Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Blacha to brzmi dumnie.

    06.06.23 to kolejne spotkanie z naszymi muzykami. Tym razem w spektaklu muzycznym pt” Blacha, to brzmi dumnie” usłyszeliśmy utwory wygrywane na instrumentach dętych. Gromkimi brawami nagrodziliśmy artystów.

  • Piknik pod dębami

    Piknik pod dębami. Oglądanie bobrowej konstrukcji. Odpoczynek. Zachwyt jaśminem.

  • Detektywi z klasy 1 na zajęciach w bibliotece.

  • Czytanie na polanie

    Ogólnopolska Akcja Czytanie na Polanie 20 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "czytanie na polanie", której głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ukazanie wartości książki jako zwierciadła wiedzy i zachęcenie do sięgania po książkę w każdym momencie i miejscu. W tym dniu wraz z uczniami i nauczycielami udaliśmy się na tereny zielone przed szkołę, gdzie na kocykach oraz ławkach dzieci czytały swojej ulubione bajki, poezję i powieści. Młodszym dzieciom bajki czytali wychowawcy klas, natomiast starsze mogły podzielić się swoim ulubionym fragmentem książki z rówieśnikami, co dodatkowo zachęcało innych do jej przeczytania. Na dzieci oprócz przyjemności czytania czekały przygotowane przez nauczyciela biblioteki szkolnej zagadki na temat znajomości lektur, krzyżówki, wykreślanki, karty pracy oraz konkurs wiedzy i zabawy na wesoło z chustą animacyjną. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością lektur i bajek, za co zostali nagrodzeni słodkościami. Dzień był bardzo udany, a dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich domów.

  • Pisali, o czym szumią drzewa

    Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy są organizatorami trzeciej edycji Leśnego Konkursu Literackiego, do którego zostali  zaproszeni  uczniowie szkół podstawowych.  Celem przedsięwzięcia była  popularyzacja leśnej przyrody i zachęcenie dzieci do podjęcia twórczości literackiej. Tematem tegorocznych prac było „Moje ulubione drzewo”.

    Komisja oceniła 32 prace literackie – 24 w kat. uczniów klas 4-6 oraz 8 w kat. uczniów klas 7-8. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 11 autorów, w tym troje z naszej szkoły.

     

    W kategorii uczniów klas 4-6

     

    II miejsce zajął Timofii Oleksenko – klasa VI

    Wyróżniona została Sara Sowińska – klasa V

     

     

     

    W kategorii uczniów klas 7-8

     

    II miejsce zajęła Amelia Sajewicz- klasa VIII

     

    Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bogdaniec, zaś pozostali autorzy dyplomy uczestnictwa i upominki.

                                                                                                                         Maria  Skrzypczak-Wróblewska

  • Festyn rodzinny

    Nowa galeria Festyn rodzinny została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 17 czerwca odbył się przy naszej szkole festyn zorganizowany przez Radę Rodziców. 

  • Światowy Dzień Ochrony Środowiska –zajęcia biblioteczne w oddziale przedszkolnym

    5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W związku ze świętem uczniowie grupy przedszkolnej zostali zaproszeni przez Panią Annę Czelin – Bujnicką, na proekologiczne zajęcia.

    Podczas zajęć uczniowie obejrzeli teatrzyk kamishibai „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka” Tomasza Trojanowskiego. Poznając historię zwierząt z Puszczy Białowieskiej i Małego Rysia Rudka dowiedzieli się, jak duże znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin mają lasy tropikalne i że ich wycinanie zakłóca naturalny obieg wody w przyrodzie powodując m.in. susze. Przedszkolaki uczyli się również dbać o środowisko utrwalając wiedzę na temat segregacji odpadów, a na zakończenie zajęć obserwowali nieliczne chmurki płynące po niebie, aby później namalować podobne kolorową kredą i przywołać deszczową pogodę.

    Serdecznie dziękujemy Pani Ani za ciekawe i pouczające spotkanie

  • Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

    Ósmoklasiści trzymamy kciuki !!!!

  • Kolejny sukces naszego recytatora

    25 kwietnia na  scenie Centrum Kultury i Rekreacji  w Santoku zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacja. Wystąpiło w nich  44 młodych mistrzów żywego słowa.

    W kategorii wiekowej klas VII-VIII  jedyne wyróżnienie (drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano) otrzymał Antoni Suchecki- uczeń Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie.

    Nasz reprezentant w sposób zajmujący przedstawił słuchaczom fragment powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Był to pojedynek na zagadki, jaki stoczyli Bilbo Baggins i Smeagol zwany Gollumem. Antoni  jest ,,weteranem” konkursów recytatorskich  różnych szczebli. Jego występy były zawsze zauważane i nagradzane.

  • Bajkowe gwiazdy zabrały głos

    Niedawno czwartoklasiści wcielili się w role dziennikarzy telewizyjnych. Ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z wybranymi postaciami z „Bajki o rybaku i rybce” A. Puszkina. Żurnaliści po przedstawieniu gości zadawali im przygotowane pytania. Zadbali, aby rozmowa związana była z utworem, a tematy ciekawe. W zakończeniu podsumowali wywiad i podziękowali swoim bohaterom za poświęcony czas.

    Autorzy zwracali uwagę na poprawny zapis wywiadu - każdą kwestię zapisali od nowej linii i myślnika. W studiu panowała  przyjemna atmosfera. Goście czuli się swobodnie, a gospodarze robili wszystko, aby przyciągnąć przed ekrany jak najwięcej odbiorców. Sami oceńcie, czy rybak, jego żona i złota rybka wypadli przekonująco.

  • Majowe święta

    W piątek klasy VII i VIII przy współudziale młodszych kolegów uczciły na uroczystej akademii trzy majowe święta. Opowiedziały ich historię słowem i pieśnią. Oto krótkie przypomnienie.

    1 maja to Święto Pracy obchodzone na całym świecie od 1890 roku.

    2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, święto obchodzone od 2004 roku. Flaga jest naszym symbolem narodowym i powinniśmy ją otaczać szczególnym szacunkiem.     

    3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, które upamiętnienia uchwalenie w 1791 roku polskiej Konstytucji. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa. 

    Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy się włączyli w przygotowanie szkolnej akademii.

  • Apel Wielkanocny

    Wielkanoc to najważniejsza Święta w roku kościelnym. Z tej okazji 13 kwietnia, uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel. Zaprezentowali na nim zwyczaje związane z poszczególnymi dniami Wielkiego Tygodnia oraz samej Wielkiej Nocy. Przypomnieli również o zwyczajach już zapomnianych, do których może warto wrócić? Nie zabrakło radosnych śpiewów i wielkanocnych życzeń.

  • O autyzmie wiemy więcej.

    Obchodzony w kwietniu Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu był okazją do spotkania integracyjnego dzieci z grupy 0 oraz uczniów klas I -IV. 14 kwietnia 2023 r. uczniowie zostali zaproszeni przez przedszkolaków oraz Panią Monikę Morawiec do pokonania ścieżki sensorycznej.Ścieżka sensoryczna zwana tez ścieżką zmysłów, to miejsce gdzie podczas zabaw rozwijana jest u dzieci motoryka, równowaga, koordynacja ruchów oraz wyobraźnia dotykowa. Dzięki zabawom na tej ścieżce wszystkie uczestniczące w spotkaniu dzieci doświadczały wielu wrażeń słuchowych, wzrokowych oraz dotykowych. Ścieżka zmysłów zbudowana była z materiałów o odmiennej fakturze, znajdowały się na niej przedmioty o zróżnicowanych kształtach, barwach i wielkościach. Czas spędzony podczas tych zabaw sprawił dzieciom wiele radości oraz poszerzył zakres ich doświadczeń zmysłowych. Wszyscy dobrze się bawili się podczas zabaw z chustą animacyjna Klanza.  Tego dnia rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na plakat promujący Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu  - nagrodę otrzymały dzieci z grupy 0. Finałem spotkania był słodki poczęstunek.

  • Historie piaskiem malowane

    Uczniowie klas 0-III oraz VI-VIII  uczestniczyli w wyjątkowym spektaklu. Na scenie Kostrzyńskiego Centrum Kultury ,,Kręgielnia” wystąpił przed nimi Teatr Animacji Piaskowych. Tematem przedstawienia były ilustrowane biblijne przypowieści o stworzeniu świata.

    Sztuka tego rodzaju prezentacji polega na tym, że na szklanym, podświetlanym od spodu stole artystki tworzą z piasku obrazy. Dzieła te w czasie rzeczywistym są przedstawiane na ekranie. Na całym świecie tylko 250-260 osób potrafi się posługiwać taką techniką.

    Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele Maria Skrzypczak-Wróblewska, Roman Miciak, Elżbieta Karcz, Agnieszka Gaura.

  • Szósta klasa w Hobbitonie

    Lektura nie musi być nudna! Wiedzą o tym doskonale uczniowie naszej szkoły, którzy zwykle omawianie dzieł literackich kończą jakąś niecodzienną aktywnością. Wykonują lapbooki, lektury w pudełku, komiksy, zadania lekturowe, inscenizacje, profile facebookowe postaci literackich, wywiady oraz gry i makiety. Oto, co zrodziło się podczas lekcji języka polskiego, poświęconej powieści ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

  • Moc książek

    Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest organizowany przez UNESCO od 1995 roku. To największe tego typu wydarzenie na świecie obchodzone jest 23 kwietnia w ponad 100 krajach. Jest świętem autorów, ilustratorów, wydawców książek, czytelników i czytelnictwa - czyli nas wszystkich.

    Taki dzień najlepiej spędzić w towarzystwie książek. Uczniowie  klas VI-VIII  zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kostrzynie nad Odrą. Pani Malwina Smycz, promotorka czytelnictwa, zaprezentowała w bardzo ciekawy sposób swoją bibliotekę. Uczniowie poznali dział dziecięcy, Punkt Książki Mówionej, czytelnię prasy i czytelnię internetową. Kostrzyńska biblioteka to bardzo klimatyczne miejsce, kolorowe i bez wątpienia przyjaźnie nastawione do czytelników. Organizatorami wyjazdu byli p. Maria Skrzypczak-Wróblewska, p. Roman Miciak oraz p. Elżbieta Karcz.

  • W gorzowskim teatrze

    28.03.2023 r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt "Piękna i bestia". Na deskach gorzowskiego teatru im J. Osterwy dzieci mogły podziwiać niezwykły kunszt aktorów wcielających się w baśniowe  role  postaci. zachwycały stroje, scenografia i muzyka.

  • Uczta bogów

    Na jednej z lekcji  języka polskiego piątoklasiści przebrani za wybranych bogów greckich wzięli udział  w „uczcie olimpijskiej”. Pili nektar i spożywali ambrozję.

    Każdy z „bogów” zaprezentował swoją postać - pochodzenie, atrybut, obszar władzy oraz krótką historię o sobie.

    Czy chcielibyście uczestniczyć w takiej uczcie? Sami zobaczcie, jak ona  wyglądała...

  • Lidl wsparł nasze talenty

    Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców w akcję zorganizowaną przez sklep LIDL pod hasłem "Wspieramy talenty" nasza szkoła wzbogaciła się w obecnym roku szkolnym o 3 środki dydaktyczne: walizkę instrumentów muzycznych, tablice magnetyczne z pięciolinią oraz zestaw sportowy- 12 paletek i 144 piłeczki do tenisa stołowego. Pomoce te z pewnością uatrakcyjnią dzieciom naukę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zdobyć te nagrody! Koordynatorem akcji była Beata Golis.

  • Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

    13.04.2023 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie miejskim Konkursu Recytatorskiego w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych. Rywalizowali z grupą ok.50 uczniów, w kategoriach klas 1-3, 4-6 i 7-8. Jury przyznało tytuł Laureata etapu miejskiego oraz nominację do etapu powiatowego LKA Antoniemu Sucheckiemu z klasy 8. Uczennica klasy 2- Wiktoria Kukla wywalczyła wyróżnienie w kategorii klas 1-3. Pozostali uczestnicy to: Maciej Błażek - kl.1, Hanna Rozpędowska kl. 2 oraz Olaf Niziński kl.3. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Antoni Suchecki będzie reprezentować Witnicę na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć