Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Opowieść wigilijna w gorzowskim teatrze

    20.12.23 uczniowie klas 2-8 uczestniczyli w pięknym przedstawieniu o tematyce świątecznej pt „Opowieść wigilijna”. Aktorzy gorzowskiego teatru im J.Osterwy przenieśli nas w krainę baśni, w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia.

  • Lektura zamknięta w pudełku

    Wiele jest sposobów na omawianie lektury: komiksy, lapbooki, planszówki czy makiety. Szóstoklasiści zmieścili treść „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza w… pudełkach po butach. Włożyli do nich przedmioty kojarzące się z utworem.

    Zastosowana technika  uruchomiła  pokłady kreatywności uczniów. Pokazała ich wrażliwość i indywidualny odbiór dzieła literackiego. Nie wystarczyło bowiem wrzucić do pudełka kilka przedmiotów- każdy autor musiał jeszcze ciekawie uzasadnić swój wybór, odwołując się do powieściowych zdarzeń i bohaterów.  Dodatkowo ścianki pudełek zostały ozdobione informacjami dotyczącymi lektury.

    Efekty pracy wspaniałe, treść powieści lepiej zapamiętana, a cel osiągnięty. Zapraszam do galerii

  • Dąbroszyński Bieg Mikołajkowy

    6 grudnia  uczniowie Szkoły Podstawowej  w Dąbroszynie  spędzili  Mikołajki na sportowo. Tego dnia odbył się po raz pierwszy  Dąbroszyński  Bieg Mikołajkowy , który zgromadził młodych sympatyków biegania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Witnica- Pan Dariusz Edward Jaworski, Kierownik Wydziału Kultury, Oświaty i Sportu - Pani Katarzyna Domarecka w towarzystwie śnieżynek oraz  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie -  Pani Anna Brodnicka. Podczas rozpoczęcia biegu towarzyszył uczniom także Pan Wojciech Wojakowski. Święty Mikołaj zmotywował słodkim cukierkiem  wszystkich uczestników do biegu. Uczennica- Wiktoria Kukla z klasy III poprowadziła w rytmie muzyki rozgrzewkę.  Uczniowie z klas 0-8 ubrani w czapki Mikołaja przebyli w biegu  ok 1000m. Trasę wyznaczały prace plastyczne uczniów, którzy mieli okazję zaprezentować poza murami szkoły swój talent artystyczny.Startowały i dziewczęta i chłopcy, i mali i duzi, ale każdy dał z siebie wszystko i z wielkim zapałem dobiegł do mety. A tam wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali piękny pamiątkowy medal - zasponsorowany przez pana Burmistrza Miasta i Gminy Witnica oraz słodki poczęstunek, którego sponsorem byli Państwo Rozalik. Dziękujemy także za swój wkład w bieg oraz w działanie naszej szkoły Radzie Sołeckiej oraz Pani Sołtys Dąbroszyna- Natalii Zwierzchowskiej, wszystkim nauczycielom oraz rodzicom, którzy poświęcili swój czas i pomogli podczas organizacji wydarzenia.  W tym dniu liczyła się dobra zabawa, aktywność fizyczna i zdrowy styl życia. Wielkie brawa dla naszych małych i dużych sportowców. Galerie zdjęć będziemy mogli podziwiać dzięki bystremu oku fotografa- pana Mirosława Sztogryna.

  • Szkoła pełna Talentów

    Zakończyła się tegoroczna akcja Lidla "Szkoły pełne talentów". Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sympatyków naszej szkoły ponownie udało się wzbogacić placówkę o pomoce dydaktyczne, z których korzystać będą wszyscy uczniowie. Dzieci na świetlicy mogą nawiązywać i podtrzymywać relacje grając w gry planszowe. Zestaw do unihokeja dla starszych uczniów wzbogaci zajęcia sportowe, a torby do przenoszenia piłek pomogą w bezpiecznym ich transportowaniu na boisko sportowe. Mogliśmy także pomóc innej placówce przekazując pakiet niewykorzystanych kuponów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w rejestrowaniu Talenciaków na koncie naszej szkoły. Koordynatorem akcji była Beata Golis.

  • Wycieczka do Witnicy

    11 grudnia uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I wybrali się na wycieczkę do Witnicy. Na początek zwiedzili urząd miasta i naszej gminy - w biurze dowodów osobistych wypróbowali urządzenie do pobierania odcisków palców, a w gabinecie Burmistrza Dariusza Jaworskiego przymierzyli insygnia i zasiedli na fotelu włodarza gminy. Na pamiątkę spotkania z Burmistrzem dzieci otrzymały długopisy i magnesy z logo miasta, odwdzięczyły się natomiast własnoręcznie przygotowanymi ozdobami choinkowymi.

    Wycieczkowicze odwiedzili także Wydział Kultury, Oświaty i Sportu i podarowali Kierownik Katarzynie Domareckiej ozdobę świąteczną, po czym w sali konferencyjnej zasiedli przy robiącym olbrzymie wrażenie stole.

    Po wizycie w urzędzie uczniowie przez dwie godziny oddawali się radosnej zabawie w sali zabaw „Bajkolandia”, a zakończyli wycieczkę nieoczekiwaną, ale bardzo ciekawą wizytą w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.

    Wycieczka, choć w niesprzyjających warunkach pogodowych, bardzo podobała się uczniom, obfitowała w wiele  nowych doświadczeń i wywołała moc radości.

  • Innowacja Mali-Wielcy artyści

    W dniu 24 listopada odbyło się już trzecie spotkanie oddziału 0 z klasą pierwszą, mające na celu rozwijanie zainteresowania sztuką poprzez  kontakt z dziełem sztuki i zachęcanie do rozwijania dziecięcej ekspresji. Innowacja Mali -Wielcy Artyści motywuje uczniów do artystycznych eksperymentów, pobudza kreatywność i wyzwala potencjał dziecka oraz  ukazuje nowe techniki plastyczne. Podczas ostatniego spotkania poznaliśmy dzieła Clouda Moneta i wykonaliśmy prace zbiorowe: „Pejzaż z kropek” zainspirowane obrazem „Japoński ogród”. Natomiast podczas zajęć we wrześniu poznaliśmy dzieła Pabla Picasso i wykonaliśmy kubistyczne portrety. W październiku zachwyciły nas „Słoneczniki”  Vincenta van Gogha. Nasze prace można podziwiać w szkolnej galerii na parterze.

    Monika Morawiec

  • Poloniści- architekci

    Podczas lekcji języka polskiego czwartoklasiści zainspirowani ,,Akademią Pana Kleksa” Jana Brzechwy zbudowali makiety przedstawiające szkołę. Jej wykładowcą był  tytułowy profesor Ambroży Kleks.

    Uczniowie z entuzjazmem wcielili się w rolę architektów. Z pieczołowitością odtwarzali budynek akademii i otaczający ją teren. W czasie pracy wracali pamięcią do lekcji, na których omawiane były pomieszczenia gmachu oraz ich wystrój.

    Większość prac była zgodna z opisem w lekturze. Dopełnieniem zadania było ciekawe zaprezentowanie każdego dzieła. Trzeba przyznać, że na „kleksowych” zajęciach powstały interesujące makiety. Można się o tym przekonać, oglądając załączone fotografie. Brawa dla czwartoklasistów!

  • Nasi recenzenci- laureaci

    Każdego roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp. organizuje konkurs na recenzję „Moje literackie fascynacje”. W tegorocznej dziewiątej edycji zostało nagrodzonych 2 dąbroszyńskich uczniów, a 6 wyróżnionych.

    W I kategorii  wiekowej (do 14 roku) nagrodzeni zostali:

    II miejsce – Sabina Mazurak za recenzję książki „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C. S. Lewisa.

    Wyróżnionych zostało sześcioro uczniów:

    Maja Domańska za recenzję książki  „Tajemniczy ogród” F. H. Burnett

    Witold Jagiełowicz za recenzję książki „Kaczor Donald”

    Roksana Kucińska za recenzję książki „Wojownicy” E. Hunter

    Lena Masiewicz za recenzję książki „Isadora Moon idzie do szkoły” H. Muncaster

    Lena Sajewicz za recenzję książki „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza

    Sara Sowińska za recenzję książki „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery.

    W II kategorii wiekowej (od 15 do 19 lat):

    II miejsce - Gabriela Gołąb za recenzję książki „Dziady” cz. II A. Mickiewicza

    Nagrodzeni i wyróżnieni autorzy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami – bonami do księgarni EMPiK. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali listy gratulacyjne i bony do księgarni.

     

     

  • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

    5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie ideę wolontariatu oraz uświadomić sobie, jak ważne jest bezinteresowne pomaganie innym.

    Wszystkim wolontariuszom, a szczególnie wolontariuszom naszej szkoły, działającym pod opieką koordynatorki Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Kamili Góreckiej, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, wielu sukcesów i samych radosnych dni

  • W podróży z Małym Księciem

    Uczniowie klasy VII poznali losy Małego Księcia – bohatera jednej z lektur obowiązkowych autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Razem z tytułowym bohaterem odkrywali tajemnice świata dorosłych, uczyli się odpowiedzialności i cierpliwości. Interpretowali przesłania, jakie niosą ze sobą wizyty chłopca na kolejnych planetach.

    Podczas lekcji języka polskiego powstały  prace ukazujące tę wędrówkę Małego Księcia. Każda z nich skłaniała do refleksji nad tym, co jest w życiu ważne. Nie od dziś bowiem wiadomo, że miłość i przyjaźń to wartości, które czynią świat lepszym i piękniejszym!

    „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
    Antoine de Saint-Exupéry

  • ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” – w ósmej klasie

    30 listopada 2023 r. uczniowie klasy VIII wystawili fragmenty II części ,,Dziadów” Adama Mickiewicza. Ósmoklasiści zadbali o scenografię, rekwizyty, kostiumy i muzykę. Atmosferę niesamowitości podkreślały zapalone świece i charakteryzacja bohaterów. Na scenie kolejno pojawiały się duchy przywoływane przez Guślarza, a wszystkim obrzędom towarzyszyły potęgujące nastrój słowa Chóru: ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…” Dzieło Mickiewicza zostało odczytane głośno, z podziałem na role. Nasi ósmoklasiści na pewno na długo zapamiętają tę lekcję.

  • Nowe brzozy obok naszej szkoły

    W dniu 23.11 (czwartek) nasi uczniowie  wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie naszej szkoły. Celem akcji jest szerzenie świadomości ekologicznej młodych Polaków, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę przyrody jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego. Dzięki takim akcjom uczniowie mają okazje osobiście przyczynić się do ochrony fauny.

    Uczniowie pod  opieką nauczycieli posadzili 5 brzóz. Mamy nadzieję, że w przyszłości posadzone drzewka dadzą nam cień, ochronią przed słońcem oraz będą domem dla wielu zwierząt. Dziękujemy Panu Leśniczemu Dominikowi Frąckowiakowi za przekazanie darowizny w postaci drzewek.

  • Bezpieczni wśród nauczycieli

    W szkole uczą się nie tylko uczniowie! W trosce o wszechstronne bezpieczeństwo wszystkich osób przewijających się przez szkołę, kadra pedagogiczna oraz pracownicy obsługi, 29 listopada odświeżyli swoje wiadomości oraz umiejętności z zakresu I pomocy przedmedycznej. Szkolenie poprowadził Instruktor I pomocy- Ryszard Patalas.

  • Zabawa andrzejkowa

    Zwyczajowo koniec listopada to czas organizacji, również w szkołach, zabaw andrzejkowych.

    W naszej szkole taka zabawa odbyła się w czwartek 23 listopada. W nastrojowo udekorowanej sali i przy dźwiękach muzyki przygotowanej i odtwarzanej przez DJ – a, Pana Jakuba Kosika, uczniowie oddali się beztroskiej zabawie. Tańce przeplatane były różnymi zabawami organizowanymi przez prowadzącego imprezę, a chętni uczniowie, biorąc udział w przygotowanych przez Samorząd Uczniowski wróżbach, mogli poznać swoją przyszłość, np. jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca.

    O uzupełnienie utraconej energii i płynów zadbała Rada Rodziców organizując poczęstunek dla uczestników zabawy.

    Serdecznie dziękujemy Panu Jakubowi, Radzie Rodziców oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie andrzejkowego spotkania przy muzyce.

     

  • Ogólnopolski Konkurs "Alfik Matematyczny"

    Dnia 22 listopada 2023 obyła się w naszej szkole XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Jest to konkurs organizowany przez Firmę Edukacyjną ,,Łowcy Talentów JERSZ”.  
    W matematycznej rozgrywce wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych. Konkurs miał formę testu jednokrotnego wyboru. 
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
    Szkolny organizator konkursu: Beata Konowalik

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do niego dużo wcześniej. Cały listopad był miesiącem, w którym dbaliśmy o relacje międzyludzkie. Rozmawialiśmy o tolerancji, prawach i obowiązkach oraz znaczeniu życzliwości w codziennym życiu. Przeprowadzono szkolny plebiscyt na najżyczliwszego kolegę w każdej klasie, zwycięzcy otrzymali dyplom oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie pocieszyli się słodyczami. Samorząd Uczniowski kolportował życzliwe listy, które przesyłali sobie uczniowie. Symbole życzliwości pojawiły się w całej szkole. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialne były: pedagog szkolny Beata Golis, terapeuta pedagogiczny Kamila Górecka oraz Samorząd Szkolny pod opieką Agnieszki Gaury.

  • Dzień Praw Dziecka

    20 listopada rokrocznie obchodzimy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji pedagog szkolny Beata Golis przygotowała prezentację multimedialną na temat praw, ale także i wynikających z nich obowiązków, którą wychowawcy omówili na lekcjach wychowawczych. Przypomnieli także uczniom do kogo mogą się zwrócić z prośbą o pomoc, gdy ich prawa są łamane. Korytarze szkoły udekorowane zostały grafikami unaoczniającymi prawa dzieci.

  • Mobilny Globus w naszej szkole.

    21 listopada uczniów naszej szkoły odwiedził Mobilny Globus. W interesującej formie przedstawiono dzieciom zagadnienia dotyczące ruchów Ziemi oraz w zrozumiały i prosty sposób wyjaśniono jakie są ich konsekwencje. Z filmu uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powstaje dzień i noc, o podziale roku na cztery pory i jaki wpływ ma na to pozycja Słońca na niebie, dlaczego pory roku inaczej wyglądają na równiku, inaczej na biegunach, albo dlaczego zima i lato na obydwu półkulach występują w różnym czasie. Piękna grafika ułatwiała przyswajanie tych niełatwych treści.

  • Wycieczka klasy I do Chyrzyna

    16 października uczniowie klasy I wybrali się na wycieczkę do siedziby Parku Narodowego „Ujście Warty”.

    Pierwszoklasiści wzięli udział w dwugodzinnych, niezwykle ciekawych warsztatach pt.”Życie bobrów”. Podczas pierwszej części zajęć, laboratoryjnej, uczniowie zapoznali się z budową ciała bobrów, funkcją wybranych części ciała tych zwierząt oraz ich zachowaniem w różnych sytuacjach. Z obejrzanego filmu dowiedzieli się m.in. czym odżywiają się bobry oraz jak zbudowane są żeremia. Wiedzę o tej ciekawej konstrukcji wykorzystali następnie wykonując pracę techniczną w glinie.

    Po części laboratoryjnej uczestnicy wycieczki przeszli do zajęć terenowych - udali się na spacer bobrową ścieżką w poszukiwaniu śladów bytowania tych zwierząt. Również ta część zajęć okazała się bardzo satysfakcjonująca, gdyż udało się zobaczyć zgryzy, nadgryzione przez bobry drzewa oraz opuszczone żeremia.

     

  • Jeż - super zwierz

    Już kolejny raz pan Dariusz Jaworski - burmistrz naszej gminy ogłosił konkurs na rzeźbę jeża - super zwierza. Dzieci z klas I, II i III z zapałem przystąpiły do pracy. Powstały fenomenalne rzeźby. Przy okazji uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat tych niepozornych zwierząt i szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego jeż to super zwierz? Okazało się, że jest to bardzo pożyteczne zwierzątko, które pomaga pozbyć się wielu nieprzyjaznych człowiekowi organizmów. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć