Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Kwietniowy koncert

    Po przerwie świątecznej, 8 kwietnia, powiało wakacjami, albowiem popłynęliśmy łódkami w rejs, śpiewając szanty. Słuchaliśmy opowiadań o pracy i przygodach dziadka marynarza, który był bosmanem. Towarzyszyli mu majtkowie, jeden grał na gitarze akustycznej, a drugi na ksylofonie, który wybrzmiewał fantastyczne dźwięki i wymagał ogromnej sprawności i spostrzegawczości od grającego. Bawiliśmy się po marynarsku. Przed nami jeszcze dwie audycje. Ciekawe, co nam wkrótce przedstawią muzycy?

  • Jabłka dla szkoły

    Do naszej szkoły trafiły smaczne, soczyste i słodziutkie jabłka, które otrzymaliśmy z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim. Dzięki Pani Małgorzacie Szymaszek szkoła otrzymała 600 kg tego wartościowego towaru. Serdecznie dziękujemy i zobowiązujemy się do zjedzenia wszystkich owoców. 

  • Wielkanoc w szkole

                                                                                                                                      

    31 marca odbył się szkolny apel zorganizowany z okazji świąt Wielkanocnych. Pośrodku sali królował stół zastawiony świątecznymi smakołykami. Odwiedzili nas podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim z wielkanocnym prezentem. Był nim „Kopciuszek” – przedstawienie wyreżyserowane przez panią Martę Wilk. Po obejrzeniu spektaklu podzieliliśmy się jajkiem. Wizyta DPS-u była ważną lekcją tolerancji i akceptacji wobec innych. Nasi uczniowie wiedzą, że osoby niepełnosprawne powinny być odbierane jako ludzie w pełni wartościowi. Oni również mają swoje marzenia i potrzeby duchowe. Oni również mogą wiele ofiarować swojemu otoczeniu.

    Później uczniowie klasy V przypomnieli nam piękne polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Na apelu zostały również ogłoszone wyniki wielkanocnych konkursów. Wyróżnieni zostali Łukasz Oczkowski, Radosław Lisiecki, Weronika Nowak, Laura Skwarek, Estera Milka, Klaudia Oczkowska, Aleksandra Bujnicka, Wanessa Kowalewska, Aleksandra Adamcewicz, Ada Sowińska i Kamila Kamińska. Laureaci odebrali z rąk dyrektor Ewy Śliwczyńskiej dyplomy, a nauczycielka plastyki Bożena Wojciechowska poczęstowała ich koszykiem wielkanocnych jajeczek. Dokonaliśmy też uroczystego podsumowania Tygodnia Humanistycznego. Projekt był organizowany po raz pierwszy, ale spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i był opisany przez „Gazetę Lubuską”. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zaoferujemy dzieciom jeszcze więcej. Tegorocznym zwycięzcom „tygodniowych” konkursów wręczono nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy, która była współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Wyróżniono 27 uczniów z klas IV-VI.

    Na zakończenie apelu dyrektor szkoły Ewa Śliwczyńska złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Uczniowie z wychowawcami udali się do klas, by posmakować świątecznych babek, upieczonych specjalnie na tę okazję przez rodziców.

  • Zawody saneczkarskie

    Cztery uczennice z klasy VI w dniu 28 marca wzięły udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików w saneczkarstwie lodowym w Karpaczu. Dziewczęta Edyta Dziuba, Izabela Kamińska, Aleksandra Podgórska oraz Wiktoria Stojanowska reprezentują UKS Nowiny Wielkie. Zawodniczki wywalczyły II miejsce w klasyfikacji klubowej, były to ich ostatnie zawody w sezonie. Serdecznie gratulujemy!

  • Młodzi ornitolodzy

                                                                   

    27 marca uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych ,,Wiosenne pokwakiwania”. Po ciekawej prelekcji na temat podobieństw i różnic najpopularniejszych gatunków ptaków, które występują na terenie parku, udali się w teren. Uzbrojeni w lornetki młodzi ornitolodzy obserwowali i nazywali ptaki. Zadanie okazało się nie najłatwiejsze, ale bardzo ciekawe. Zajęcia z całą pewnością zostaną powtórzone.

  • Rekolekcje wielkopostne

                                                                                                                                     

    W dniach od 16 do 18 marca w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne pod hasłem: ,,Jezus w moim życiu”. Przez trzy dni uczniowie gromadzili się w sali gimnastycznej, by słuchać wielkopostnych nauk prowadzonych przez  o. Wojciecha z klasztoru Ojców Dominikanów. Pomagały mu  Ela i Ewelina ze Wspólnoty Ewangelizacji i Uwielbienia ,,Janki” z Krakowa. Na koniec odbyła się Droga Krzyżowa celebrowana w plenerze. Nad całością czuwała katechetka Elżbieta Głowacka.

  • Warsztaty terapii zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim

                                                                                                                                      

    18 marca 2015r. uczniowie klasy „zerowej” z Kamienia Wielkiego wzięła udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej w miejscowym Domu Pomocy Społecznej. Grupa została podzielona na pięć mniejszych grup. Każda z podgrup miała za zadanie zrobienie czegoś innego. Dziewczynki zajęły się pieczeniem pysznych ciasteczek, druga grupa wraz z pomocą Pani Agnieszki robiła wspaniałe palmy, chłopcy natomiast lepili z gliny świąteczne baranki. Kolejne grupy brały udział w zajęciach plastycznych i komputerowych. Dzieci chętnie angażowały się w powierzone im zadania. Chcielibyśmy podziękować z całego serduszka Pani Dyrektor prowadzącej warsztaty i za miłe przyjęcie naszej grupy.

  • Pojechały i recytowały...

                                                                                                                                             

    We wtorek, 10 marca w witnickiej bibliotece odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski, będący szczeblem Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Uczestniczyło w nim 24 recytatorów. Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic: Ada Sowińska, Wanessa Kowalewska, Kamila Kamńska, Ola Bujnicka i Daria Golis. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowała się Aleksandra Bujnicka, prezentując się w wierszu Ludwika J. Kerna ,,O rodzicach”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a zdobywcy głównych miejsc, w tym Ola, nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę.

    Po konkursie nasze uczennice uczestniczyły w warsztatach teatralnych z Małym Księciem w roli głównej. Odgrywały scenki z Królem, Próżnym, Geografem, Pijakiem i Latarnikiem. Mogły na krótko przeżyć przygodę, która uczyła  patrzeć sercem - wszak ,,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

  • Marcowy koncert

                                                                                                                                             

    Klasy 0-III uczestniczyły w koncercie, który prowadzony był przez zaproszonych muzyków z Filharmonii Szczecińskiej. Tematem przewodnim był ludzki głos i rodzaje barw głosowych. Śpiewak wcielał się w różne postaci i prezentował nam brzmienie głosów. Najbardziej podobała nam się aria z kurantem zaśpiewana basem. Śpiewaczka natomiast pięknie odśpiewała sopranem arię ze śmiechem. Prowadzący wcielał się co chwilę w inną postać bajkową i razem śpiewaliśmy różne piosenki. Było wesoło i wiosennie. Czekamy na następną audycję.
     

  • ZAPISY DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA NA NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

    ZAPISY DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA NA  NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

    Dyrektor Szkoły w Dąbroszynie ogłasza zapisy do oddziału zerowego dzieci urodzone w roku 2010 oraz do klasy pierwszej dzieci urodzone w latach 2009 i 2008.

    Przy zapisie należy posiadać dokument z numerem PESEL dziecka, ewentualnie orzeczenia sądowe lub o niepełnosprawności dziecka.

    Zapisów można dokonać codzienie w sekretariacie szkoły w Dąbroszynie w godz. 8:00-14:00 lub w Kamieniu Wielkim od poniedziałku do czwartku w godz. od 9:00-13:00, a w piątek od 9:00-10:00. Informację prosimy rozpowszechnić pośród swoich znajomych. Zapisy będą trwać do 31 marca 2015 roku. 

  • FORMULARZ ZGOSZENIOWY DO KLASY P I E R W S Z E J

  • PODATEK DLA NASZEJ SZKOŁY

    PODATEK DLA NASZEJ SZKOŁY

    "1% dla mojej szkoły"

    Akcja 1%

    Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego naszej organizacji programu do rozliczenia rocznego PIT Projekt 2014 – po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy szkoły, przedszkola lub organizacji).

    Przekaż 1% NA SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA lub ORGANIZACJĘ, KTÓRĄ CHCESZ WSPIERAĆ!

    Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko - żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

    Poniżej wzór jak wypełnić PIT w tym roku.

    1. Przekaż 1% podatku wybranej placówce.
    Możesz też :
    2. Wydrukować „Poświadczenie przekazania 1%” i uzupełnić.
    3. Oddać druk do szkoły, której chcesz pomóc, przekazując 1%. To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.

    - wzór formularza PIT na dole strony

    W polu 133 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę wybranej przez siebie szkoły/przedszkola/organizacji oraz (w miejscu XXX...) jej 12- cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera. Te dane znajdziesz w naszej bazie - tutaj A DOWIESZ SIĘ WIĘCEJ. Badź z nami i zrób cos dla swojej szkoły i dziecka. http://www.ps.org.pl/portal/pokaz/1-dla-mojej-szkoly.html

  • Dąbroszyńscy humaniści

                                                                        

    W dniach 6-13 lutego w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie odbył I Dąbroszyński Tydzień Humanistyczny zorganizowany we współpracy z biblioteką publiczną. Zajęcia prowadzili: Dagmara Buliczak, Elżbieta Głowacka, Maria Skrzypczak-Wróblewska, Anna Czelin-Bujnicka i Kamil Bujnicki.

    Projekt został zainaugurowany w bibliotece na warsztatach regionalnych „Dąbroszyn w inicjałach”. Zadaniem uczniów było namalowanie afiszów poświęconych najciekawszym atrakcjom Dąbroszyna. Napisy na nich zaczynały się od nazwy „bohatera” z pięknym inicjałem („F” dla folwarku, „K” dla krypty itp.). Znalezienie informacji o nich wymagało poszukiwań w książkach i czasopismach. Na koniec wszystkie dzieła zostały ułożone w jeden wielki „Słownik dąbroszyński”.

    W Dniu Historii  grupy uczniów losowały ważne daty z dziejów wsi, wraz z komentarzem. Ich zadaniem było przeanalizowanie tekstu oraz zilustrowanie faktów historycznych na arkuszach papieru. Na koniec uczniowie ułożyli prace w sali gimnastycznej w kolejności chronologicznej. Tak powstała „Panorama Dziejów Dąbroszyna”. Podczas zajęć powstało czternaście unikatowych grafik, ilustrujących ważne wydarzenia z historii miejscowości.

    W czasie obchodów Dnia Języka Angielskiego odwiedził szkołę Portugalczyk Pedro Costa Borges, który opowiadał dzieciom o swoim kraju… w języku angielskim. Zajęcia udowodniły, że dzięki nauce  mogą ze sobą rozmawiać mieszkańcy krajów, dla których angielski wcale nie jest językiem ojczystym.

    W dniu poświęconym religii dzieci malowały plakaty, rozwiązywały krzyżówki i układały puzzle.

    W ramach Dnia Języka Polskiego zostały zorganizowane dwa konkursy: ortograficzny „Turniej Poszukiwaczy Gżegżółek” i literacki „Dąbroszyn za 25 lat”. O przyszłości swojej miejscowości napisało 36 uczniów. W kategoriach klas czwartych, piątych i szóstych zwyciężyli odpowiednio Dawid Mołdoch, Ola Franczuk i Wiktoria Stojanowska. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     

     

     

  • Bezpieczeństwo na drodze i nie tylko.

                                                                                       

    W klasach I-III odbyły się zajęcia o tematyce bezpieczństwo na drodze i podczas trwania ferii zimowych. Zajęcia prowadzone były przez naszych nauczycieli. Z tej okazji przygotowano specjalne pomoce naukowe t.j. puzzle, krzyżówki, prezentacje multimedialne oraz bezpieczne zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Zajęcia trwały cztery godziny lekcyjne.

  • Tydzień inny niż wszystkie

                                                                                                                                               

    W okresie od 6- 13 lutego w szkole będzie trwał Tydzień Humanistyczny. W tych dniach na uczniów będzie czekało wiele atrakcji i konkursów przedmiotowych z nauk humanistycznych. Celem działań jest zainteresowanie uczniów tymi przedmiotami, uczenie poprzez zabawę oraz popularyzowanie wiedzy o środowisku lokalnym i zachęcanie do czytania.

    Tydzień Humanistyczny rozpoczęły  warsztaty regionalne ,,Dąbroszyn w inicjałach”, zorganizowane w miejscowej filii biblioteki publicznej. Poprowadziła je bibliotekarka Anna Czelin-Bujnicka.

    Dzień Historii odbędzie się w poniedziałek. Uczniowie pod okiem nauczyciela historii Kamila Bujnickiego stworzą na wielkich arkuszach papieru plastyczną ,,Panoramę dziejów Dąbroszyna”.

    Wtorek będzie Dniem Języka Angielskiego. Uczniowie razem z nauczycielem Dagmarą Buliczak będą malować plakaty anglojęzyczne opowiadające o domu, jedzeniu, transporcie i świecie zwierząt.

    Nauczyciel Elżbieta Głowacka zaprasza uczniów na Dzień Religii w środę. Uczniowie będą rozwiązywać krzyżówki oraz uczestniczyć w grach i zabawach dydaktycznych

    Czwartek będzie Dniem Języka Polskiego. Tego dnia nauczyciel języka polskiego Maria Skrzypczak- Wróblewska przeprowadzi Turniej Poszukiwaczy Gżegżółek, czyli zabawy ortograficzne. Uczniowie spróbują swoich sił w Konkursie Literackim ,,Dąbroszyn za 25 lat”.

    Tydzień Humanistyczny został zorganizowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Witnicy. Piątek będzie dniem ewaluacji wszystkich działań. Prace uczestników będzie można oglądać na korytarzach szkoły.

    Więcej można przeczytać, klikając na link: http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/artykul/dabroszyn-w-inicjalach-to-zabawa-w-ktorej-dzieci-malowaly,3275733,art,t,id,tm.html

  • Bezpieczne przejazdy kolejowe

                                                                         

    4 lutego 2015 r. „zerówka” z Kamienia Wielkiego wybrała się do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witnicy na zajęcia „Bezpieczne przejazdy kolejowe”. Grupa została mile przyjęta przez Panią Dyrektor , która przeznaczyła dla naszych potrzeb jedno z pomieszczeń. Lekcja była prowadzona w interesujący dla dzieci sposób przez Strażników Ochrony Kolei. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał książeczkę z najważniejszymi informacjami.

    Po szkoleniu „zerówkowicze” objęli we władanie salę zabaw, w której nurkowali do woli w basenie z kulkami. Przed wyjazdem podziękowaliśmy za wszystko Pani Dyrektor, która zaprosiła nas do zabawy na świeżym powietrzu w miesiącach wiosennych. Na pewno skorzystamy.

  • Wyprawa do Agu- landu

    Wyprawa do Agu- landu

    3 lutego  dąbroszyńska „zerówka” wybrała się na wycieczkę do Kostrzyna nad Odrą. Celem „wyprawy” było poznanie różnych środków transportu i zasad bezpiecznego podróżowania. Dzieci nauczyły się kupowania biletów i korzystania z rozkładów jady pociągów. Większość z nich po raz pierwszy wsiadła do szynobusu.

    Tematem tygodnia było w „zerówce” hasło „Zdrowie jest najważniejsze”. Dlatego na miejscu, w sali zabaw Agu-land, dzieci spędziły czas bardzo aktywnie. Poczuły, że ruch jest lepszy niż siedzenie przed telewizorem lub komputerem.

    Nad bezpieczeństwem podróży oprócz wychowawczyni czuwały mamy.

     

  • Ciekawa lekcja przyrody

    Ciekawa lekcja przyrody

    Z okazji Światowego Dnia Mokradeł uczniowie klasy VI dąbroszyńskiej szkoły z nauczycielką Bożeną Wojciechowską wybrali się do siedziby Parku Narodowego „Ujście Warty” w Chyrzynie. Zajęcia „Do czego są nam potrzebne mokradła” miały charakter warsztatowy. Szóstoklasiści wykonując ciekawe doświadczenia, usystematyzowali swoje wiadomości na ten temat.

    Wizyta wszystkim się podobała, szczególnie najaktywniejszym uczniom, którzy zostali nagrodzeni materiałami promocyjnymi Parku.

  • Uczniowie przedszkolakom

    Uczniowie przedszkolakom

    29 stycznia kółko teatralne uczniów klas I-III przygotowało dla dzieci z Przedszkola ,, Słoneczko”  jasełka  bożonarodzeniowe ,,Jezus wśród nas”. Publiczność przyjęła przedstawienie z zachwytem. Na buźkach przedszkolaków jeszcze długo po spektaklu gościł uśmiech.

  • Pokaz cyrkowy

    Pokaz cyrkowy

    W dniu 26 stycznia w szkole odbył się godzinny pokaz cyrkowy. Uczniowie klas I-VI byli bawieni przez dwoje artystów, którzy wprawili w zachwyt zgromadzoną w sali publiczność. Dzieci mogły podziwiać różnorakie sztuczki cyrkowe. Oczywiście, nie obyło się bez żonglerki, magii, iluzji, akrobacji czy tresury zwierząt: gołębi, małpki, psa, kota i węża. Był również pokaz gigantycznych baniek mydlanych.  Można było spróbować swych sił na scenie. Nie omieszkał tego uczynić Łukasz, który żonglował razem z clownem. Był bardzo skrupulatny w swoich działaniach, choć różnie bywało, ale w końcu to był debiut. Wszystkim uczestnikom występ bardzo podobał się, o czym świadczyły gromkie oklaski .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć