Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dzień Babci i Dziadka

    21 stycznia dąbroszyńska „zerówka” zaprosiła babcie i dziadków na szkolną uroczystość, aby w tym wyjątkowym dniu złożyć im życzenia. Goście zjawili się w komplecie. Dzieci w galowych strojach, przejęte chwilą, zaprezentowały gościom wierszyki i piosenki, które zostały przyjęte z wielkim wzruszeniem. Później zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy w przedmuchiwanie piłeczki pingpongowej, a na zakończenie wręczyły im własnoręcznie wykonane laurki. W rewanżu goście obdarowali dzieci słodyczami. To były piękne chwile…

     

  • Wigilia pachnąca świerkiem

                                                                                                                                          

    Jak każdego roku dąbroszyńscy uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystej Wigilii w sali gimnastycznej. Oczy zachwycała się świąteczna dekoracja, a podniebienie kusiły wspaniale nakryte stoły, uginające się pod potrawami przygotowanymi przez uczniów. Pachniało świerkiem, świętami i wypiekami. Były świąteczne życzenia, opłatek i kolędy.

    Wychowankowie p. Ireny Fabjańczuk przenieśli nas w czasy narodzenia Chrystusa, podopieczni p. Bożeny Wojciechowskiej wystawili „Szkolną Szopkę”. Odbył się również konkurs kolęd i wiedzy o Narodzeniu Pańskim, przygotowany i poprowadzony przez p. Jacka Piwkowskiego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni „Rogiem Obfitości” ze słodyczami. Uczestniczący w Wigilii burmistrz Dariusz Jaworski obiecał laureatom dodatkowe nagrody.

  • Zajęcia świetlicowe

    Zajęcia świetlicowe

    Rodzice, którzy chcą by dziecko uczestniczyło w zajęciach świetlicowych w trakcie trwania przerwy świąteczno-noworocznej, proszeni są o pisemną deklarację udziału dzieci w zajęciach do 12 grudnia 2014 roku do godz. 12:00. 

  • Szkolne andrzejki

    Szkolne andrzejki

    29 listopada to wieczór wróżb. Dawniej tego wieczoru przyszłość przepowiadały sobie tylko panny. Kawalerowie zaś robili to samo w przeddzień św. Katarzyny ˗ czyli katarzynki. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, uczestnicząc w konkursach i tańcząc.

    Andrzejki (jędrzejki, wigilia św. Andrzeja) to najlepszy dzień na to, aby poznać swoją przyszłość. Spróbowali i uczniowie naszej szkoły. W czwartek bawili się młodsi uczniowie, a w piątek ˗˗  klasy IV-VI. Pomysłów na wróżby było mnóstwo: lanie wosku, andrzejkowe serce, wyścigi butów, wróżba z monetą czy zabawy numerologiczne. Zwycięzcami w wyścigach butów zostali Oliwia i Szymon z klasy IV, którzy później zatańczyli ze sobą pośrodku sali. Wspólnie z uczniami tańczyła pani Maria Skrzypczak- Wróblewska, której wychowankowie zadedykowali specjalną piosenkę. We wróżbie z krzesłami najlepszą okazała się Kamila z klasy V. Na uczniów czekał poczęstunek: pączki i napoje. Wzmocnieni uczniowie tańczyli bez wytchnienia. Nad całością czuwały panie Beata Konowalik, Bożena Wojciechowska i Dagmara Buliczak. Funkcję wodzireja pełnił pan Jacek Piwkowski. Wszyscy doskonale się bawili.

  • Muzyczna podróż

    Muzyczna podróż

    12 listopada odbyły się kolejne zajęcia muzyczne ,,Jesienna podróż po Europie- gitara, klarnet, drzewo deszczu". Dzieci poznały nazwę, budowę i brzmienie tych instrumentów. Z zainteresowaniem wysłuchały też opowieści o przygodach detektywa, który w poszukiwaniu jesieni podróżował po Europie. Czekamy na kolejne zabawy przy muzyce.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie w tym dniu w 1918 roku, po 123 latach niewoli, nasz kraj odzyskał niepodległość.  Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu, podczas którego recytowali wiersze patriotyczne i mówili, czym jest patriotyzm. Zaś uczniowie klas V i VI przygotowali uroczystą akademię  w formie wzruszającej lekcji historii. W rolę nauczycielki wcieliła się Oliwia Konieczna. Były wiersze i  pieśni patriotyczne. Młodzi aktorzy przekazali widzom wiele informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w serca uczniów uczucia miłości do kraju oraz szacunku do symboli narodowych. Wszyscy czuli się bardzo dumni z tego, że są Polakami i mogą mieszkać w wolnym kraju.

  • Warsztaty teatralne

    Warsztaty teatralne

    4 listopada w sali gimnastycznej został rozstawiony Teatr Kruka Pankraczego – scena lalkowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. Do obejrzenia wspólnie przygotowanych scenek zostali zaproszeni uczniowie klasy ,,0”.

    Warsztaty uczyły podejmowania szybkich decyzji i kreatywności. Służyły odkrywaniu niezwykłych możliwości naszego głosu i wyobraźni. Młodzi aktorzy uczyli się na nich współpracy i porozumiewania się z innymi członkami grupy. Przełamywali wstyd i nieśmiałość.

  • Owoce i warzywa

    Owoce i warzywa

    22 października roku nasze pierwszaki wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Agencję Restrukturyzacji Rolnictwa. Ich celem było utrwalenie wśród dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych. Dwóch fantastycznych kucharzy uczyło je rozpoznawania warzyw i owoców po smaku, zapachu i kształcie. Uczniowie przygotowywali kolorowe kanapki i rozwiązywali zagadki. Zdobywali nową wiedzę i dobrze się przy tym bawili. Otrzymali też dużo nagród i upominków.

  • Klub Bezpiecznego Puchatka

    Klub Bezpiecznego Puchatka

    Pierwsze klasy przystąpiły do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Klub Bezpiecznego Puchatka". Tytułowy miś przedstawia uczniom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w domu, w szkole i na ulicy. Podczas oglądania krótkich scenek dzieci uczą się od niego, jak ustrzec się niebezpieczeństw. Zajęcia odbywają się etapowo. W listopadzie odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa". Wtedy nasze pierwszaki sprawdzą swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania. Powodzenia!

  • Cudze chwalicie, swego nie znacie

    Cudze chwalicie, swego nie znacie

    W tym roku szkolnym Koło Przyrodnicze naszej szkoły promuje lokalną przyrodę. Uczniowie redagują ulotkę pod znanym hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jako pierwszy przedstawiony został miłorząb japoński. Dzieci fotografowały to drzewo, wyszukiwały wiadomości na jego temat i samodzielnie opracowały krzyżówkę. Jej rozwiązaniem było oczywiście hasło „miłorząb”. Przy okazji członkowie Koła kształcą umiejętności redakcyjne oraz zachęcają swoich kolegów do zdobywania i utrwalania wiadomości z przyrody. Ulotka ukazywać się będzie raz w miesiącu, a losowanie prawidłowo rozwiązanych krzyżówek ‒ w każdy ostatni piątek miesiąca. Następnym drzewem-bohaterem zajęć będzie katalpa. 

  • Piegowata walczy z agresją

    Piegowata walczy z agresją

    Bywa, że młodzież traktuje agresję jako naturalną formę współżycia. Obecność osób, które potępiają przemoc, hamuje ją. Otoczenie przyzwalające lub obojętne wpływa na nasilenie agresji. Dlatego ważne jest, by dzieci otoczone były osobami, które nie aprobują i nie tolerują takiego zachowania. Dotyczy to zarówno rodziny jak i szkoły. Aby zatrzymać falę przemocy w przyszłości, trzeba działać już dziś. Zadaniem pedagoga jest pokazywać wychowankom, kiedy kogoś krzywdzą.

    Sztuka może przedstawiać wartościowe wzorce, wolne od fizycznej i psychicznej przemocy. Ukazywać dorosłych jako opiekunów stojących w obronie pokrzywdzonych. Dlatego 23 października uczniowie klas IV-VI naszej szkoły obejrzeli przedstawienie „Strach ma wielkie oczy” teatru Fundacja Grupa T z Torunia. Spektakl był ukierunkowany na przeciwdziałanie przemocy. Jego bohaterowie, Piegowata i Żądełko, pokazali dzieciom, jak należy się zachowywać, gdy ktoś nas nęka i zastrasza. Ich  przeżycia bowiem były zaskakująco podobne do przeżyć ludzi.  Przedstawienie stanowiło ważny głos w sprawie walki z przemocą.

  • Smyczki – instrumenty z duszą

    Smyczki – instrumenty z duszą

    15 października uczniowie klas I-III po raz drugi uczestniczyli w koncercie muzycznym. Tym razem poznawali tajniki budowy i brzmienie instrumentów smyczkowych. Muzycy grali na skrzypcach, altówce, wiolonczeli i kontrabasie. Dzieci usłyszały, że instrumenty posiadają duszę. Dowiedziały się, z czego robi się smyczek i co to jest ślimak. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

  • Poznali zawód policjanta i strażaka

    Poznali zawód policjanta i strażaka

    16 października odbyła się wycieczka  szkolna do Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy. Wzięły w niej udział klasy 0 i I B. Dzieci obejrzały wozy strażackie i ich wyposażenie oraz kombinezony przeznaczone do wykonywania zadań specjalnych. Wysłuchały ciekawych opowieści o pracy strażaków.

    Później policjant opowiedział im o trudnej pracy w policji. Zaprezentował  im samochód policyjny oraz lustro weneckie. Uczniom najbardziej podobały się syreny w pojazdach strażackich i policyjnych. Duże zaciekawienie wzbudził policyjny rynsztunek i pomieszczenie dla zatrzymanych osób.

    Na koniec dzieci odwiedziły Przedszkole Miejskie ,,Bajka”, w którym na kilka chwil objęły we władanie salę zabaw . Bardzo spodobały im się urządzenia do wspinaczki, zjeżdżania i nurkowania w kulkach. Zabawa była naprawdę przednia.

  • Uroczyście i zabawnie

    Uroczyście  i zabawnie

    Dzień Nauczyciela w naszej szkole. W przeddzień Dnia Nauczyciela uczniowie przygotowali program artystyczny, który dedykowali swoim nauczycielom.  Znalazły się w nim życzenia dla wszystkich pracowników szkoły i dyplomy uznania za pracę włożoną w edukację wychowanków.

    W rewanżu następnego dnia nauczyciele zabrali uczniów na wycieczkę do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Od samego rana dzieciom towarzyszyły ogromne emocje. Cieszyły się, że ten dzień będzie inny od dotychczasowych. Chociaż pogoda nie dopisywała, uśmiech nie schodził z twarzy. W bibliotece grupa została oprowadzona po tym ogromnym, ciekawym architektonicznie budynku. Dzieci poznały wszystkie działy książnicy i obejrzały wystawę malarską. Zachwyciło ich spojrzenie lokalnej artystki na miasto, jego zabytki i ciekawe miejsca. Po wyjściu z biblioteki wszyscy razem w kinie ,,Helios” obejrzeli film „Pudłaki”.

    Z kolei uczniowie klas I-III odwiedzili Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej w Bogdańcu, gdzie zapoznali się z przedmiotami, które w dawnych czasach służyły do wypieku chleba i całe oryginalne wyposażenie młyna. Potem pojechali  na projekcję filmową do Miejskiego Domu Kultury w Witnicy.

    Zabawa była wyśmienita, aż żal było wracać do domu. Dlatego ten dzień na pewno zostanie w pamięci…

  • Kochają muzykę i bajki

    Kochają muzykę i bajki

    24 września uczniowie klas I-III po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczestniczyli w koncercie bajkowym  

    ,,W pracowni lutniczej Mistrza Stolariusa”Comiesięczne zajęcia służą rozwijaniu zainteresowań muzyką klasyczną, a tym samym uwrażliwianiu dzieci na jej odbiór. Zainicjowana przez szkołę „koncertowa” forma edukacji jest uatrakcyjnieniem programu zajęć szkolnych. Najmłodsi mieli okazję poznać trzy instrumenty muzyczne: skrzypce, altówkę i wiolonczelę. W krainę muzyki zabrali dzieci artyści scen szczecińskich.

  • Co się kryje w bryle lodu?

    Co się kryje w bryle lodu?

    23 września w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie po raz kolejny rozpoczęto realizację polsko- niemieckiego  projektu ,,Lodowy Mobil”. Władze Gminy reprezentował na uroczystości zastępca burmistrza Eugeniusz Kurzawski. Głównym celem projektu było  uzmysłowienie dzieciom, w jaki sposób kształtowały się w epoce lodowcowej tereny, na których żyjemy. Przedsięwzięcie składało się z dwóch części: warsztatów i wycieczki.  

    Na warsztatach uczniowie klas I-VI badali twardość lodu. Budowali górę lodową w szklance wody. Sprawdzali, co się stanie, kiedy na lodzie umieścimy ciężar i jak zachowa się blok lodowy na spadzistej powierzchni. Największą radość sprawiało im kruszenie bryły lodu oraz znajdowanie w niej kamieni i zębów dinozaurów.

    Drugim elementem działań była w wycieczka do ,,Parku Dinozaurów” w Nowinach Wielkich. Dzieci poznały niedźwiedzia jaskiniowego, mamuta i inne zwierzęta, które żyły na Ziemi w epoce lodowcowej. Szkolnym koordynatorem projektu była nauczycielka Irena Fabjańczuk.

  • „Drapieżne” zajęcia w Chyrzynie

    „Drapieżne” zajęcia w Chyrzynie

    Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni klasa III wraz z wychowawczynią Iwoną Gers przywitała w Chyrzynie. Dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach programu edukacyjnego „Ssaki drapieżne”, realizowanego przez PN „Ujście Warty. W czasie godzinnych zajęć laboratoryjnych uczniowie dowiedzieli się wielu rzeczy na temat drapieżników. Poznali ich tryb życia, sposoby odżywiania, sposób poruszania się i polowania.  Później szukali w terenie tropów poznanych zwierząt i miejsc, w których mieszkają. Zajęcia były dla dzieci wspaniałą lekcją przyrody. Wyniosły z niej bogatą wiedzę i niezapomniane wrażenia.

  • Dąbroszynianie z wizytą w Niemczech

    Dąbroszynianie z wizytą w Niemczech

    20 września 35-osobowa grupa dąbroszyńskich uczniów, rodziców i nauczycieli brała udział w „Święcie Jabłka”, zorganizowanym w Eggerrsdorf przez Park Przyrody Szwajcaria Marchijska. Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach - warsztatach stolarskich, plastycznych i kosmetycznych. Budowały domki dla ptaków, malowały twarze, a przede wszystkim wyciskały sok z jabłek. Rodzice prezentowali polskie przetwory jabłkowe i warzywne. Dzień był pełen wrażeń i emocji, wszystkim towarzyszył dobry humor.

  • Puchar Starosty Gorzowskiego dla Dąbroszyna

    Puchar Starosty Gorzowskiego dla Dąbroszyna

    W dniu 19.09.2014 r. odbyły się zawody o Puchar Starosty Gorzowskiego w Biathlonie Letnim. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 11 mieszanych drużyn czteroosobowych (2 dziewczyny i 2 chłopców). Reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Romana Miciaka, w składzie: Aleksandra Podgórska, Kinga Bajko, Alan Borkowski i Radosław Lisiecki zajęła I miejsce. Druga drużyna w składzie: Wiktoria Wojtunik, Natalia Czeleń, Przemysław Krawiec i Bartosz Szymczak – szóste. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

  • Wakacje dobiegły końca.

    Wakacje dobiegły końca.

    1 września 2014 roku w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie zainaugurowano rok szkolny 2014/2015.

    W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor szkoły Ewa Śliwczyńska, która skierowała w stronę dzieci ciepłe słowa powitania z życzeniami sukcesów edukacyjnych oraz odczytała list Rzecznika Praw Dziecka do uczniów. Rzecznik Marek Michalak mówił o znajomości praw dziecka i ich przestrzeganiu. Dziękował też polskim pedagogom za wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia i życzył im jak najlepszych efektów w realizacji idei Starego Doktora - Janusza Korczaka.

                W trakcie inauguracji przyjęto do szkolnej społeczności 34 uczniów klas pierwszych. Pierwszaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i pozostawiły odciski palców w uroczystej księdze.  Na koniec Dyrektor Ewa Śliwczyńska uroczyście pasowała każdego z nich ogromnym ołówkiem. Po uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć