Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

    Kolejna edycja DBI już za nami. Tegoroczne wydarzenie dotyczyło wpływu social mediów na postrzeganie swojego ciała przez młodzież. Podczas zajęć obejrzeliśmy film "Ciało nie określa" a następnie poświęciliśmy swój czas refleksji nad filmem oraz dyskusji na temat wzorców wyglądu, które dzieci i młodzież czerpią z sieci.

  • Konkurs plastyczny „Ptaki - cudaki”

    Ptaki cudaki” organizowanego przez Park Narodowy Ujście Warty z okazji Światowego Dnia Mokradeł została rozstrzygnięta. Uczennice klasy 4 wzięły udział w tym konkursie . Za udział w nim zostały nagrodzone upominkami z logo parku , pochwałą i podziękowaniami za zaangażowanie. 

  • Jak powstało pismo?

    Bogato ilustrowana prelekcja „Historia pisma” otworzyła cykl warsztatów przeprowadzonych w ramach innowacji „Sztuka pięknego pisania, czyli kaligrafia w szkole”. Wygłosił ją Władysław Wróblewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy.

    Uczniowie klas 1-4 i 6 dowiedzieli się, jak przez tysiące lat ludzie utrwalali swoje myśli.  – Od malarstwa jaskiniowego przez pismo obrazkowe Egipcjan po teksty zapisane alfabetem łacińskim. Poznali specyfikę polskiej wersji tego ostatniego. Zapoznali się z formami, w jakich były tworzone książki – m. in. zwoje papirusowe, gliniane tablice oraz pergaminowe i papierowe kodeksy. Każdy mógł dotknąć palcami publikacji zapisanej alfabetem Braille’a.

    Wykład był okraszony wieloma ilustracjami i spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Przed nimi kolejne zajęcia zaplanowane w ramach innowacji.

  • Z muzyką na Kubę.

    W środę, 15 lutego po raz kolejny odwiedziła naszą szkołę grupa muzyków. Bieżąca audycja muzyczna wprowadziła nas w klimat muzyki pochodzącej z Karaibów - Kuby. Gorące rytmy rumby, mambo wybrzmiewały na gitarze klasycznej, marakasach.

  • Bal karnawałowy

    W czwartek 26 stycznia uczniowie naszej szkoły bawili się na balu karnawałowym. 

  • Warsztaty w Chyrzynie

    W dniu 15 lutego 2023 roku uczniowie klasy VI odwiedzili siedzibę Parku Narodowego „Ujście  Warty„ w Chyrzynie, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt.: „Do czego są nam potrzebne mokradła?” Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie odkrywali „Świat mokradeł” poprzez  przeprowadzane doświadczenia. Zapoznali się z zasobami wody na świecie, jej  rolą w przyrodzie oraz  funkcjami terenów podmokłych. Zajęcia były interesujące i ciekawie przeprowadzone.
    Szóstoklasiści  bardzo dziękują Dyrekcji Parku Narodowego za zaproszenie.

  • Wyjątkowy „Dzień Babci i Dziadka”

    Piątek, 20 stycznia, był wyjątkowym dniem w naszej szkole – tego dnia, w godzinach popołudniowych, odwiedzili nas szczególni goście, babcie i dziadkowie oraz rodzice i bliscy uczniów.

    Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, Anna Brodnicka, dziękując gościom za przybycie i wyrażając radość z możliwości spotkania po okresie pandemii. Następnie zebrana na sali gimnastycznej widownia obejrzała Jasełka w wykonaniu uczniów starszych klas, po czym część artystyczną z wierszami i piosenkami dla babć i dziadków, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, zaprezentowali uczniowie klas 0 – III. Na zakończenie występów dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty, łącząc je z płynącymi z głębi serc życzeniami. Goście z dumą patrzyli na swoje pociechy, gromkimi brawami dziękując im za występy. Przemiłą atmosferę dopełniło wspólne kolędowanie oraz słodki poczęstunek, przygotowany na to niezwykłe spotkanie przez rodziców, we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich i Szkolnym Kołem Wolontariatu.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i wyrażamy nadzieję na owocną kontynuację współpracy.

    Dyrektor i Rada Pedagogiczna

  • Wycieczka do teatru

    23.01.23 uczniowie kl 1-3 udali się na wycieczkę do teatru w Gorzowie Wlkp. Tam uczestniczyli w warsztatach pt” Za kulisami teatru”,poprzez które mogli poznać pracę „ od kuchni” nie tylko aktorów , lecz także pań krawcowych , kostiumologów , dźwiękowców, oświetleniowców , scenografów i wielu innych, których pracę podziwiamy oglądają spektakle teatralne. To były niezapomniane przeżycia móc stanąć na obrotowej scenie gorzowskiego teatru i poczuć te emocje , które odczuwają aktorzy wcielając się w różne postaci odrywanych ról.

  • Koncert muzyczny "Rusałka"

    Kolejny koncert muzyczny za nami. Piękne brzmienie skrzypiec, fortepianu i towarzyszących im  instrumentach perkusyjnych jak trójkąt i tamburyn usłyszeliśmy w muzycznej opowieści pt. „Rusałka”. Gorącymi brawami nagrodziliśmy artystów.

  • Jasełka w naszej szkole

    "Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
    i wyciągasz do niego ręce,
    jest Boże Narodzenie." - Matka Teresa z Kalkuty
      W naszej szkole, jak co roku, w nastrój radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenie wprowadziły nas jasełka.
      Pierwsze w historii jasełka wystawił św. Franciszek z Asyżu w XIII wieku, przedstawiając scenę narodzin Dzieciątka Jezus. Dało to początek tradycji kontynuowanej do dziś na całym świecie.
      Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem pani Renaty Głuszko-Sywulak opowiedziały tę historię tym razem w interpretacji współczesnej. Akcja działa się w pewnej niesfornej klasie, w której to młodzi ludzie musieli wybierać między dobrem a złem. Moc Bożego Narodzenia sprawiła, że między uczniami zwyciężyło dobro, miłość i porządek. W jasełkach wystąpiły również  dzieci z oddziału przedszkolnego przepięknie prezentując blask gwiazdy Betlejemskiej. A w wykonaniu dzieci z klasy II można było usłyszeć kolędę wykonaną na dzwonkach chromatycznych. Następnie społeczność całej szkoły bardzo radośnie włączyła się w śpiewanie kolęd i pastorałek. Był to wspaniały, radosny czas.
    Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie się w Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 17 grudnia 2022 r. w Witnicy.

  • Szlachetna paczka

    Tegoroczna akcja "Szlachetna Paczka " zakończyła się sukcesem. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele, pracownicy- wszyscy hojnie włączyliśmy się w pomoc potrzebującym. Co więcej- nie jedna, ale kilka rodzin zostało obdarowanych żywnością, odzieżą, środkami czystości oraz kosmetykami. 

    Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wolontariuszom za pomoc i liczymy na to, że każda kolejna zbiórka będzie miała tak duży odzew

  • Spotkanie przy wigilijnym stole

    W czwartkowy poranek, 22 grudnia, czekała na uczniów oddziału przedszkolnego niespodzianka – odświętnie nakryty stół z przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem. Zorganizowane spotkanie było też niespodzianką dla pani Renatki, uwielbianej przez wszystkich katechetki.

    Odświętnie ubrani i w radosnym nastroju złożyliśmy sobie bożonarodzeniowe życzenia, po czym przystąpiliśmy do degustacji smakołyków, a w sali rozbrzmiał śpiew kolęd, któremu towarzyszył grany przez naszego gościa na gitarze akompaniament.

    Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tego wyjątkowego spotkania J

    Tego dnia uczniowie zabrali do domów świąteczne upominki dla najbliższych – kilka dni wcześniej upieczone i własnoręcznie udekorowane pierniczki

  • Wiśnie, Mandarynki, Chiuaua`y i polskie parki narodowe.

    W środę 14 grudnia uczniowie klas siódmej i ósmej wybrali się z wizytą do siedziby Narodowego Parku "Ujście Warty". Na miejscu mieli okazję poznać mnóstwo informacji dotyczących wszystkich polskich parków narodowych oraz zagrać w grę edukacyjną o tej tematyce. Do boju stanęły trzy drużyny: Wiśnie, Mandarynki i Chiuaua`y. W pasjonującej rozgrywce Wiśnie rozgromiły przeciwników, chociaż wszystkie zespoły wykazały się solidną znajomością tematu, a o wyniku rozgrywki zadecydował los (rzuty kostką). Podczas wizyty uczniowie odwiedzili również wieżę widokową, z której podziwiali rozlewiska wokół siedziby Parku. 

  • Choinkowe ozdoby – zajęcia otwarte w oddziale przedszkolnym

    Okres przedświąteczny to doskonały czas na spotkania i wspólne kolędowanie, dlatego 13 grudnia w oddziale przedszkolnym zorganizowane zostały zajęcia otwarte.

    Tego dnia przedszkole odwiedzili rodzice i bliscy uczniów, aby wspólnie z nimi przygotować ozdoby choinkowe. Przybyli goście z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach, a następnie wraz z uczniami wykonali różnorodne ozdoby. Na choince zawisły przepiękne kolorowe łańcuchy, pawie oczka oraz inne papierowe lub wykonane z włóczki dekoracje. Zwieńczeniem tego wyjątkowego spotkania było wspólne kolędowanie przy bożonarodzeniowym drzewku.

    Po zajęciach goście mieli możliwość wsparcia finansowego szkoły kupując wykonane wcześniej przez dzieci kartki świąteczne.

    Wspólne zajęcia z bliskimi były dla przedszkolaków niecodziennym, wzbudzającym wielkie emocje wydarzeniem, dlatego serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za udział i zaangażowanie podczas spotkania.

  • Mikołajkowa lekcja biblioteczna

    12.12.22 uczniowie klasy 3 odwiedzili naszą wiejską biblioteką na zaproszenie p Ani Czelin- Bujnickiej. W związku ze zbliżającymi się świetami Bożego Narodzenia każdy uczeń napisał list do św. Mikołaja z nadzieją na spełnienie życzeń, wszak święta to magiczny czas. Pani Ania przypomniała nam gdzie mieszka Mikołaj, po czym każdy wrzucił swój list do pięknej mikołajkowej skrzynki  pocztowej. 

  • Jak nauka zmienia świat?

    5 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielkami zaprosiły kolegów z klasy trzeciej na zajęcia opowiadające o małych - wielkich Polakach. Aby dowiedzieć się kto będzie bohaterem spotkania uczniowie wykonali eksperyment chemiczny ze znikającym atramentem. Następnie dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai zatytułowany: „Maria Skłodowska-Curie - jak nauka zmienia świat?”.  Podczas burzy mózgów uczniowie klasy trzeciej wykazali się wiedzą dotyczącą sylwetki wybitnej noblistki. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do samodzielnego wykonania eksperymentów: badały gęstość cieczy oraz malowały na mleku. W naszej „zerówkowej” galerii można obejrzeć portrety Marii Skłodowskiej-Curie.

    Monika Morawiec

  • Spotkanie z pielęgniarką

    28 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego spotkali się z pielęgniarką szkolną, panią Anną Wójcik. W trakcie zajęć dzieci poszerzyły wiedzę na temat zdrowego stylu życia – w oparciu o piramidę zdrowia poznały wpływ  aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania na utrzymanie zdrowia i sprawności fizycznej każdego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo myć ręce i ćwiczyli tę czynność wraz z gościem. Na zakończenie interesujących zajęć wykonali zadanie w karcie pracy, utrwalając zdobytą wiedzę.

  • Laureaci- miłośnicy książek

    Dziewięcioro uczniów naszej szkoły reprezentowało Miejską  Bibliotekę Publiczną w Witnicy w X edycji Konkursu na recenzję „Moje literackie fascynacje”. Jego organizatorem była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

     

    Konkurs został zorganizowany w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Adresowany był do miłośników książek - członków Dyskusyjnych Klubów Książki z terenu Gorzowa Wielkopolskiego i północnej części województwa lubuskiego. Wśród naszych uczniów Jury nagrodziło i wyróżniło pięcioro autorów.

    W kategorii wieku do 14 lat:

    II miejsce – Sabina Mazurak za recenzję książki pt. Katarynka Bolesława Prusa

    Wyróżnione zostały:

    Lena Sajewicz za recenzję książki pt. No to lecimy – cykl Dziennik cwaniaczka Jeffa Kinneya

    Sara Sowińska za recenzję książki pt. Karolina Neila Gaimana

    W kategorii powyżej 14 lat:

    III miejsce Antoni Budzianowski za recenzję książki pt. Teatr niewidzialnych dzieci Marcina Szcygielskiego.

    Wyróżniona została Amelia Sajewicz za recenzję książki pt. Hate list Jennifer Brown.

    Laureaci i uczestnicy zostali uhonorowali Listami Gratulacyjnymi od Organizatora i bonami do EMPiK-u.

    A tymczasem troje uczniów z klasy VIII zakwalifikowało się do etapu rejonowego LKO. Antoni Suchecki weźmie udział w  konkursie języka angielskiego, a Emilia Milka orazAmelia Sajewicz w konkursie BRD.

  • Czytanie na drugie śniadanie

    W tym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się w realizację  Ogólnopolskiego Programu Czytelniczego „Czytanie na drugie śniadanie”. Celem programu jest wspieranie rozwoju dziecka, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wprowadzenie dzieci w świat literatury i kształcenie nawyków czytelniczych.

    W ramach projektu organizowane są comiesięczne spotkania czytelnicze z zaproszonym gościem. W październiku uczniowie wysłuchali bajki czytanej przez panią dyrektor, Annę Brodnicką, w listopadzie spotkali się z bibliotekarką, panią Anną Czelin – Bujnicką, a w grudniu  z nauczycielką Kamilą Górecką poznali zasady savoir-vivre.

    W sali, zgodnie z zasadami projektu, zorganizowane zostały kąciki tematyczne, czytelniczy i teatralny,  a uczniowie codziennie słuchają czytanych przez nauczycielki bajek.

    Przed nami kolejne czytelnicze spotkania, do których w  najbliższym czasie zaprosimy rodziców młodych miłośników książek.

  • Mikołajki

    Uczniowie kl 0-3 z niecierpliwością wyczekiwali mikołajek. I tym razem św. Mikołaj nie zapomniał o nas, hojnie obdarowując 06.12.22 prezentami. W tym dniu z okazji tego przemiłego święta wyjechaliśmy do kina „ Za rogiem”  w Kostrzynie nad Odrą na film animowany pt. „Ella, Bella , bingo”. Wszyscy świetnie bawiliśmy się. Czekamy na Mikołaja - przybywaj do nas za rok!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć