Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Akcja ekologiczna

    Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie dołączyła do akcji ekologicznej AMOS. Zachęcamy do zbierania i przynoszenia pustych opakowań po kleju AMOS do szkoły. Jeśli zbierzemy 120 pustych tubek, możemy je wymienić na 30 pełnych.Warto zauważyć, iż kupując klej AMOS wspieramy znany program dożywiania dzieci Pajacyk!

  • Z wizytą w Majalandzie

    Dnia 10 października uczniowie klasy V i VII wraz wychowawcami wybrali się na wycieczkę do parku rozrywki Majaland Kownaty. Podczas wycieczki mogli korzystać z wielu fantastycznych atrakcji. Było mnóstwo śmiechu i krzyków radości. Największym zainteresowaniem cieszył się "Wilkołak" - przejażdżka wagonami jadącymi z prędkością 70 km/h oraz rollercoaster "Wikingów" - przejażdżka przez wnętrze mrocznej jaskini. Uczestnicy bawili się bardzo dobrze, mogli pokonać swoje lęki oraz zintegrować się z innymi. Czas wspólnie spędzony, pozostawił niesamowite wspomnienia.

  • Kamienne znaki pamięci

    Uczniowie klasy ósmej kreatywnie pracowali na lekcjach języka polskiego z lekturą „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

    Nie tylko rysowali plany akcji dywersyjnych, ale również malowali  przyniesione na zajęcia kamienie. Wczuwając się w role  głównych postaci książki,  zdobili kamienie symbolami sabotażowymi.  Były to kotwice- znaki Polski Walczącej, flagi, wizerunki żółwi, którymi apelowano o spowolnienie pracy dla okupanta, a także hasła patriotyczne i antyniemieckie.

    Wykonywanie takich działań w czasie wojny wymagało od harcerzy wielkiej odwagi. Dziś ósmoklasiści, rysując wojenne symbole, oddali hołd wszystkim, którzy poświęcili życie za wolną Polskę.

  • Muzyka z Siedmiogrodu i Transylwanii

    8.10.24 w naszej szkole gościliśmy muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Tym razem wysłuchaliśmy utworów z Siedmiogrodu i Transylwanii wykonanych na  akordeonie, fletni pana, fujarce . Magiczne dźwięki wprowadziły nas w piękny klimat tego  górzystego regionu. 

  • #SprzątamyDlaPolski 2024

    W piątek 4 października nasza szkoła dołączyła do  VIII edycji #SprzątamyDlaPolski. Jest to ogólnopolska akcja sprzątania świata, której głównym  celem jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych.

    Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły,  wraz z nauczycielami, zaopatrzeni przez Radę Rodziców w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci, udali się w okoliczne tereny zielone, aby je posprzątać z zalegających tam śmieci. Po powrocie okazało się, że zebranych nieczystości jest mniej niż zbieranych w latach poprzednich, co cieszy i pozwala mieć nadzieję, że zwiększa się świadomość ekologiczna ludzi i zaczynamy bardziej dbać o przyrodę wokół nas.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie oraz Radzie Rodziców za wsparcie materialne akcji i przygotowanie słodkiej niespodzianki dla uczestników wydarzenia.

     

    Opiekunka Samorządu Uczniowskiego

    Agnieszka Gaura

  • Dzień Muszki i Krawata, czyli Dzień Chłopaka w naszej szkole

    30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, przez organizatorów, czyli Samorząd Uczniowski, nazwany Dniem Muszki i Krawata.

    Na szkolnych korytarzach można było zatem spotkać uczniów, ale i integrujące się z nimi uczennice, noszących te rzadko zakładane elementy garderoby, natomiast przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego wraz z koleżanką częstowały chłopców słodką niespodzianką. Nie zabrakło też niespodzianek przygotowanych przez dziewczynki i wychowawczynie w poszczególnych klasach.

    Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, a wszystkim chłopcom z okazji Ich święta składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia!

  • Niezwykła lekcja

    24 września  klasy 0- V wybrały się  na przedstawienie objazdowego Teatru Pana O  „W pracowni Ambrożego Kleksa!”.

    Sztuka przybliżyła dzieciom postać słynnego profesora oraz znane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci  miały wyjątkową okazję wyruszyć w barwną podróż do świata wyobraźni i poczuć się jak prawdziwi uczniowie Profesora Ambrożego Kleksa. A wszystko to w roztańczonej i rozśpiewanej odsłonie.

    Spektakl był wzbogacony o różne techniki sceniczne i efekty specjalne, m.in.: latający stolik, lasery, światło UV, sztuczną mgłę. Nie zabrakło również licznych interakcji z widzami, m.in. zagadek, quizów, tańców i gier.

    Przedstawienie zostało stworzone z myślą o najmłodszych, by w aurze niepowtarzalnych wrażeń wizualnych mogli poznać bliżej twórczość Jana Brzechwy. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów

  • Festyn rodzinny

    Nowa galeria Festyn rodzinny została dodana do albumu fotograficznego

    Dnia 22 września odbył się przy naszej szkole, zorganizowany przez Radę Rodziców festyn rodzinny. Atrakcji było co niemiara: na najmłodszych czekaly dmuchane zamki, wszystkie dzieci mogły spróbować się w rywalizacji sportowej, w budynku świetlicy trwały zajęcia plastyczne tematyczne poświęcone Japonii, swoje stoisko wystawiła jednostka strzelecka. Ponadto drużyna strażacka pozwalała zwiedzić swój samochód. Można było pomalować sobie twarz, zrobić warkoczyki a nawet zakupić książkę na specjalnym kiermaszu. W trakcie festynu o część artystyczną zadbali uczniowie naszej szkoły, wystąpił także goścninnie zespół Kamyki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.  Całości festynu dopełniała strefa gastronomiczna. 

    Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tego wydarzenia. Bez Was nie mogłoby się udać! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy naszą imprezę.

  • GMINNY DZIEŃ SPORTU

    W dniach 17 i 18 września 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Dniach Sportu, które odbywały się na Stadionie Miejskim w Witnicy. Uczestników przywitali: Burmistrz Miasta i Gminy Witnica Agnieszka Chudziak, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Witnicy Tomasz Wysoczański oraz Kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu Katarzyna Domarecka. 

    Pierwszego dnia zmagań uczniowie klas I - IV wzięli udział w następujących konkurencjach:

    bieg z gazetą, skoki w worku, rzuty do celu, skoki obunóż łączone, bieg slalomem z piłką na rakiecie, bieg grupowy na 200 m i drużynowe przeciąganie liny. Rywalizacja była zaciekła, a po zakończeniu zmagań  każda szkoła otrzymała bon o wartości 500 złotych na zakup sprzętu sportowego.

    18 września to drugi dzień sportowych rozgrywek, w którym uczniowie klas V-VIII rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. A poniżej prezentujemy miejsca medalowe uzyskane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie:

    1. bieg na 60 m dziewcząt:

    Nadia Nizińska – III miejsce,

    1. bieg na 60 m chłopców:

    Olaf Niziński – III miejsce,

    1. bieg na 100 m:

    Angelika Brodzińska – III miejsce,

    1. bieg na 400 m:

    Nikodem Banda – II miejsce,

    1. bieg sztafetowy 4 x 100 m dziewcząt:

    skład: Ewa Banda, Angelika Grudzień, Amelia Kasprzak, Angelika Brodzińska – III miejsce,

    1. bieg sztafetowy 4 x 100 m chłopców:

    skład: Olaf Niziński, Jakub Brzezicki, Maksym Sichkar, Sebastian Maćkowski – II miejsce,

    1. skok w dal dziewcząt:

    Julia Jabłońska – III miejsce,

    1. skok wzwyż dziewcząt:

    Angelika Brodzińska – III miejsce,

    1. skok wzwyż chłopców:

    Nikodem Banda – II miejsce,

    Timofii Oleksenko – III miejsce,

    1. rzut piłeczką palantową:

    Nadia Nizińska – III miejsce,

    1. pchnięcie kulą dziewcząt:

    Maja Domańska – I miejsce,

    1. pchnięcie kulą chłopców:

    Jan Gura – II miejsce,

    Kacper Boczko – III miejsce.

    Po zakończeniu zawodów każda szkoła została obdarowana bonem o wartości 1000 złotych na zakup wybranego sprzętu sportowego.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wspaniałego wyróżnienia.

  • Samorząd Uczniowski – wybory

    W piątek 27 września odbyły się w naszej szkole wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania wyłonił się następujący skład tego organu szkoły:


    - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Lena Sajewicz ,
    - zastępca przewodniczącej – Hanna Rozpędowska ,
    - skarbnik – Filip Galiński.


    Nowemu zarządowi serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


    Opiekun Samorządu Uczniowskiego
    Agnieszka Gaura

  • Dzień Kropki 🔵🔴⚫ z klasą „0". Wizyta w bibliotece publicznej.

    Cóż może być niesamowitego w małej kropce.? Przekonała się o tym mała Vashti, bohaterka czytanej przez nas opowieści.

    Kiedy myślimy o stereotypowej . (kropce), to oczyma wyobraźni widzimy ją na końcu zdania, tu jednak kropka jest początkiem wszystkiego, jest początkiem wielkiej przygody. Wielka też była nasza "kropka" którą kolorowaliśmy - jedni wewnątrz, inni na zewnątrz.

    Wspólne zajęcia z wychowawczynią klasy to ciekawa odmiana dla stereotypowej jak "kropka" biblioteki.

    Anna Czelin-Bujnicka

  • Pola nadziei

    Zapraszamy całą społeczność uczniowską do udziału w akcji "Pola nadziei". Celem jej jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi oraz pozyskiwanie funduszy na potrzeby Hospicjum.

  • Z wizytą w Parku Narodowym

    W dniu 24 września klasa 4, pod opieką nauczycielki przyrody - Pani Anny Walczak oraz  klasa 1 wraz z wychowawcą, udały się na wycieczkę do Parku Narodowego Ujście Warty. Tematem warsztatów klasy czwartej  było: "Orientuj się w przyrodzie " uczniowie dowiedzieli się jak wyznaczać kierunek północy za pomocą kompasu i obserwować przyrodę. Później każdy mógł zrobić swój własny kompas. Na koniec zajęć uczniowi mogli wykorzystać swoją wiedzę zdobytą w czasie zajęć w praktyce. Dzieci z klasy pierwszej uczestniczyły w warsztatach  dotyczących bobrów: poznawały ich zwyczaje, konstruowały żeremie i tamy a na zakończenie przemierzyły bobrową ścieżkę w poszukiwaniu śladów tego niezwykłego ziemno-wodnego gryzonia.  Dziękujemy za piękną i aktywną lekcję przyrody.

    Anna Walczak Monika Morawiec

  • Narodowe Czytanie 2024

    Po raz kolejny dąbroszyńscy uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Tegoroczna edycja poświęcona była „Kordianowi” Juliusza Słowackiego.

    Utwór nie należy do najłatwiejszych w odbiorze, więc  siódmo i ósmoklasiści  wzięli na warsztat  jego fragment - bajkę „O Janku, co psom szył buty”. Jest to fragment I aktu dramatu, w którym Grzegorz, stary sługa Kordiana, łagodzi niewesołe rozmyślania głównego bohatera krótką opowieścią  z morałem.

    Po przeczytaniu lektury uczniowie omówili zagadnienia związane z jej treścią.

  • Edukacja prozdrowotna w klasie trzeciej

    W ramach edukacji prozdrowotnej, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczniowie klasy III na zajęciach wykonali apteczki pierwszej pomocy. Zdobyli wiedzę na temat jej zawartości. Uczyli się bandażować, zwijać bandaże, zakładać opatrunki. Wiedza ta może się przydać w przyszłości. 

  • Zbiór kasztanów na potrzeby PN Ujście Warty

    Jak co roku klasa III zbiera kasztany na potrzeby PN Ujście Warty do ścieżki dydaktycznej. W zamian za to, pracownicy Parku przeprowadzają zajęcia dydaktyczne dotyczące życia organizmów u ujścia Warty do Odry. Zajęci te wzbogacają wiedzę uczniów o wiadomości najbliższych terenów chronionych. Uczniowie poznają też, na czym polega praca w Parku Narodowym. 

  • "Zerówka" w bibliotece

    Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z panią Anną Czelin-Bujnicką w Bibliotece wiejskiej. Pierwsze z klasą "0", dlatego rozmawialiśmy o tęsknocie.. bo wiadomo, każdy za czymś lub za kimś tęskni a już zwłaszcza zerowiaczki w pierwszych dniach szkoły, zatem mówiliśmy o tym jak sobie radzić gdy się mocno tęskni. Dzieci znają wiele świetnych sposobów a o innych usłyszały dziś. Do zajęć wykorzystaliśmy opowiadanie z książki pod tytułem „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami". Druga część spotkania to ćwiczenie spostrzegawczości z książką „Szalony robot profesora Bzika". Z niecierpliwością czekamy do następnego spotkania. A będzie ich w tym roku sporo...

  • ~~~ Morska wyprawa ~~~ ~~~ zakończenie roku szkolnego w oddziale 0 ~~~

    W dniu 20 czerwca najmłodsi uczniowie z oddziału zerowego zaprosili rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły na pełną brawurowych przygód „Morską wyprawę”. Podczas niezwykłej podróży w której dzieci wcieliły się w rolę syrenek i piratów - odnalazły niezwykły skarb oraz wykazały się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, grą na instrumentach. Występ był wspaniałym podsumowaniem całorocznej pracy a energia i zaangażowanie dzieci zachwyciły publiczność. Na uwagę zasługuje również przepiękna scenografia przygotowana przez dzieci oraz niezwykle kreatywną Panią Anię Błażek. Gratulujemy młodym aktorom! 

    Wychowawca oddziału 0

    Monika Morawiec

  • Dąbroszyńska szkoła trzynasta w województwie

    Jej tegoroczni absolwenci z uśmiechem odbierali zaświadczenia o wynikach z egzaminu ósmoklasisty. Powodem radości były wysokie noty – najlepsze w gminie z języka polskiego (nauczyciel Maria Skrzypczak-Wróblewska) i matematyki (nauczyciel Beata Konowalik) oraz  drugie z języka angielskiego (nauczyciele Dagmara Buliczak i Vanda Matkovska-Strauss). Jak wiadomo, sukces osiągnięty w tym ogólnopolskim sprawdzianie otwiera drzwi do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

    Wyniki z języka ojczystego (73,14%) plasują szkołę na 13. miejscu wśród 353 podstawówek działających na Ziemi Lubuskiej. Warto dodać, że ubiegłoroczny rezultat egzaminu z tego przedmiotu (78,6%) zapewnił Dąbroszynowi najwyższy dziewiąty poziom w skali staninowej i 7. miejsce w województwie.

    Zdaniem dyrektor Anny Brodnickiej tegoroczny sukces ósmoklasistów to efekt ciężkiej pracy  uczniów i całego zespołu pedagogicznego.

  • Zakończenie roku szkolnego

    21 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024.

    Tegoroczni absolwenci weszli na salę tanecznym krokiem poloneza. Dyrektor szkoły Anna Brodnicka powitała dzieci, nauczycieli, rodziców i gości uroczystą przemową. Następnie wręczyła uczniom klas 1-7 świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom pisma gratulacyjne. Najbardziej aktywni rodzice zostali uhonorowani listami z podziękowaniami.

    Tego dnia ósmoklasiści otrzymali swoje ostatnie świadectwa w naszej szkole. Wzruszającym programem artystycznym i kwiatami pożegnali się z wychowawczynią M. Skrzypczak-Wróblewską oraz pedagogami.

    Siódmoklasiści zadedykowali swoim starszym kolegom humorystyczną prezentację, życząc im sukcesów w nowej szkole. Całość została uatrakcyjniona utworami muzycznymi w wykonaniu klasy V.

    Wakacje czas zacząć!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć