Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Starty uczniów z Dąbroszyna w zawodach saneczkowych – podsumowanie.

    W piątek i sobotę (3-4 czerwca 2022) na krynickim deptaku odbył się I Memoriał Michała Jasnosza i Jana Błońskiego w saneczkarstwie lodowym na letnich nakładkach. W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z Polski i Słowacji, wśród nich zawodniczka naszej szkoły Maria Czarnecka reprezentująca klub UKS Nowiny Wielkie, z którym szkoła w Dąbroszynie prowadzi współpracę. Marysia w kategorii młodziczek zajęła I miejsce. Gratulujemy.

    Koniec roku szkolnego, to również czas na podsumowanie startów naszych uczniów i absolwentów  w  innych zawodach:

    - 17 i 18 września 2021 - VI Memoriał im. Mariusza Warzyboka w saneczkarstwie, rozgrywany na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze- Sobieszowie. Zawody rekreacyjno-sportowe  rozegrane zostały na sankorolkach. Na starcie stanęli saneczkarze m.in. z Nowego Sącza, Krynicy-Zdrój  Nowin Wielkich, Bielska Białej,  Karpacza i Jeleniej Góry oraz zawodnicy z Czech. Impreza miała na celu popularyzację dyscypliny. Swoje pierwsze starty w zawodach wykonali: Emilka Milka, Monika Dąbrowska, Julia Antkiewicz, Marcel Pierzchlewicz, Jan Gura i Oliwier Wypart.

    W kategorii młodziczek Maria Czarnecka zajęła I miejsce, a Julia Siwak VII. W kategorii młodzików Ernest Maślanka III, Jakub Wojsowicz VI, a Antek Gura IX. Oprócz uczniów Szkoły w Dąbroszynie na startach w starszych kategoriach udział brali również absolwenci szkoły: Radosław Milka, Patryk Zieliński, Oliwia Kowaliszyn, Wiktoria Siwak, Kornelia Siuba, Ewa Rajczakowska.

    - 8 luty 2022 - Na wylodzonej części dawnego toru saneczkowego przy dolnej stacji kolejki na Górę Parkową odbyły się zawody saneczkowe "O Puchar Burmistrza Krynicy-Zdroju" Trzydziestu zawodników reprezentujących kluby: UKS Nowiny Wielkie, Tajfun Nowy Sącz oraz UKS KTH Krynica-Zdrój rywalizowało w kategorii młodzik i junior z podziałem na płeć. Były wielkie emocje, zacięta rywalizacja i oczywiście piękne puchary dla najlepszych. W kategorii młodziczek Maria Czarnecka zajęła I miejsce.

    - XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2022 Niesprzyjająca aura uniemożliwiła rozegranie zawodów na torze lodowym naturalnie mrożonym w Karpaczu. Zawody musiały być przeniesione do hali lodowej w Łagowie, gdzie wszyscy zawodnicy  rywalizowali  na tafli lodowej z pomiarem czasu startu. Ten element ma bardzo ważne znaczenie na torze sztucznie mrożonym podczas zawodów pełnowymiarowych. Wyniki naszych uczniów:
    W kategorii jedynek junior młodszy - Daniel Maks (23 miejsce)

    W kategorii dwójek junior młodszy Maks Daniel, Ernest Maślanka (17 miejsce)

    Bardzo dobrze spisali się absolwenci szkoły w Dąbroszynie:
    W kategorii jedynek junior – Radosław Milka III miejsce, Patryk Zieliński XI.
    W kategorii dwójek junior - Radosław Milka II miejsce, Patryk Zieliński VIII.
    W kategorii drużyn junior - Radosław Milka, Patryk Zieliński III miejsce,

    - W dniu 04-05.03.2022r. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w saneczkarstwie lodowym w Łagowie koło Zgorzelca. W pierwszym dniu rozegrano ślizgi treningowe oraz ślizgi do konkurencji w jedynkach dziewcząt i chłopców. W drugim odbyły się zawody dwójek oraz drużyn. Po zakończonych zawodach odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród.
    W zawodach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy dzielnie rywalizowali z innymi klubami. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę uzyskali następujące wynik:

    Młodziczki w kategorii jedynek:

    Maria Czarnecka II miejsce, Emilia Milka X, Monika Dąbrowska XII.

    Młodzicy w kategorii jedynek:

    Antoni Gura V miejsce, Jakub Wojsowicz IX, Oskar Kwak XIV, Marcel Pierzchlewicz XVI.

    W kategorii dwójek:

    Maria Czarnecka VII miejsce, Jakub Wojsowicz VIII, Emilia Milka IX, Antoni Gura XI, Oskar Kwak XIII.

    W kategorii drużyn ( jedynkarka, jedynkarz oraz dwójka):

    Maria Czarnecka II miejsce, Antoni Gura IV, Emilia Milka VI, Monika Dąbrowska, Marcel Pierzchlewicz i Jakub Wojsowicz VII oraz Oskar Kwak VIII.

     

     

     

  • Innowacja w klasie III

    W mijającym roku szkolnym w klasie III realizowana była innowacja pedagogiczna „Soft Clil na zajęciach dodatkowych i w edukacji wczesnoszkolnej”, której głównym celem było rozwijanie umiejętności uczniów z języka angielskiego.
    Na odbywających się raz w tygodniu zajęciach dodatkowych uczniowie poznawali angielskie słownictwo, zwroty i wyrażenia  z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej i plastycznej. Tematyką zajęć były m.in. liczebniki, kształty, określenia czasu, działania matematyczne, kierunki na mapie, planety Układu Słonecznego, kontynenty, pory roku, pogoda, nazwy drzew, ich części i części roślin,  przybory plastyczne. Wprowadzone słownictwo i zwroty były następnie utrwalane poprzez wplatanie krótkich sesji językowych (language showers) na lekcjach edukacji matematycznej, przyrodniczej i plastycznej. 
    Zastosowana metoda nauki języka angielskiego zdecydowanie zwiększa ekspozycję językową i jednocześnie efektywność procesu nabywania umiejętności posługiwania się językiem angielskim, którego znajomość jest niezwykle cenna w dzisiejszych czasach.
    Autorką i realizatorką innowacji była nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego w klasie III, Agnieszka Gaura.

  • Wycieczka pełna wyzwań

    Na wymarzoną wycieczkę wybrali się najstarsi uczniowie naszej szkoły. Przez trzy dni bawili się w Ośrodku Wypoczynkowym Nowy Dworek nad Jeziorem Paklicko  Wielkie. Na młodzież czekała zdrowa rywalizacja, adrenalina, bicie rekordów i współpraca z kolegami.

    Pierwszego dnia młodzież wzięła udział w dynamicznej grze zespołowej - paintballu. Znalazł się także czas na powitalną dyskotekę i karaoke. Reprezentanci poszczególnych domków śpiewały ulubione utwory muzyczne. Niektórzy zadbali nawet o stosowne kostiumy. Nazajutrz zwycięzcy zostali zaproszeni do kawiarenki na zasłużone lody.

    Kolejnego dnia odbyły  się zawody łucznicze, które wyłoniły najlepszych strzelców: Antka, Gabrysię i Magdę. Odbyły się także mecze piłki siatkowej, nożnej, nowodworskie podchody oraz zabawy sportowe. W parku linowym można było przeżyć niesamowitą przygodę i sprawdzić samego siebie.  W czasie zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań skarbu dąbroszyńskiej grupie udało się w odnaleźć skrzynie cukierków.  Zdobycz była miłym akcentem zwieńczającym wycieczkę. Wieczorem na wszystkich czekało ognisko i tradycyjne kiełbaski.

    Te niezapomniane chwile mogli przeżyć uczniowie klas VI, VII i VIII dzięki swoim wychowawcom: Beacie Konowalik i Marii Skrzypczak-Wróblewskiej oraz rodzicom i firmie Expert.

  • Bezpieczny przejazd kolejowy - spotkanie ze służbami mundurowymi.

    17 listopada z uczniami z zerówki oraz klasy I spotkali się: była uczennica naszej szkoły, a obecnie - starszy strażnik Emilia Grudzień ze Straży Ochronny Kolei, posterunek Kostrzyn, p.Katarzyna Zielińska - z wydziału obsługi kolei, Sekcja Krzyż oraz dzielnicowy z komisariatu Policji w Witnicy: Jerzy Kiewra. Opowiadali nam o bezpiecznym korzystaniu z transportu kolejowego oraz o zasadach obowiązujących na przejazdach kolejowych. Film animowany wyświetlony przez panią Emilię utrwalił wiedzę uczniów na temat bezpiecznych lub nierozsądnych zachowamiach. Na koniec spotkania dzieci odpowiadały na pytania i otrzymały upominki- opaski odblaskowe, książeczkę, notesik i długopis. Jako zadanie domowe miały przekazać w domu informacje na temat tzw. "Żółtej naklejki". Dziękujemy za miłe i kształcące spotkanie.

  • Dzień Życzliwości

    Z okazji przypadającego 21 listopada Święta Życzliwości i Pozdrowień cała społeczność Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie obdarowywała się Kuponami na dobry dzień. Zawierały one miłe słowa, życzliwe gesty w stosunku do kolegów i czułości przeznaczone dla członków rodziny. Uczniowie w tym dniu podwójnie odczuwali radość- raz podczas obdarowywania innych a drugi raz, gdy otrzymywali kupony od kolegów. Dzień Życzliwościi Pozdrowień jak co roku zorganizowała pedagog- Beata Golis.

  • Sportowcy w klasie drugiej

    Uczniowie z Kl 2 żywo interesując się sportem. Biorą chętnie udział nie tyko w zajęciach sportowych organizowanych w szkole, lecz także rozwijają swe zainteresowania i talenty poza nią. Mamy wśród nich mistrza jazdy na nartach, desce snowboardowej, czy też trenującego karate ucznia. Cieszymy się wszyscy z ich osiągnięć, trzymamy kciuki, życzymy sukcesów … mamy nadzieję, że będą to w przyszłości mistrzowie w swoich dyscyplinach. Teraz są niewątpliwie dla innych wzorem do naśladowania.

  • Powtarzali inaczej

    Podsumowaniem lekcji języka polskiego poświęconych książce A. Maleszki ,,Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” było przygotowanie lapbooka.  Uczniowie umieścili w nim podstawowe informacje na temat świata przedstawionego w powieści. Po omówieniu merytorycznej i technicznej strony pracy uczniowie tworzyli swoje dzieła samodzielnie.

    Lapbooki służą systematyzowaniu i porządkowaniu wiedzy, więc doskonale uzupełniają klasyczne powtórzenie omówionego materiału. Czwartoklasiści bardzo zaangażowali się w swoją pracę, czego dowodem są kolorowe, pełne  ciekawych rozwiązań technicznych prace.

  • Dzień dziecka na sportowo

    Dnia 1 czerwca w naszej szkole obchodzono Dzień Dziecka/Dzień Sportu. Po skróconych lekcjach wybraliśmy się na boisko, gdzie zostały przygotowane ciekawe konkurencje. Nasi uczniowie świetnie się bawili rywalizując w kilkunastu sportowych zmaganiach. Między innymi można było pobiegać, poskakać w worku czy przeciągać linę. Na końcu imprezy odbył się fascynujący mecz, ale tym razem do współzawodnictwa zaproszono także nauczycieli i rodziców. Ależ to były emocje... Radości i śmiechu było co niemiara. A żebyśmy nie zgłodnieli i nie byli spragnieni zadbali rodzice częstując napojami, babeczkami, ciasteczkami, żelkami i lodami! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

    Już czekamy na następne wyzwania, na klasowe i międzypokoleniowe rozgrywki. Może jeszcze w tym roku szkolnym?

  • Wycieczka do pasieki

    31 maja klasy "0" i 4 wybrały się na pieszą wycieczkę do skansenu pasieki położonej nad brzegami rzeki Warty nieopodal Warnik. Pasieką opiekuje się przemiły pan Marian Grzywacz, który posiada ogromną wiedzę o pszczołach. Opowiadał nam o tym, jak pszczoły trafiają do swojego ula, w jaki sposób powstaje miód i ile miodu w w sezonie  produkują pszczoły w ulu. Oglądaliśmy też ule, urządzenia do okadzania pszczół, szukaliśmy królowej matki w przezroczystym ulu. Próbowaliśmy też miodu, który nam bardzo smakował. Na pożegnanie dostaliśmy słoniki z wosku pszczelego, podziękowaliśmy za wspaniałą lekcję przyrody i wyruszyliśmy w powrotną drogę. Cały czas towarzyszyło nam brzęczenie pszczół, które zbierały nektar i pyłek z roślin łąkowych, które mijaliśmy po drodze. 

  • Przygotowania do dnia mamy

    W tym tygodniu przypada Święto Mamy. Klasa sześciolatków już dziś postanowiła przygotować prezenty i życzenia dla swoich mama. Malowały gipsowe kwiatki i serduszka z życzeniami. Wszyscy kochamy swoje mamy.

  • Zielona szkoła klasy III

    Zorganizowana w dniach 18 – 20 maja tzw. zielona szkoła jest doskonałą formą nauki i wypoczynku. W przypadku klasy III jest też nagrodą za trud włożony w całoroczną naukę i stres związany z pisanym 12 maja Ogólnopolskim Testem Kompetencji Trzecioklasisty. Nic wiec dziwnego, że uczniowie czekali na ten wyjazd z niecierpliwością.

    Po dotarciu do Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu, na uczniów czekało wiele atrakcji. Na początek zajęcia plastyczne i przygotowanie wizytówek swoich pokoi. Po rozlokowaniu się w nich, krotki spacer po mieście i zabawy na placu zabaw, następnie bieg na orientację połączony z edukacją historyczną miasta, a po kolacji powitalna dyskoteka.

    Nie mniej atrakcyjny okazał się drugi dzień pobytu. Po śniadaniu uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny i bawili się w podchody. Kolejnymi atrakcjami było wyjście na basen, później spacer nad jeziorem,  a wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawa sportowa w zbijaka. 

    Ostatniego dnia pobytu od rana uczniowie pakowali się, aby jeszcze przed wyjazdem zdążyć wyjść na lody, kupić pamiątki dla najbliższych i pobawić się na placu zabaw.

    Uczniowie z pewnością na długo zapamiętają ten ciekawy, wspólny pobyt. Warto podkreślić, że zorganizowany wyjazd to nie tylko doskonała forma wypoczynku. To też niezwykła lekcja samodzielności, zaradności i współdziałania w grupie oraz integracja wszystkich uczestników.

    Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały wychowawczyni Agnieszka Gaura, niezwykle pomocna pani Paulina Kucińska oraz wychowawczynie z DWD w Myśliborzu.

  • Sukces naszego recytatora

    Antoni Suchecki, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, zajął II miejsce w Wojewódzkim Finale Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacja.

    Eliminacje odbyły się 13 maja 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie, gdzie zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności młodzi uczestnicy z całego regionu.

    Antoni Suchecki jest "weteranem" wielu konkursów recytatorskich, na których zawsze był nagradzany i wyróżniany. Tym razem zaprezentował jurorom "Satyrę na bożą krówkę" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

     

     

  • Majowe świętowanie

    W piątek 29 kwietnia z okazji nadchodzących majowych świąt odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Podczas uroczystości obejrzeliśmy przygotowane przez uczniów klas 4-8 przedstawienie poświęcone obchodom uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Drugą część artystycznej aktywności była poświęcona obchodom Dnia Flagi, wysłuchaliśmy zatem recytacji oraz piosenek przedstawionych przez uczniów z klas 1-3.

  • Dzień Bibliotekarza

    8 maja to święto bibliotekarzy. Dzieci z klasy "0" często odwiedzają bibliotekę i wypożyczają książki. Postanowiły wykonać laurkę i złożyć życzenia pani bibliotekarce Annie Bujnickiej. Pani Ania przedstawiła dzieciom nową propozycję książki "Rysia i Tomek na cyberzachodzie". Książka ta uczy, jak być bezpiecznym korzystając z internetu. 

  • Dbamy o zęby

    9 maja 2022 roku klasę "0" odwiedziła pielęgniarka szkolna. Przeprowadziła zajęcia dotyczące higieny jamy ustnej. Dzieci poznawały sposoby prawidłowego szczotkowania zębów. Nauczyły się rozróżniać zdrowe produkty i szkodliwe produkty dla zębów. Rozmawiały o pracy stomatologów i o konieczności wizyt w ich gabinetach.  

  • Wyróżniony przez Cech Rzemieślników

    Uczeń naszej szkoły Marcel Pierzchlewicz otrzymał wyróżnienie w konkursie „BĘDĘ RZEMIEŚLNIKIEM” i „RZEMIOSŁO W NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE”, organizowanym przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. Na konkurs zgłoszono 25 prac wykonanych metodą tradycyjną i 20 prac przesłanych drogą elektroniczną (w tym również 4 prace wykonane tradycyjnie). Komisja po dogłębnej analizie prac pod względem technik wykonania, pomysłowości i znajomości tematu postanowiła przyznać dwa pierwsze miejsca, drugie i trzecie miejsce oraz 5 wyróżnień. Gratulujemy Marcelowi i życzymy kolejnych sukcesów.

     

    Źródło fotografii: http://cech-gorzow.pl/

  • Mistrz żywego słowa

    27 kwietnia w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbył się powiatowy etap I Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii recytacji.  Szkołę Podstawową w Dąbroszynie reprezentował siódmoklasista Antoni Jakub Suchecki, który za najlepszą interpretację wiersza "Satyra na bożą krówkę" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego otrzymał nominację do finału wojewódzkiego Konfrontacji.

    Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na niwie recytatorskiej!

  • Świat baśni

    Uczniowie klasy czwartej podsumowali swoje działania związane ze światem baśni.

    W trakcie kolejnych lekcji poznali wybrane baśnie i ich charakterystyczne cechy. Poszerzyli także swoją wiedzę na temat wybranych autorów tego gatunku literackiego. Zrozumieli, że  baśnie to źródło wiedzy, którą można wykorzystać w życiu codziennym i podczas zabawy z rówieśnikami. Dowiedzieli się, że z  baśni płyną mądrości życiowe. Dobro jest w nich wynagradzane, a zło karane.

    Z baśniami związane są magiczne przedmioty, takie jak różdżka, buty, latający dywan czy lusterko. Zadaniem uczniów było zaopatrzenie się w kapelusz, założenie go i wypowiedzenie życzeń. Ze wszystkich nakryć głowy uczniom najbardziej przypadł do gustu cylinder. Czyż może być coś bardziej niezwykłego niż zwyczajny przedmiot, który potrafi spełnić życzenia? Pragnienia czwartoklasistów były różne - od otrzymania piątki ze sprawdzianu przez zdrowie dla bliskich po pokój w Ukrainie.

  • Akcja #SprzątamyDlaPolski

    W tym roku w ramach obchodów przypadającego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję #SprzątamyDlaPolski. To trzecia edycja akcji, której głównym celem jest wysprzątanie terenów zielonych oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

    Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, podzieleni na dwie grupy i wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci, udali się w wyznaczone miejsca – boisko sportowe i park, aby tam zrobić porządek i wyzbierać zalegające śmieci.

    Uczniowie bardzo zaangażowali się w to szczytne działanie i po około godzinie wrócili na teren szkoły z pełnymi workami odpadów. Tam, po krótkim przypomnieniu sobie wiadomości na temat zasad segregacji śmieci, rozdzielili je do worków w odpowiednim kolorze.

    Oprócz tej ogólnoszkolnej akcji uczniowie klas II i III uczestniczyli w pogadankach na temat sposobów dbania o środowisko oraz wykonali prace plastyczne – plakaty promujące proekologiczne zachowania.

    Serdecznie dziękujemy za wspólne porządkowanie naszej małej ojczyzny i zachęcamy do bycia eko nie tylko od święta.

  • Sukces w konkursie recytatorskim

    21 kwietnia w willi "Żółty Pałacyk" w Witnicy odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego w Ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

    W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów naszej szkoły. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie, a uczeń klasy VII, Antoni Suchecki, zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii i będzie reprezentował naszą szkołę 27 kwietnia na eliminacjach powiatowych w Kostrzynie nad Odrą. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

    Wielkie brawa należą się również pozostałym uczestnikom konkursu. Doskonale poradzili sobie z tremą i nieśmiałością, głośno i odważnie recytując przygotowane utwory przed zgromadzoną publicznością i innymi uczestnikami konkursu. Zdobyte doświadczenie z pewnością pomoże im odnosić sukcesy w przyszłości.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć