Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Jak zerówka andrzejki spędzała.

    Dnia 27 listopada, z okazji zbliżających się Andrzejek pani psycholog Anna Załuska wywróżyła przyszłość dzieciom z zerówki. Tak się złożyło, że założą oni spółkę, której menagerem będzie Franek. Ignaś zostanie kucharzem. Przepisy i receptury będą mu tworzyć 2 panie naukowcy- Lena i Ania. Jego klientów odchudzać będą Wiktoria i Alex, którzy zostaną instruktorami fitnes. Hania R. będzie dowozić towary lub klientów, ponieważ będzie kierowcą. Jej pojazd naprawiać będzie Nina, która zostanie mechanikiem. O zapasy zadba magazynier- Hania B. O to, żeby spółka była nowoczesna dbać będzie inżynier- Agata. Dzieci odczytywały wróżby z kart oraz sentencje z ciasteczek. Cała zabawa oczywiście była wirtualna.

  • Wyniki konkursu - Jeż i jego hibernujący przyjaciele

    Nasi plastycy-laureaci

    Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy i Nadleśnictwo Bogdaniec ogłosili wyniki konkursu plastycznego „Jeż i jego hibernujący przyjaciele”. Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół podstawowych w zasięgu terytorialnym MiG Witnica i Nadleśnictwa. Tematem był tytułowy ssak i inni mieszkańcy Nadleśnictwa Bogdaniec, którzy zapadają w sen zimowy. Technika prac była dowolna.

    Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Byli to:

    W kategorii uczniów klas 1-3 drugie miejsce zajęła Roksana Kucińska, a wyróżnione zostały Maja Domańska i Nikola Sawczuk.

     

    W kategorii uczniów klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Julia Antkiewicz, a  ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, a drugie Oskar Kwak. Wyróżniona została Lena Sajewicz. 

     

    Zdobywcy „medalowych” miejsc i wyróżnień otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bogdaniec, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Gratulujemy sukcesów laureatom i ich nauczycielce plastyki, pani Iwonie Przetackiej.

  • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zerówka z Dąbroszyna uczyła się wierszyka o misiu i opowiadała za co kocha swojego pluszaka. Dzieci zrobiły misiową opaskę z własnoręcznie wyciętych kółek.

  • Zajęcia koła turystycznego

    Korzystając z ładnej pogody, 20 października uczniowie spotkali się na kolejnych zajęciach koła turystyczno – krajoznawczego, prowadzonego przez wychowawczynie klas II i III. Tym razem uczniowie, oprócz miło i aktywnie spędzonego czasu, mieli okazję wysłuchać kolejnej porcji historii Dąbroszyna. Pani Beata w bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom o zabytkach, m.in.. o Świątyni Cecylii, Baszcie i pomniku bogini Wiktorii, a spacerując pośród łąk i nieużytków wzbogacała przyrodniczą wiedzę uczniów o nazwy roślin.

    Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, zawieszone z uwagi na sytuację epidemiologiczną i zmianę organizacji pracy szkół.

     

    Agnieszka Gaura

    Bożena Czapaluk

  • Szkolny Konkurs na Reklamę Książki

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji pani psycholog Anna Załuska przedstawiła dzieciom z oddziału przedszkolnego w Dąbroszynie interesującą prezentację na temat praw i obowiązków dzieci. Po jej obejrzeniu i gorącej dyskusji uczniowie bezbłędnie rozwiązali quiz tematycznyi ułożyli rodzinne memory.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Z okazji Święta Niepodległości dąbroszyńska zerówka obejrzała on-line spektakl patriotyczny "Historia Polski. Od powstania państwa do Solidarności". Dzieci poznały symbole narodowe, ułożyły puzzle patriotyczne, wykonały chorągiewkę, i w odpowiedzi na apel Ministra Edukacji o godzinie 11.11 odśpiewały hymn Polski. To był podniosły i uroczysty dzień. Klasy 1-3 wykonały prace plastyczne inspirowane symbolami narodowymi i wraz z klasami starszymi wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie klas 4-8 pozostający na zdalnym nauczaniu pokonali zagadki specjalnego, poświęconego odzykaniu niepodległości escaperoomu.

  • Światowy Dzień Postaci z Bajek

    Dnia 5 listopada w dąbroszyńskiej zerówce spotkały się postaci z różnych bajek! Przybyła Królowa Lodu, Elza, Anna, szeryf, Arielka, Czerwony Kapturek, pantera, Sindbad, jednorożec, Wampirina, Hulk, żołnierz, wilk i Roszpunka. Dzieci obejrzały animację prezentującą popularne bajki. Okazało się, że wszystkie są dzieciom doskonale znane! Także z bajkowym quizem zerowiaczki świetnie sobie poradziły. Zdobyły wszystkie punkty! Brawo. To był bardzo emocjonujący dzień.

  • Konkurs "Otwórz oczy - reaguj" rozstrzygnięty!

    Dnia 1 października 2020 roku rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Profilaktyczny "Otwórz oczy - reaguj". W kategorii klas starszych I miejsce wywalczyła uczennica klasy siódmej Maria Czarnecka zaś 3 miejsce zajęła Hanna Mazurak z klasy ósmej. W kategorii klas młodszych III miejsce "ex aequo" wywalczyły : Zuzanna Ossowska i Sara Sowińska. Gratulujemy !!!

    Pozstali uczestnicy: Witold Jagiełowicz, Julia Jabłońska, Nadia Nizińska, Roksana Kucińska, Maja Domańska, Gabriela Budzianowska, Monika Dąbrowska, otrzymali nagrody za udział w konkursie. Pedagog szkolny dziękuje wychowawcom za motywowanie do udziału w konkursie.

  • Dzień drzewa.

    Dnia 13 października uczniowie klas 0 – III obchodzili „Dzień Drzewa”. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić i utrwalić wiedzę uczniów na temat drzew oraz lasów. Uczestnicy spotkania doskonale poradzili sobie, odgadując zagadki o drzewach oraz zwierzętach żyjących w lasach, a z krótkiego filmu i prezentacji dowiedzieli się, jakie znaczenie mają drzewa w naszym życiu oraz utrwalili zasady zachowania w lesie.

    Uroczystość została zorganizowana przez wychowawczynię oraz uczniów klasy II.

  • Przerwa na Czytanie 2020

    W piątek 23 października nasza szkoła wzięła udział w  tegorocznej edycji Międzynarodowej Przerwy na Czytanie. Czytaliśmy w klasach, ze względu na obowiązujące w szkole zasady. Klasy starsze czytały same, pierwszakom czytała wychowawczyni, pani Iwona Przetacka. W akcji wzięło udział 67 uczniów.

  • Światowy Dzień Mycia Rąk w Dąbroszynie

    Zeróweczka ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie realizuje 3. moduł Ogólnopolskiego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" Razem z Misiem zastanawialiśmy się co sprzyja zdrowiu? Wykonaliśmy pracę plastyczną pt."Jak dbam o zdrowie?" Poznawaliśmy zawody i atrybuty: pielęgniarki i lekarza. Z okazji przypadającego na 15 października- Światowego Dnia Mycia Rąk przypomnieliśmy sobie doświadczenie z pieprzem na talerzyku, uciekającym przed namydlonym palcem- unaoczniającym potrzebę mycia rąk mydłem. Bardzo spodobał nam się wiersz o myciu rąk. Dzieci wraz z rodzicami ułożyły rymowanki o zdrowym trybie życia. 

    Beata Golis

  • Code Week w zerówce

    CodeWeek w Dąbroszynie! Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w dniach 10-25 października, także przedszkolaki z dąbroszyńskiej zerówki stanęły do bicia rekordu zgłoszonych wydarzeń. W zeszłym roku Polska zajęła I. miejsce. Chcielibyśmy powtórzyć ten sukces! Zgłosiliśmy na Eu Code Week wydarzenie "Zakodowane literki". Wspólnie rozkodowaliśmy szyfr i odczytaliśmy ukrytą w nim literkę- O.

    Beata Golis

  • Zajęcia turystyczno – krajoznawcze

    W ostatnią środę września w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia turystyczno – krajoznawcze. Celem tych zajęć jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych, wzbogacanie wiedzy przyrodniczej oraz kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu.

    Chętni uczniowie klas II i III, po zapoznaniu się z regulaminem i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa i zachowania w lesie, wraz z organizatorkami zajęć – Bożeną Czapaluk i Agnieszką Gaurą, wyruszyli na pieszą wycieczkę po okolicy. Podczas wycieczki pani Bożena w zajmujący sposób opowiedziała uczniom historię charakterystycznych, historycznych miejsc Dąbroszyna oraz wzbogaciła przyrodniczą wiedzę o nazwy roślin rosnących w okolicy.

    Na zakończenie przyjemnego spotkania na uczniów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek.

    Sądząc po zadawanych przez uczniów pytaniach o datę kolejnego spotkania, zajęcia podobały się i z chęcią wezmą udział w następnych, które planowane są na drugą połowę października.

     

    Agnieszka Gaura

    Bożena Czapaluk

  • Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” w klasie II

    Każdy uczeń doskonale wie, jak ważne dla zdrowia człowieka jest spożywanie owoców i warzyw. W tym roku szkolnym, wiedzę na ten temat zgłębiać będą uczniowie klasy II, realizując projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Za uczniami już dwa zadania - drugoklasiści wzbogacali swoją wiedzę o owocach i warzywach, ich walorach smakowych i właściwościach zdrowotnych, oraz wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym „Jem owoce i warzywa”. Zwyciężczynią konkursu, wybraną drogą głosowania, została pokonując jednym głosem Julię Jabłońską, Roksana Kucińska, która otrzymała symboliczny medal.

    Jako zadanie dodatkowe uczniowie przygotowali na zajęciach technicznych, zdrowe i smaczne sałatki owocowe. W realizację projektu włączyli się również rodzice, przygotowując razem z uczniami w domu zdrowe sałatki i surówki.

    Agnieszka Gaura

  • Zbieramy kasztany!!!

    Wiecej informacji w wiadomości w dzienniku Librus.

  • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    2 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie również celebrowały ten dzień. Klasa III wraz z wychowawczynią B. Czapaluk, przygotowała gazetki ścienne, zadania i krótkie inscenizacje o tematyce matematycznej dla klas młodszych. Dzieci układały matematyczne wierszyki np.: Jadą rowery, jadą rowery, 8*8 jest 64. Dzieci z klas I i II szukały odpowiedzi na zadane pytania typu: ile nóg ma kotek? A ile nóg będą mieć trzy kotki. Uczniowie z klasy III przedstawiły też wierszyk o pięciu kotkach, których stopniowo ubywało. Następnie uczniowie wręczyli kolegom i koleżankom z młodszych klas pakiety zadań matematycznych. W tych zadaniach matematyka była w formie zabawowej, aby dzieci zainteresować a nie zestresować. Miejmy nadzieję, że choć trochę przedstawiliśmy matematykę jako niezbyt trudną dyscyplinę nauki. Tego dnia,  Tabliczka  mnożenia cieszyła się również dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas starszych
    IV-VIII.  Dzień poprzedzający egzamin, był dniem na odświeżenie niezbędnej wiedzy, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły. W dniu Święta wszyscy chętni uczniowie mogli przystąpić do egzaminu ustnego oraz pisemnego. Główną formą egzaminu były losy. Każda osoba, która prawidłowo rozwiązała pięć przykładów z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, imienną legitymację oraz upominek. Egzaminy przebiegły sprawnie, w przyjaznej atmosferze.  Tego dnia poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Musimy pamiętać, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji

                                                                                                                                                Koordynatorzy akcji:                                                                                                                                 

    Beata Konowalik, Beata Czapaluk.

     

  • Pomagamy odnowić przyrodniczą ścieżkę zmysłów.

    Jak co roku, uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, wraz z wychowawczynią B. Czapaluk,  zbierali kasztany dla Parku Narodowego Ujście Warty. Kasztany te będą wykorzystane do odnowy przyrodniczej ścieżki zmysłów. Współpraca uczniów z Parkiem Narodowym trwa od kilkunastu lat. Uczniowie w zamian za kasztany uczestniczyli w przyrodniczych zajęciach organizowanych przez pracowników Parku. W tym koku, ze względu na pandemię, dzieci nie pojadą na zajęcia, zostaną w zamian obdarowane upominkami i folderami  związanymi z Parkiem Narodowym,  wzbogacającymi uczniów w wiedzę o naszym Parku. 

     

  • Migaj z MiguMig

    Blondyni i bruneci, chudzi i grubi, wysocy i niscy, ci w okularach, i ci z implantami słuchu, gaduły i afatycy- oni są wśród nas. Pomimo tych różnic jesteśmy tacy sami, mamy te same potrzeby. Chcemy się bawić, uczyć, cieszyć, być akceptowani. Międzynarodowy Tydzień Głuchych w dąbroszyńskiej zerówce stał się okazją do rozmów o różnorodności i tolerancji. Dzieci nauczyły się kilku słów w polskim języku migowym dołączając tym samym do akcji "Migaj z MiguMig". Książeczki dostarczone nam przez mamę naszego niedosłyszącego kolegi pomogą nam poszerzyć wiedzę o słuchu i zrozumieć potrzeby osób z wadami słuchu. Dziękujemy. B. Golis

  • Dot Day (Dzień Kropki) - projekt "Emocja"

    Zerówka z Dąbroszyna wraz z wychowawczynią Beatą Golis realizuje w roku szkolnym 2020/21 Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja". W pierwszym module poświęconym kreatywności dzieci poznawały podstawowe emocje, odgrywały scenki dramowe. Obejrzały film pt. "The Dot"- o dziewczynce Vashti, która początkowo nie wierzyła we własne siły, ale w końcu odkryła w sobie talent plastyczny. Dzieci także poszukiwały swoich mocnych stron, wykazywały się kreatywnością w działaniach. 15 września wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Zaznaczyły to swoim ubiorem. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom zaprojektowanie własnej kropki, a następnie ożywienie jej za pomocą aplikacji telefonicznej Quiver. Narysowana kropka w aplikacji podskakiwała, obracała się, zamieniała w bańki mydlane, krążyła po labiryncie. Wszystkie wykonane zadania przyczyniały się do budowania w dzieciach poczucia własnej wartości, wiary we własne możliwości, tolerancji i empatii.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć