauki uczniowie klasy 3 i 4 doczekali się długo wyczekiwanego wyjazdu na „ zieloną szkołę” do Myśliborza. W dniach 13-15.06.24 gościliśmy  ponownie po roku w Domu Wczasów Dziecięcych w tym malowniczy , położonym nad samym jeziorem miejscu. Zwiedziliśmy piękne miasto, a towarzyszące wędrówce po mieście opowieści pana przewodnika ,przybliżyły nam historię Myśliborza. Wszyscy zdaliśmy egzamin z wiedzy o  miejscowości . Zwieńczeniem było zdobycie srebrnej odznaki Myślibora i pasowanie na rycerza i damę miasta.Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów warsztaty w pracowni plastycznej . Tam powstały  w glinie piękne dzieła , które po powrocie będą nieocenioną pamiątką.Ogromną radość sprawiły dzieciom wyprawy na basen. Czas w wodzie upływał bardzo szybko.  Atrakcjom niemal nie było końca. Ognisko, pływanie katamaranem po jeziorze, dyskoteka, zabawy sportowe , zabawy na plaży, w „ małpim gaju”…tego wszystkiego z ogromną radością doświadczyli uczniowie obu klas.Te dwa dni upłynęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy, by dobrze się bawić, odpoczywać… i zdobyć złotą odznakę Myślibora. 

  • Rzemiosło w naszej małej Ojczyźnie.

    Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp podziękował uczestnikom i opiekunce konkursu,  pani Iwonie Przetackej za udział w konkursie plastycznym wręczając drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w corocznej edycji konkursu dla kl 7-8. 

  • W krainie pani Muzyki

    Po raz ostatni w tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz „. Tym razem artyści zabrali nas w świat muzyki Szkocji i Irlandii, a tytuł koncertu to „
    Tam gdzie panowie chodzą w spódniczkach”. Urzekła nas gra na dudach i kobzach, a szczególnie strój muzyka w narodowym mundurze wojskowym. Mogliśmy przekonać się, że nie tylko kobiety chodzą w spódniczkach.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć