Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Konkurs rozstrzygnięty!

    Konkurs dyniowy i spódnicowy rozstrzygnięty!

           W dniu 29 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy. W tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Jednocześnie był to ostatni dzień konkursu dyniowego, gdzie mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawe i kreatywnie wykonane dyniowe ozdoby.

           Dziękujemy wszystkim uczestnikom obu konkursów za zaangażowanie i wspaniałe pomysły!

                                                                                                                      Samorząd Uczniowski

  • Dzień Praw Dziecka

           20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Dlatego również nasza szkoła w piątek 19 listopada  włączyła się w akcję UNICEF by uczcić to wyjątkowe święto.

                                  

    Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – w kolorze UNICEF, wychowankowie klasy VII obejrzeli prezentację pt."Czym są prawa dziecka" i stworzyli hasła mówiące o równości, klasa II wykonała plakaty o prawach dzieci, a klasa III miała pogadankę na temat szacunku dla najmłodszych.   

    Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy  włączyli się w obchody tego dnia, za życzliwość, zaangażowanie i pomoc. 

                                                                                                                                                                                                                                                                           Samorząd Uczniowski

  • Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada to dzień szczególny. Zawsze przywołuje pamięć o tych, którzy, walcząc o Ojczyznę, poświęcili swoje życie. Dnia 10 listopada w  trosce o pamięć o powrocie Ojczyzny na mapę świata oraz kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia pracownicy i społeczność uczniowska naszej szkoły włączyli się w jego obchody.

     

    Uczniowie klas I-III poznawali historię I wojny światowej oraz postać Józefa Piłsudskiego oglądając prezentację multimedialną, czytając fragment komiksu pt. „Przystanek Niepodległość” oraz rozwiązując quiz na platformie edukacyjnej Eduelo. Oprócz tego wykonywali kotyliony oraz uczyli się piosenki o charakterze patriotycznym  pt. „Co to jest niepodległość?”

    Klasy starsze świętowały niepodległość na różne sposoby. Uczniowie oglądali prezentacje multimedialne o rozbiorach Polski, o walce o niepodległość, Józefie Piłsudskim i Legionach Polskich oraz wykonywali kotyliony, wzięli udział w Biegu Niepodległości i patriotycznym quizie. Rozwiązywali również zagadki okolicznościowego escape-roomu, krzyżówki, poszukiwali patriotycznych haseł oraz słuchali wiązanki pieśni patriotycznych. Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie dołączyli do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” śpiewając  hymn Polski.

  • Dzień postaci z bajek

    5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z bajek. Jest to dzień wszystkich postaci z bajek i książkowych baśni.

    Dzieci z klasy "0" postanowiły pochwalić się znajomością bajek. Przyszły do szkoły w przebraniach wróżek, księżniczek, piratów i syrenek. Następnie sprawdzały swoją znajomość bajek rozwiązując o nich zagadki. Układały bajkowe puzzle, słuchały Bajki o Jasiu i Małgosi i tworzyły do niej historyjkę obrazkową. Zwieńczeniem dnia był bajkowy bal. Wszyscy przednio się bawili.

    Również w tym dniu, w ramach lekcji bibliotecznej pani Magda Kruszak przeprowadziła zajęcia dla klasy I i oddziału zerówki. Wspólnie świętowaliśmy ten dzień z dziećmi poprzez konkursy i zabawy, wymagające wykazania się znajomością treści bajek m.in. uczniowie rozpoznawali tytuł bajki poprzez zabawę w magiczne pudło pełne rekwizytów, rozwiązywali zagadki i zadania, pomagali zbudować wielką wieżę "Bobowi Budowniczemu" oraz oddzielali fasolę od grochu na prośbę "Kopciuszka". Na koniec wzięli udział w quizie bajkowym, gdzie pokazali, że dobrze znają bajki. W tym dniu wychowawcy klasy I- pani Beata Golis i oddziału zerówki pani Bożena Czapaluk zachęciły uczniów do przebrania się w ulubioną postać z bajki. W szkole można było spotkać różne bajkowe postacie: książniczki, myszka Miki, wilki, strażak Sam, spidergirl oraz wiele innych. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i książki w życiu każdego człowieka.

  • "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

    22 października nasza szkoła włączyła się do udziału w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy oświaty rzetelnie zaangażowali się w udział w tak wielkim wydarzeniu czytelniczym. Młodzież z samorządu uczniowskiego oraz uczniowie klas VI i IV podczas zajęć bibliotecznych przygotowali plakaty promujące akcję i zachęcające innych do czytania. W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły lub wypożyczyli w bibliotece szkolnej swoje ulubione książki i podczas przerwy między lekcyjnej aktywnie czytali na przygotowanych miejscach w sali gimnastycznej. Najmłodsi uczniowie słuchali książek czytanych przez nauczyciela lub w ciszy czytali samodzielnie ulubione książki. Dzieci przygotowały także atrybuty do pokazywania czytanych przez wychowawców wierszy Jana Brzechwy. Udział w akcji wzięli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole wraz z nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zachęcenie wszystkich do czytania książek w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w wspólne bicie rekordu w czytaniu.

     

    Magda Kruszak

  • Szkoła pamięta!

    W tych jakże szczególnych dla nas dniach,  w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności.  Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że pamięć o nich jest wartością, którą warto i należy pielęgnować. W ramach akcji  # Szkoła Pamięta wraz z opiekunami udali się na cmentarz , aby chwilą ciszy uczcić pamięć tych, co odeszli. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną upamiętniającą bohaterów II Wojny Światowej a na korytarzu zawisła gazetka ścienna nawiązująca do polskiej tradycji świąt Wszystkich Świętych.

  • Szkoła pamięta!

    Nowa galeria Szkoła pamięta! została dodana do albumu fotograficznego

  • CodeWeek 2021

    Klasa I i II pod opieką Beaty Golis ponownie wzięła udział w organizowanym corocznie w październiku Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek 2021. W tym roku Polska zgłosiła ponad 14000 zadań związanych z tym wydarzeniem zajmując 3 miejsce w Europie. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak wielkiego projektu. 

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14 października Samorząd Uczniowski przekazał wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia z okazji Dnia KEN. Rada Rodziców przyłączyła się do życzeń przekazując na ręce Pani Dyrektor okazały tort. Artystyczną oprawę przygotował uczeń klasy VII Antoni Suchecki, który zagrał nauczycielom i pracownikom specjalnie przygotowany przez siebie koncert muzyki poważnej. Był to bardzo wyjątkowy dzień zwłaszcza dla uczniów klasy pierwszej, którzy tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie. Nowych kolegów powitali programem artystycznym uczniowie z klasy drugiej. Dzieci otrzymały na pamiątkę tego wzniosłego dnia od wychowawczyni legitymacje szkolne oraz upominki przygotowane przez klasową Radę Rodziców.

  • Z wizytą w bibliotece

    21 października 2021 dzieci z klasy sześciolatków odwiedziły Bibliotekę Wiejską. Podczas pierwszego spotkania, panie bibliotekarki zapoznały dzieci z zasadami korzystania z biblioteki, rozdały dzieciom karty do zapisu i drobne upominki. Dzieci dostały na zachętę zakładki do książek i książki "Pierwsze czytanki". Poznały też robocika Fotona, który zaprosił je na następne zajęcia. Czekamy z  niecierpliwością na następne zajęcia.

  • „Dzień Drzewa” w klasach 0 - III

    We wtorek, 12 października, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. Uczniowie klasy 3 oraz jeden z uczniów klasy 2, pod opieką wychowawczyni Agnieszki Gaury przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej. W atrakcyjny i humorystyczny sposób przypomnieli znaczenie drzew dla ludzi i zwierząt oraz zasady zachowania się w lesie.

    Po przedstawieniu uczniowie mieli okazję sprawdzenia oraz utrwalenia swojej wiedzy na temat gatunków drzew i zwierząt leśnych, odgadując zagadki. Poradzili sobie z nimi znakomicie, a poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami pozyskanymi dzięki współpracy z Nadleśnictwem Dębno.

  • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Przygotowania do obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klasy III oraz klas starszych rozpoczęli od zabaw i zadań przypominających i utrwalających znajomość tabliczki mnożenia. Obchody samego święta przebiegły na dwóch płaszczyznach – klasowym i szkolnym. Na początek uczniowie przystąpili do rozwiązania krótkiego testu ze znajomości tabliczki mnożenia, który pozwolił wyłonić wielu Mistrzów klasowych. W klasie trzeciej zostali nimi Jakub Brzezicki, Jan Budzianowski i Julia Jabłońska, w klasie czwartej Zuzanna Sutryk, Sara Sowińska oraz Maja Domańska, w klasie piątej Ola Nizińska oraz Aleks Rozpędowski. W klasach VI-VIII tytuł Mistrza zdobyli: Julia Antkiewicz, Gabrysia Budzianowska, Oskar Kwak, Wiktoria Klim, Amelia Sajewicz, Antoni Suchecki, Antoni Budzianowski, Marysia Czarnecka oraz Amelia Siuba.

    Następnie Mistrzowie wcielili się w role egzaminatorów i pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” odpytywali starszych kolegów i nauczycieli naszej szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Jak można było się spodziewać, wszyscy zdali ten egzamin śpiewająco. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim ,,Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział.


                                         Organizatorzy: Beata Konowalik i Agnieszka Gaura.

  • Aktywny powrót do szkoły

    Od drugiej połowy września realizowane są w naszej szkole zajęcia sportowe „Sport Klubów”. Zajęcia te są częścią ministerialnego programu „Aktywny powrót do szkoły”, którego celem jest monitorowanie stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej, związanej z pandemią koronawirusa.

    Dwa razy w tygodniu, dwie grupy uczniów naszej szkoły – młodsza, prowadzona przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej, Agnieszkę Gaurę, i starsza (klasy IV – VIII), prowadzona przez nauczyciela wychowani fizycznego, Romana Miciaka, spotykają się po lekcjach, aby poprzez zabawy i gry sportowe poprawić swoją kondycję i sprawność fizyczną.

    Ponieważ jednym z głównych celów programu jest diagnoza stanu zdrowia i kondycji fizycznej uczniów, na początku zajęć zostały przeprowadzone pomiary somatyczne oraz próby sprawnościowe uczestników. Dane te posłużą naukowcom z AWF Warszawa do analizy i przygotowania rekomendacji dla MEiN co do dalszych działań, zmierzających do poprawy kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.

    Zajęcia „Sport Klubów” potrwają do początku grudnia.

  • Zajęcia przyrodnicze w klasie sześciolatków z okazji Dnia Drzewa i Dnia Zwierząt.

    Dzieci z zerówki zbierały kasztany do PN Ujście Warty. W zamian za swoją pracę Pani Magda Mądrawska-Okołów, pracownik Parku Narodowego, zorganizowała dla dzieci zajęcia o zwierzętach i ich środowisku życia. Dzieci uczyły się rozpoznawać ptaki po ich charakterystycznych cechach, słuchały odgłosów zwierząt i oglądały pióra ptasie. Otrzymały też drobne prezenty - wizerunki zwierząt wykonane z drewna. Zajęcia wzbogaciły uczniów o nową wiedze przyrodniczą.

  • Sukces „Gangu Warzywko”

    Pomoc dydaktyczna do nauki segregowania surowców wtórnych, edukacyjna mapa podłogowa „Czas rozkładu odpadów”, zestawy plastyczne, drewniane gry i układanki oraz Smartwatch to nagrody jakie w ostatni tydzień września trafiły do Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie. Są to nagrody dla szkoły, uczniów i opiekuna drużyny „Gang Warzywko”, Agnieszki Gaury, którzy w zeszłym roku szkolnym zaangażowali się w realizację ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” i dzięki dużemu zaangażowaniu zdobyli 3 miejsce w etapie wiosennym i 3 miejsce Grand Prix!

    Warto podkreślić, że do projektu zgłosiło się aż 2600 zespołów z całej Polski.

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    Dzień poświęcony głośnemu czytaniu obchodzony był 29 września. Z tej okazji szkołę odwiedził dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Władysław Wróblewski. Na pięciu spotkaniach autorskich z grupą „0” i klasami 1-4 przedstawił dzieciom swoje wiersze o zwierzętach, ilustrowane kartami teatrzyku kamishibai. Zaprezentował także swój zbiór opowiadań dla dzieci „Przygody myszy Matyldy”, wydany w formie audiobooka, który czyta Paweł Ptaszyński.

    Bibliotekarz wygłosił również prelekcje poświęcone willom, dworom i pałacom w Mieście i Gminie Witnica – w tym w Dąbroszynie. Ciekawostek historycznych wysłuchała klasa szósta oraz Koło Polonistyczne w klasie siódmej. Wystąpienia były okraszone prezentacją widokówek i fotografii przedstawiających omawiane obiekty przed 1945 r. i dziś.

    Zdjęcia: B.Czapaluk, B.Golis

  • Drużyna Kangura

    27 IX dzieci z "zerówki" wstąpiły do sportowej "Drużyny Kangura". Właśnie dziś odbyły się pierwsze zajęcia sportowe. Uczniowie chętnie przystąpili do zabaw i sportowej rywalizacji. Zajęcia poprawiają kondycję fizyczną i uczą zabaw wg ustalonych reguł. 

  • Kasztany dla Parku Narodowego "Ujście Warty"

    Jak co roku, klasa, której wychowawcą jest pani Beata Czapaluk, zbiera kasztany dla PN Ujście Warty. Kasztany posłużą do odnowienia Przyrodniczej Ścieżki Zmysłów. W zamian za kasztany, pracownicy Parku organizują przyrodnicze zajęcia dla dzieci. W tym roku będą to zajęcia o ptakach żyjących w Polsce. Ta współpraca trwa już od wielu lat. Dzięki profesjonalnym zajęciom, uczniowie wzbogacają swoją wiedze o otaczającej ich przyrodzie.

  • Dzień Spadających Liści

    23 września to początek jesieni. "Zerowiaki" w tym dniu zajmowały się liśćmi, które spadły z drzew. Był to powód do poznania gatunków drzew, ich owoców i nasion oraz roli drzew w przyrodzie. Wiadomości te zdobywano w czasie zabaw ruchowych i plastycznych. Wiedza ta przyda się w starszych klasach.

  • Dzień Marzyciela w "zerówce"

    8 września uczniowie oddziału sześciolatków obchodziły Dzień Marzyciela. Marzenia są bardzo potrzebne. Dzięki marzeniom ludzi żyjących w dawnych czasach mamy dziś samoloty, latamy w kosmos, zajadamy się lodami. Dzieci też mają swoje marzenia. W trakcie zajęć dzieci opowiadały o nich i malowały swoje marzenia na listkach. Następnie umieszczały je na "drzewie marzeń". Życzymy wszystkim spełnienia najskrytszych marzeń.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć