Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Radosne kolędowanie.

    W czwartek, tuż przed feriami uczniowie klas 0 – III spotkali się na wspólnym kolędowaniu, zorganizowanym przez nauczycielkę religii panią Renatę Głuszko – Sywulak oraz uczniów i wychowawczynię klasy III, Agnieszkę Gaurę.

    Odświętnie ubrani i w znakomitych nastrojach, uczestnicy spotkania wysłuchali bożonarodzeniowych wierszy czytanych przez uczniów oraz śpiewali kolędy i pastorałki, m.in. wzbogaconą gestami kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, śpiewaną przy akompaniamencie gitary „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i pastorałki „Świeć gwiazdeczko” oraz „Bosy pastuszek”.

    To wspólne kolędowanie wprawiło wszystkich w cudowny nastrój, gdyż pozwoliło powróć do niedawno minionych świąt Bożego Narodzenia.

  • Mikołajki w klasie III.

    Jak co roku 6 grudnia do uczniów ( i wychowawczyni) klasy III przyszedł Mikołaj z workiem prezentów. Jak się po chwili okazało, Mikołajów było dwóch – drugi pod postacią Pani Anny Olesiak – Felt, która obdarowała uczniów czekoladowym Mikołajem i własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi. Prezenty sprawiły uczniom wielką radość, co widać na załączonych zdjęciach.

    Serdecznie dziękujemy Mikołajom za zaangażowanie i przygotowanie prezentów.

  • Konkursy plastyczne i sukcesy uczennic naszej szkoły

    Aktywność plastyczna jest jedną z ulubionych aktywności uczniów klas 1 - 3, chętnie też biorą oni udział w konkursach plastycznych.

    W pierwszym semestrze tego roku szkolnego 12 uczniów klas młodszych uczestniczyło w zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego konkursie plastycznym pt.„Bocian w nadwarciańskim krajobrazie”. Jury konkursu uhonorowało dwie spośród nadesłanych prac - uczennica klasy 3, Roksana Kucińska,  zajęła 3 miejsce, natomiast uczennica klasy 1, Veronika Hlushak została wyróżniona. Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

    Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną, choć tym razem ich prace nie zdobyły uznania jury konkursu.

    Serdecznie gratulujemy laureatkom sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do rozwijania swoich uzdolnień i odkrywania w sobie nowych talentów.

    Koordynatorką konkursów na etapie szkolnym była Agnieszka Gaura.

  • Sześciolatki dbają o ptaki.

    Zima. Nastały mrozy. W taki czas trudno jest ptakom znaleźć pożywienie. Dzieci z klasy "0" zainstalowały w krzewach karmnik i systematycznie dokarmiają ptaki. One, w czasie wylęgu dokuczliwych owadów, odwdzięczą się nam zjadając je. Dokarmiając ptaki należy pamiętać o tym, żeby nie dawać pożywienia solonego. Sól jest bardzo szkodliwa dla tych delikatnych organizmów. W czasie mrozów, gdy wszystkie zbiorniki wodne są zamienione w lód, dobrze jest wystawiać pojemniki z wodą i regularnie je uzupełniać. Drogie ptaki - po zimie jest wiosna - oby do wiosny!.

  • Mikołaj w zerówce

  • Kiermasz bożonarodzeniowy

    W dniach 15-17 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Pokaźny dochód, który udało się pozyskać został w całości przeznaczony na potrzeby naszego chorego kolegi Łukasza. Do przygotowania wydarzenia zaangażowała się cała szkoła. Na lekcjach plastyki przygotowywano bożonarodzeniowe ozdoby, kolorowe bombki, świąteczne wieńce, choinki i kartki. Uczniowie i ich rodzice przynosili zrobione w domach lub kupione ozdoby. Do akcji włączyła się także klasa III B z 2 LO w Gorzowie Wielkopolskim wręczając zebraną darowiznę. Dyrekcja naszej szkoły wraz z wychowawczynią przekazały zebrane pieniądze rodzicom naszego kolegi.

    Dziękujemy wszystkim za ogromną pomoc, życzliwość, wsparcie i Wasze wielkie serca.

     

                                                                                                                                                                                                                                             Samorząd Uczniowski

  • Przybij Łapę!

    W ramach akcji "Przybij Łapę", zorganizowaliśmy zbiórkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dla psów z Górzyckiego schroniska "Kolebka Słońca". Rodzice oraz dzieci bardzo chętnie włączyli się do realizacji zbiórki. W dniu 03.12.2021 r. przekazaliśmy zakupioną karmę i akcesoria dla zwierząt. Szkoła otrzymała podziękowanie od pracowników schroniska, największą jednak radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.

    Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok!

     

                                                                                                                                                                                Samorząd Uczniowski

  • ,,Być człowiekiem!”

    Ostatnią lekturą omawianą w tym roku kalendarzowym w klasie siódmej były ,,Dziady cz. II'' Adama Mickiewicza. Zakochaliśmy się w tej książce od pierwszego zdania. Tak bardzo nam się ona spodobała, że uznaliśmy, iż warto zrobić przedstawienie.

    Każdy otrzymał swoją rolę. Mieliśmy dosłownie kilka dni na przygotowanie odpowiedniego kostiumu, a próba generalna odbyła się tuż przed występem. Wszyscy byliśmy zestresowani faktem, że będziemy grać sztukę przed znacznym audytorium, z Panią Dyrektor na czele. Sama próba wyszła nie najlepiej, ale gdy nadszedł czas wyjścia na scenę, poczuliśmy się jakbyśmy nie byli sobą. Jakby ktoś tchnął w nas nowe siły! Na scenie panowała aura niepokoju, tajemniczości i grozy...

    Z przedstawienia popłynęła konkretna nauka. Mam nadzieję, że i tym razem w życiu każdego z nas zwycięży dobro, życzliwość i pomoc drugiemu człowiekowi, a wszelkie zło, cierpienie, gorycz i egoizm pójdą w zapomnienie.

    Zagraliśmy, jak prawdziwi aktorzy. Widzowie byli zachwyceni. Usłyszeliśmy gromkie brawa. Przez cały dzień rozmawialiśmy tylko o tym. Myślę, że na długo pozostanie nam to w pamięci.

    W przedstawieniu wystąpili:

    Antek Suchecki - Guślarz

    Emilia Milka - Zosia

    Amelia Sajewicz - Sowa oraz Pasterka

    Sebastian Bobrycki - Chór

    Antek Budzianowski - Widmo Złego Pana oraz końcowe, milczące Widmo

    Antek Gura - Chór oraz Kruk

    Wiktor Jabłoński aniołek Józio

    Wiktoria Klim – w aniołek Rózia

    Marcel Pierzchlewicz - Starzec

    Kuba Wojsowicz występował w Chórze oraz był odpowiedzialny za muzykę.

                                                                                   Amelia Sajewicz, klasa VII

  • Klasowe świąteczne kolędowanie - klasa druga

    Blisko, coraz bliżej do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2 wraz z wychowczynią życząc wszystkim zdrowych, pełnych miłości, rodzinnych świąt pozdrawiają w ostatnim dniu nauki stacjonarnej. I radośnie kolędują !!

  • Konkurs - Ekologiczny Mikołaj

    Jak co roku Burmistrz Miasta i Gminy Witnica ogłosił konkurs tematycznie związany ze świetami Bożego Narodzenia. Dbałość o czystość środowiska , przetwarzanie surowców , segregacja i recykling odpadów są zagadnieniami ważnymi i bliskimi każdemu z nas , rownież uczestnikom tegorocznego konkursu. Tematem pracy konkursowej był Mikołaj - niezwykły , bo wykonany z materiałów odpadowych , podlegających recyklingowi . Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy pięknych dyplomów i upominków .

  • Nasi recenzenci.

    Każdego roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z Herberta w Gorzowie Wlkp. organizuje konkurs na recenzję „Moje literackie fascynacje”. W jego ostatniej, dziewiątej edycji, uczestniczyło również pięcioro reprezentantów naszej szkoły.

    Najlepszą recenzentką okazała się Amelia Sajewicz, która zajęła III miejsce w kategorii czytelników do lat 14. za recenzję książki „Pierwsza na liście” Magdaleny Witkiewicz. Wśród uczestników konkursu znaleźli się: Magda Brzezicka (klasa VIII), Antoni Suchecki (klasa VII), Lena Sajewicz (klasa V) oraz Piotr Błażek (klasa V).

    Wszyscy recenzenci  otrzymali od organizatora dyplomy gratulacyjne i karty prezentowe księgarni Empik. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                  Maria Skrzypczak-Wróblewska

  • Szlachetna paczka dla Łukasza

    Jak co roku społeczność uczniowska z naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyła się  do akcji „ Szlachetna paczka „. Tym razem zbiórka niezbędnych artykułów związanych ze zbliżającymi się świetami skupiła się wokół rodziny naszego ucznia Łukasza . Wszyscy pragniemy ,aby te dary serca wspomogły rodzinę , aby te święta pomimo trudności , były radosne , pełne miłości i nadziei .Chcemy podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do zgromadzenia słodyczy , artykułów spożywczych , środków czystości  i wielu innych niezbędnych . Serdecznie dziękujemy darczyńcom z Witnicy za przekazanie sumy pieniężnej na wsparcie rodziny w tak trudnej sytuacji.

  • Mikołajki w klasie drugiej

    Jak co roku dnia 06.12.21 do uczniów kl 2 zawitał Mikołaj z podarunkami . Wiele radości , uśmiechu na twarzach sprawiły wszystkim dzieciom mikołajkowe prezenty . Dziękujemy i czekamy za rok !!

  • Tam, gdzie błyska morskie światło.

    Na lekcji języka polskiego klasa siódma zajmuje się aktualnie lekturą ,,Latarnik’’ autorstwa Henryka Sienkiewicza. Dostaliśmy związku z tym zadanie. Mieliśmy przygotować model latarni oraz opisać emocje towarzyszące nam podczas czytania książki.

            Po tygodniu udało nam się wreszcie wykonać pracę - od małych latarenek po wielkie latarnie morskie. Każda była na swój sposób wyjątkowa. Każdy przyniósł ze sobą cząstkę siebie. Wszyscy mieli równe szanse. Nawet osoba, która miała słabe oceny z  języka polskiego, mogła zabłysnąć. Liczyła się oryginalność, pomysłowość i zdolności plastyczne. Wszyscy wykonali wspaniałą pracę, lecz nasze serca ujęły trzy modele: Antka Gury, Amelii Sajewicz oraz Antka Sucheckiego. Poradzili sobie bez zarzutów. Latarnię wyglądały jak wyjęte z lektury. Wysłuchane z pełnym skupieniem opowieści o odczuciach dotyczących noweli zachwyciły każdego.

           Ta lekcja na długo zostanie w naszej pamięci. Nasza klasa uwielbia takie zajęcia, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność. W ten oto sposób możemy spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy. Z ogromną niecierpliwością czekamy na następne interesujące zadania.

                                                                                       Amelia Sajewicz, klasa VII

  • Ratujemy i uczymy ratować

    W poniedziałek 22 listopada uczniowie klas 1 – 7 naszej szkoły wzięli udział w akcji Szkolny Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy - Ratujemy i uczymy ratować.

    Akcja, koordynowana przez pana Romana Miciaka i przeprowadzona przy współpracy pielęgniarki szkolnej, pani Anny Wójcik, polegała na szkoleniu z pierwszej pomocy. Uczniowie ćwiczyli tak ważne umiejętności jak: wzywanie pomocy, sprawdzanie przytomności i oddechu poszkodowanego, układanie w pozycji bocznej bezpiecznej czy uciskanie klatki piersiowej. Do ćwiczeń wykorzystane zostały m.in. fantomy pozyskane z fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z fundacji tej pochodziły również książeczki i certyfikaty, które otrzymali uczniowie klas 2 i 3.

    Corocznie przeprowadzane zajęcia wyposażają już najmłodszych uczniów w bardzo cenną wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy takie umiejętności mogą się przydać.

  • Dzień Pluszowego Misia w "0"

     

    25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas, w dzieciństwie miał przytulankę - pluszowego misia. Ta maskotka jest miła, puszysta i ma bardzo sympatyczną buzię. Niestety, dorosłe misie już takie nie są. Uczniowie w zerówce w tym dniu poznawali różne rodzaje misiów żyjących na naszej planecie. Oczywiście wykonywały też prace plastyczne z wizerunkami misiów. Na zakończenie zajęć oglądały bajkę o Misiu Koralgolu i słuchały opowieści o Kubusiu Puchatku. Bardzo kochamy misie - te pluszowe i te żywe. Do pluszowych się przytulamy, a żywe chronimy.

  • 10 listopada - Dzień jeża

    10 listopada klasa "0" poznawała życie i zwyczaje małego, ale bardzo pożytecznego zwierzątka - jeża. Jeż kojarzy się wszystkim z jabłuszkiem nabitym na kolce. Jest to nieprawda - jeże nie jedząjabłek, są najstarszymi ssakami owadożernymi. Nie pogardzą też większymi kąskami, jedaż ślimaki a nawet węże. Podobno nazwa tych zwierząt to skrót od "je żmije". Zerowiaki uczyły ssie piosenki o jeżach, słuchały wierszy, oglądały bajkę i przyrodniczy film. Zajęcia zakończyły sie ibdywidualną i zbiorową pracą plastyczną - oczywiście był to jeż. Przed nami następne nietypowe święto - dzień pluszoweg misia. 

  • Zabawa andrzejkowa

    Każdy uczeń wie, że oprócz szkolnych obowiązków ma również prawa, w tym prawo do odpoczynku i zabawy, dlatego w czwartek 25 listopada uczniowie klasy trzeciej bawili się na zabawie andrzejkowej.

    Po szybkim udekorowaniu klasy przyszedł czas na radosne tańce oraz wspólne zabawy przy piosenkach. Były zabawy z balonami i z kołem hula-hop, przechodzenie pod poprzeczką oraz zabawa w gorące krzesła. Na spragnionych i zmęczonych wygibasami uczniów czekał poczęstunek, a w przerwie lanie wosku i wróżby.

    Uczniowie bawili się znakomicie i choć zmęczeni, to zadowoleni wrócili do domów.

  • Alfik Matematyczny 2021

    Jak co roku w listopadzie uczniowie naszej szkoły mieli okazję  sprawdzić się w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym  "Alfik Matematyczny”, którego celem jest odkrywanie i rozwijanie uzdolnień dzieci oraz kształtowanie ważnych kompetencji osobistych.

    Tegoroczne zmagania odbyły się w środę 24 listopada. Tego dnia kilkanaścioro uczniów klas 3 - 8 rozwiązywało test jednokrotnego wyboru, z 30 zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów.

    Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które być może wskażą matematyczne talenty naszej szkoły.

  • Zbudowali magiczną akademię.


    Czwartoklasiści zainspirowani „Akademią Pana Kleksa” Jana Brzechwy wykonali makiety niezwykłej szkoły, w której dyrektorem był osobliwy profesor Ambroży Kleks.
    Powstały ogromnych rozmiarów budowle, odtwarzające z precyzją fasadę szkoły, jej wnętrze i otoczenie. Twórcy musieli  nie tylko przygotować projekt zgodny z treścią lektury, ale również zaprezentować go i opisać. Prezentacja składała się z opisu budynku, relacji z przebiegu tworzenia pracy, omówieniu problemów, a także sposobów radzenia sobie z nimi.
    Stworzone makiety zachwycają swoją estetyką, pomysłowością i dokładnością wykonania.
    W czasie pracy i występów uczniowie mogli przenieść się na chwilę do magicznego świata Adasia Niezgódki i jego kolegów.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć