Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Innowacja pedagogiczna w oddziale przedszkolnym i klasie I

    We wtorek 26 września odbyły się pierwsze innowacyjne, wspólne zajęcia sportowe uczniów oddziału przedszkolnego i klasy I.

    Na początku zajęć prowadząca, Agnieszka Gaura, zapoznała uczestników z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w trakcie aktywności na sali gimnastycznej. Następnie, po krótkiej rozgrzewce, uczniowie wzięli udział w zabawach bieżnych, które pozwoliły zaspokoić naturalną potrzebę ruchu dzieci i dostarczyły uczniom wiele radości.

    Realizowana dwa razy w miesiącu innowacja pedagogiczna „Razem raźniej – wspólne zajęcia sportowe dla zabawy i zdrowia”, trwać będzie cały rok szkolny, a jej głównymi celami są: rozwój sprawności fizycznej uczniów, kształtowanie pozytywnych cech charakteru, takich jak m.in. umiejętność pracy w zespole oraz chęć zaszczepienia w uczniach, poprzez atrakcyjne zajęcia, zamiłowania do aktywności fizycznej.

  • Wizyta policjantów w klasie I

    21 września najmłodszą klasę naszej szkoły odwiedzili policjanci. Celem spotkania było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.
    Stróże prawa poruszyli ważne kwestie bezpieczeństwa związane z podróżowaniem samochodem oraz poruszaniem się rowerem. Zwrócili też uwagę na zasady przechodzenie przez jezdnię i konieczności noszenia odblasków, aby być bardziej widocznym przez uczestników ruchu drogowego.

  • Dzień kropki

    Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto odwagi i talentu. Warto zapoznać się z historią Vashti, która uświadomi nam, że każdy z nas ma ukryte talenty. Uczniowie w tym dniu założyli ubrania w kropki. Za wszelką kreatywność należą się wielkie Brawa

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

    W poniedziałek 4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klasy pierwszej. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

  • Zakończenie roku klasy trzeciej

    22.06.23 uczniowie klasy 3 bardzo miło spędzili ostatni dzień roku szkolnego. To już tylko dzień dzieli ich od rozdania świadectw kończących pierwszy etap edukacyjny. Wspaniały poczęstunek, dmuchany zamek to atrakcje, które dzięki staraniom rodziców towarzyszyły nam tego dnia. Dobry humor, piękna pogoda, rozmowy o wakacyjnych planach wypełniły czas … a na koniec pobytu w szkole pyszna pizza! Do zobaczenia po wakacjach… już w klasie 4!

  • Wycieczka do Czelina

    Dnia 19.06.23 uczniowie klas 0-3 wyruszyli na wycieczkę do Czelina. Na miejscu powitali nas przyjaźnie gospodarze oraz ich milusińscy - zwierzęta zamieszkujące ten agroturystyczny obiekt. Sympatyczne kózki, daniele, kuce, osioł, egotyczne strusie, renifery przyciągały uwagę wszystkich dzieci. Ugoszczeni zostaliśmy kiełbaską i pysznymi podpłomykami. Czas wypełniły nam zabawy na placu , przejażdżki na kucach … bawiliśmy się wspaniale!!!

  • Zakończenie roku szkolnego

    ,,Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy..."

    Pożegnaliśmy dzisiaj naszych ósmoklasistów! Dziękujemy za wspólne lata i życzymy Wam powodzenia na kolejnym etapie edukacji!

    Uczniowie klas I-VII otrzymali świadectwa promocyjne. Życzymy Wszystkim bepiecznych wakacji!!!!

  • Ostatni dzień w oddziale przedszkolnym

    22 czerwca w oddziale przedszkolnym był dniem długo oczekiwanym, ponieważ tego dnia uczniowie gościli swoich bliskich, z okazji zorganizowanego Dnia Rodziny, połączonego z zakończeniem nauki w „zerówce”.

    Tuż przed południem, do odświętnie udekorowanej sali wiejskiej przybyli goście. Po krótkim powitaniu przez wychowawczynię grupy, Agnieszkę Gaurę, uczniowie zaprezentowali najbliższym swoje umiejętności w przedstawieniu pt. „Marzenie Biedronki” oraz wierszach i piosenkach podkreślających charakter spotkania. Na zakończenie dzieci wręczyły bliskim przygotowane wspólnie z panią Moniką Morawiec upominki.

    Po części artystycznej pani dyrektor, Anna Brodnicka, wręczyła wszystkim uczniom dyplomy ukończenia przedszkola, a rodzicom szczególnie zaangażowanym w działania na rzecz grupy, podziękowania. Przedszkolaki dostały też niewielkie upominki. Na zakończenie wychowawczyni podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę i życzyła spokojnych i bezpiecznych wakacji.

    Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

  • Palenie tytoniu szkodzi i uzależnia!

    W obecnym roku szkolnym w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego szkoły pedagog Beata Golis przeprowadziła z uczniami klas IV-VIII cykl zajęć z zakresu profilaktyki antynikotynowej. Uczniowie zdobywali wiedzę na temat substancji znajdujących się w papierosach i e-papierosach, ich wpływu na organizm człowieka oraz procesie uzależniania się od nikotyny. 17 listopada 2022 roku wzięli udział w Dniu Rzucania Palenia a w maju 2023 r - w Światowym Dniu bez Papierosa.

  • Na Zielonej Szkole

    W dniach 10-12 V 2023r klasy II i III pod opieką swoich wychowawczyń: B. Golis i I. Przetackiej pojechały na Zieloną Szkołę do Myśliborza. Uczniowie poznawali zabytki tego pięknego miasta zdobywając brązową tarczę Myślibora. Dwukrotnie wzięli udział w lekcji na basenie. Zajęcia rozwijające kreatywność przeprowadził z nimi miejscowy artysta malarz- Marcin Ananicz. W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pedagog B. Golis przypomniała dzieciom wiadomości o zdrowym stylu życia i korzyściach płynących z uprawiania sportu, wiedzę tę można było od razu wypraktykować na boisku. Pozostały czas dzieciom wypełniły: podchody, spacery, zakupy, szaleństwa na placu zabaw, dyskoteka, ognisko. Czas spędzony w gronie rówieśników poza domem uczył dzieci samodzielności, radzenia sobie z uczuciem tęsknoty, pokonywania trudności, nawiązywania i utrzymywania przyjaźni.

  • Blacha to brzmi dumnie.

    06.06.23 to kolejne spotkanie z naszymi muzykami. Tym razem w spektaklu muzycznym pt” Blacha, to brzmi dumnie” usłyszeliśmy utwory wygrywane na instrumentach dętych. Gromkimi brawami nagrodziliśmy artystów.

  • Piknik pod dębami

    Piknik pod dębami. Oglądanie bobrowej konstrukcji. Odpoczynek. Zachwyt jaśminem.

  • Detektywi z klasy 1 na zajęciach w bibliotece.

  • Czytanie na polanie

    Ogólnopolska Akcja Czytanie na Polanie 20 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "czytanie na polanie", której głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ukazanie wartości książki jako zwierciadła wiedzy i zachęcenie do sięgania po książkę w każdym momencie i miejscu. W tym dniu wraz z uczniami i nauczycielami udaliśmy się na tereny zielone przed szkołę, gdzie na kocykach oraz ławkach dzieci czytały swojej ulubione bajki, poezję i powieści. Młodszym dzieciom bajki czytali wychowawcy klas, natomiast starsze mogły podzielić się swoim ulubionym fragmentem książki z rówieśnikami, co dodatkowo zachęcało innych do jej przeczytania. Na dzieci oprócz przyjemności czytania czekały przygotowane przez nauczyciela biblioteki szkolnej zagadki na temat znajomości lektur, krzyżówki, wykreślanki, karty pracy oraz konkurs wiedzy i zabawy na wesoło z chustą animacyjną. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością lektur i bajek, za co zostali nagrodzeni słodkościami. Dzień był bardzo udany, a dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do swoich domów.

  • Pisali, o czym szumią drzewa

    Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy są organizatorami trzeciej edycji Leśnego Konkursu Literackiego, do którego zostali  zaproszeni  uczniowie szkół podstawowych.  Celem przedsięwzięcia była  popularyzacja leśnej przyrody i zachęcenie dzieci do podjęcia twórczości literackiej. Tematem tegorocznych prac było „Moje ulubione drzewo”.

    Komisja oceniła 32 prace literackie – 24 w kat. uczniów klas 4-6 oraz 8 w kat. uczniów klas 7-8. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 11 autorów, w tym troje z naszej szkoły.

     

    W kategorii uczniów klas 4-6

     

    II miejsce zajął Timofii Oleksenko – klasa VI

    Wyróżniona została Sara Sowińska – klasa V

     

     

     

    W kategorii uczniów klas 7-8

     

    II miejsce zajęła Amelia Sajewicz- klasa VIII

     

    Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bogdaniec, zaś pozostali autorzy dyplomy uczestnictwa i upominki.

                                                                                                                         Maria  Skrzypczak-Wróblewska

  • Festyn rodzinny

    Nowa galeria Festyn rodzinny została dodana do albumu fotograficznego

    W dniu 17 czerwca odbył się przy naszej szkole festyn zorganizowany przez Radę Rodziców. 

  • Światowy Dzień Ochrony Środowiska –zajęcia biblioteczne w oddziale przedszkolnym

    5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W związku ze świętem uczniowie grupy przedszkolnej zostali zaproszeni przez Panią Annę Czelin – Bujnicką, na proekologiczne zajęcia.

    Podczas zajęć uczniowie obejrzeli teatrzyk kamishibai „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka” Tomasza Trojanowskiego. Poznając historię zwierząt z Puszczy Białowieskiej i Małego Rysia Rudka dowiedzieli się, jak duże znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin mają lasy tropikalne i że ich wycinanie zakłóca naturalny obieg wody w przyrodzie powodując m.in. susze. Przedszkolaki uczyli się również dbać o środowisko utrwalając wiedzę na temat segregacji odpadów, a na zakończenie zajęć obserwowali nieliczne chmurki płynące po niebie, aby później namalować podobne kolorową kredą i przywołać deszczową pogodę.

    Serdecznie dziękujemy Pani Ani za ciekawe i pouczające spotkanie

  • Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

    Ósmoklasiści trzymamy kciuki !!!!

  • Kolejny sukces naszego recytatora

    25 kwietnia na  scenie Centrum Kultury i Rekreacji  w Santoku zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacja. Wystąpiło w nich  44 młodych mistrzów żywego słowa.

    W kategorii wiekowej klas VII-VIII  jedyne wyróżnienie (drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano) otrzymał Antoni Suchecki- uczeń Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie.

    Nasz reprezentant w sposób zajmujący przedstawił słuchaczom fragment powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Był to pojedynek na zagadki, jaki stoczyli Bilbo Baggins i Smeagol zwany Gollumem. Antoni  jest ,,weteranem” konkursów recytatorskich  różnych szczebli. Jego występy były zawsze zauważane i nagradzane.

  • Bajkowe gwiazdy zabrały głos

    Niedawno czwartoklasiści wcielili się w role dziennikarzy telewizyjnych. Ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z wybranymi postaciami z „Bajki o rybaku i rybce” A. Puszkina. Żurnaliści po przedstawieniu gości zadawali im przygotowane pytania. Zadbali, aby rozmowa związana była z utworem, a tematy ciekawe. W zakończeniu podsumowali wywiad i podziękowali swoim bohaterom za poświęcony czas.

    Autorzy zwracali uwagę na poprawny zapis wywiadu - każdą kwestię zapisali od nowej linii i myślnika. W studiu panowała  przyjemna atmosfera. Goście czuli się swobodnie, a gospodarze robili wszystko, aby przyciągnąć przed ekrany jak najwięcej odbiorców. Sami oceńcie, czy rybak, jego żona i złota rybka wypadli przekonująco.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć