Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Wyniki konkursu - Jeż i jego hibernujący przyjaciele

    Nasi plastycy-laureaci

    Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy i Nadleśnictwo Bogdaniec ogłosili wyniki konkursu plastycznego „Jeż i jego hibernujący przyjaciele”. Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół podstawowych w zasięgu terytorialnym MiG Witnica i Nadleśnictwa. Tematem był tytułowy ssak i inni mieszkańcy Nadleśnictwa Bogdaniec, którzy zapadają w sen zimowy. Technika prac była dowolna.

    Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Byli to:

    W kategorii uczniów klas 1-3 drugie miejsce zajęła Roksana Kucińska, a wyróżnione zostały Maja Domańska i Nikola Sawczuk.

     

    W kategorii uczniów klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Julia Antkiewicz, a  ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, a drugie Oskar Kwak. Wyróżniona została Lena Sajewicz. 

     

    Zdobywcy „medalowych” miejsc i wyróżnień otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Bogdaniec, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i drobne upominki. Gratulujemy sukcesów laureatom i ich nauczycielce plastyki, pani Iwonie Przetackiej.

  • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

    25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zerówka z Dąbroszyna uczyła się wierszyka o misiu i opowiadała za co kocha swojego pluszaka. Dzieci zrobiły misiową opaskę z własnoręcznie wyciętych kółek.

  • Zajęcia koła turystycznego

    Korzystając z ładnej pogody, 20 października uczniowie spotkali się na kolejnych zajęciach koła turystyczno – krajoznawczego, prowadzonego przez wychowawczynie klas II i III. Tym razem uczniowie, oprócz miło i aktywnie spędzonego czasu, mieli okazję wysłuchać kolejnej porcji historii Dąbroszyna. Pani Beata w bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom o zabytkach, m.in.. o Świątyni Cecylii, Baszcie i pomniku bogini Wiktorii, a spacerując pośród łąk i nieużytków wzbogacała przyrodniczą wiedzę uczniów o nazwy roślin.

    Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, zawieszone z uwagi na sytuację epidemiologiczną i zmianę organizacji pracy szkół.

     

    Agnieszka Gaura

    Bożena Czapaluk

  • Szkolny Konkurs na Reklamę Książki

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji pani psycholog Anna Załuska przedstawiła dzieciom z oddziału przedszkolnego w Dąbroszynie interesującą prezentację na temat praw i obowiązków dzieci. Po jej obejrzeniu i gorącej dyskusji uczniowie bezbłędnie rozwiązali quiz tematycznyi ułożyli rodzinne memory.

  • Narodowe Święto Niepodległości

    Z okazji Święta Niepodległości dąbroszyńska zerówka obejrzała on-line spektakl patriotyczny "Historia Polski. Od powstania państwa do Solidarności". Dzieci poznały symbole narodowe, ułożyły puzzle patriotyczne, wykonały chorągiewkę, i w odpowiedzi na apel Ministra Edukacji o godzinie 11.11 odśpiewały hymn Polski. To był podniosły i uroczysty dzień. Klasy 1-3 wykonały prace plastyczne inspirowane symbolami narodowymi i wraz z klasami starszymi wzięły udział w akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie klas 4-8 pozostający na zdalnym nauczaniu pokonali zagadki specjalnego, poświęconego odzykaniu niepodległości escaperoomu.

  • Światowy Dzień Postaci z Bajek

    Dnia 5 listopada w dąbroszyńskiej zerówce spotkały się postaci z różnych bajek! Przybyła Królowa Lodu, Elza, Anna, szeryf, Arielka, Czerwony Kapturek, pantera, Sindbad, jednorożec, Wampirina, Hulk, żołnierz, wilk i Roszpunka. Dzieci obejrzały animację prezentującą popularne bajki. Okazało się, że wszystkie są dzieciom doskonale znane! Także z bajkowym quizem zerowiaczki świetnie sobie poradziły. Zdobyły wszystkie punkty! Brawo. To był bardzo emocjonujący dzień.

  • Konkurs "Otwórz oczy - reaguj" rozstrzygnięty!

    Dnia 1 października 2020 roku rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Profilaktyczny "Otwórz oczy - reaguj". W kategorii klas starszych I miejsce wywalczyła uczennica klasy siódmej Maria Czarnecka zaś 3 miejsce zajęła Hanna Mazurak z klasy ósmej. W kategorii klas młodszych III miejsce "ex aequo" wywalczyły : Zuzanna Ossowska i Sara Sowińska. Gratulujemy !!!

    Pozstali uczestnicy: Witold Jagiełowicz, Julia Jabłońska, Nadia Nizińska, Roksana Kucińska, Maja Domańska, Gabriela Budzianowska, Monika Dąbrowska, otrzymali nagrody za udział w konkursie. Pedagog szkolny dziękuje wychowawcom za motywowanie do udziału w konkursie.

  • Dzień drzewa.

    Dnia 13 października uczniowie klas 0 – III obchodzili „Dzień Drzewa”. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić i utrwalić wiedzę uczniów na temat drzew oraz lasów. Uczestnicy spotkania doskonale poradzili sobie, odgadując zagadki o drzewach oraz zwierzętach żyjących w lasach, a z krótkiego filmu i prezentacji dowiedzieli się, jakie znaczenie mają drzewa w naszym życiu oraz utrwalili zasady zachowania w lesie.

    Uroczystość została zorganizowana przez wychowawczynię oraz uczniów klasy II.

  • Przerwa na Czytanie 2020

    W piątek 23 października nasza szkoła wzięła udział w  tegorocznej edycji Międzynarodowej Przerwy na Czytanie. Czytaliśmy w klasach, ze względu na obowiązujące w szkole zasady. Klasy starsze czytały same, pierwszakom czytała wychowawczyni, pani Iwona Przetacka. W akcji wzięło udział 67 uczniów.

  • Światowy Dzień Mycia Rąk w Dąbroszynie

    Zeróweczka ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie realizuje 3. moduł Ogólnopolskiego Projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" Razem z Misiem zastanawialiśmy się co sprzyja zdrowiu? Wykonaliśmy pracę plastyczną pt."Jak dbam o zdrowie?" Poznawaliśmy zawody i atrybuty: pielęgniarki i lekarza. Z okazji przypadającego na 15 października- Światowego Dnia Mycia Rąk przypomnieliśmy sobie doświadczenie z pieprzem na talerzyku, uciekającym przed namydlonym palcem- unaoczniającym potrzebę mycia rąk mydłem. Bardzo spodobał nam się wiersz o myciu rąk. Dzieci wraz z rodzicami ułożyły rymowanki o zdrowym trybie życia. 

    Beata Golis

  • Code Week w zerówce

    CodeWeek w Dąbroszynie! Z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w dniach 10-25 października, także przedszkolaki z dąbroszyńskiej zerówki stanęły do bicia rekordu zgłoszonych wydarzeń. W zeszłym roku Polska zajęła I. miejsce. Chcielibyśmy powtórzyć ten sukces! Zgłosiliśmy na Eu Code Week wydarzenie "Zakodowane literki". Wspólnie rozkodowaliśmy szyfr i odczytaliśmy ukrytą w nim literkę- O.

    Beata Golis

  • Zajęcia turystyczno – krajoznawcze

    W ostatnią środę września w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia turystyczno – krajoznawcze. Celem tych zajęć jest rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych, wzbogacanie wiedzy przyrodniczej oraz kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku na świeżym powietrzu.

    Chętni uczniowie klas II i III, po zapoznaniu się z regulaminem i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa i zachowania w lesie, wraz z organizatorkami zajęć – Bożeną Czapaluk i Agnieszką Gaurą, wyruszyli na pieszą wycieczkę po okolicy. Podczas wycieczki pani Bożena w zajmujący sposób opowiedziała uczniom historię charakterystycznych, historycznych miejsc Dąbroszyna oraz wzbogaciła przyrodniczą wiedzę o nazwy roślin rosnących w okolicy.

    Na zakończenie przyjemnego spotkania na uczniów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek.

    Sądząc po zadawanych przez uczniów pytaniach o datę kolejnego spotkania, zajęcia podobały się i z chęcią wezmą udział w następnych, które planowane są na drugą połowę października.

     

    Agnieszka Gaura

    Bożena Czapaluk

  • Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” w klasie II

    Każdy uczeń doskonale wie, jak ważne dla zdrowia człowieka jest spożywanie owoców i warzyw. W tym roku szkolnym, wiedzę na ten temat zgłębiać będą uczniowie klasy II, realizując projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”. Za uczniami już dwa zadania - drugoklasiści wzbogacali swoją wiedzę o owocach i warzywach, ich walorach smakowych i właściwościach zdrowotnych, oraz wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym „Jem owoce i warzywa”. Zwyciężczynią konkursu, wybraną drogą głosowania, została pokonując jednym głosem Julię Jabłońską, Roksana Kucińska, która otrzymała symboliczny medal.

    Jako zadanie dodatkowe uczniowie przygotowali na zajęciach technicznych, zdrowe i smaczne sałatki owocowe. W realizację projektu włączyli się również rodzice, przygotowując razem z uczniami w domu zdrowe sałatki i surówki.

    Agnieszka Gaura

  • Zbieramy kasztany!!!

    Wiecej informacji w wiadomości w dzienniku Librus.

  • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

    2 października to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie również celebrowały ten dzień. Klasa III wraz z wychowawczynią B. Czapaluk, przygotowała gazetki ścienne, zadania i krótkie inscenizacje o tematyce matematycznej dla klas młodszych. Dzieci układały matematyczne wierszyki np.: Jadą rowery, jadą rowery, 8*8 jest 64. Dzieci z klas I i II szukały odpowiedzi na zadane pytania typu: ile nóg ma kotek? A ile nóg będą mieć trzy kotki. Uczniowie z klasy III przedstawiły też wierszyk o pięciu kotkach, których stopniowo ubywało. Następnie uczniowie wręczyli kolegom i koleżankom z młodszych klas pakiety zadań matematycznych. W tych zadaniach matematyka była w formie zabawowej, aby dzieci zainteresować a nie zestresować. Miejmy nadzieję, że choć trochę przedstawiliśmy matematykę jako niezbyt trudną dyscyplinę nauki. Tego dnia,  Tabliczka  mnożenia cieszyła się również dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas starszych
    IV-VIII.  Dzień poprzedzający egzamin, był dniem na odświeżenie niezbędnej wiedzy, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły. W dniu Święta wszyscy chętni uczniowie mogli przystąpić do egzaminu ustnego oraz pisemnego. Główną formą egzaminu były losy. Każda osoba, która prawidłowo rozwiązała pięć przykładów z losu, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, imienną legitymację oraz upominek. Egzaminy przebiegły sprawnie, w przyjaznej atmosferze.  Tego dnia poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Musimy pamiętać, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji

                                                                                                                                                Koordynatorzy akcji:                                                                                                                                 

    Beata Konowalik, Beata Czapaluk.

     

  • Pomagamy odnowić przyrodniczą ścieżkę zmysłów.

    Jak co roku, uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, wraz z wychowawczynią B. Czapaluk,  zbierali kasztany dla Parku Narodowego Ujście Warty. Kasztany te będą wykorzystane do odnowy przyrodniczej ścieżki zmysłów. Współpraca uczniów z Parkiem Narodowym trwa od kilkunastu lat. Uczniowie w zamian za kasztany uczestniczyli w przyrodniczych zajęciach organizowanych przez pracowników Parku. W tym koku, ze względu na pandemię, dzieci nie pojadą na zajęcia, zostaną w zamian obdarowane upominkami i folderami  związanymi z Parkiem Narodowym,  wzbogacającymi uczniów w wiedzę o naszym Parku. 

     

  • Migaj z MiguMig

    Blondyni i bruneci, chudzi i grubi, wysocy i niscy, ci w okularach, i ci z implantami słuchu, gaduły i afatycy- oni są wśród nas. Pomimo tych różnic jesteśmy tacy sami, mamy te same potrzeby. Chcemy się bawić, uczyć, cieszyć, być akceptowani. Międzynarodowy Tydzień Głuchych w dąbroszyńskiej zerówce stał się okazją do rozmów o różnorodności i tolerancji. Dzieci nauczyły się kilku słów w polskim języku migowym dołączając tym samym do akcji "Migaj z MiguMig". Książeczki dostarczone nam przez mamę naszego niedosłyszącego kolegi pomogą nam poszerzyć wiedzę o słuchu i zrozumieć potrzeby osób z wadami słuchu. Dziękujemy. B. Golis

  • Dot Day (Dzień Kropki) - projekt "Emocja"

    Zerówka z Dąbroszyna wraz z wychowawczynią Beatą Golis realizuje w roku szkolnym 2020/21 Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja". W pierwszym module poświęconym kreatywności dzieci poznawały podstawowe emocje, odgrywały scenki dramowe. Obejrzały film pt. "The Dot"- o dziewczynce Vashti, która początkowo nie wierzyła we własne siły, ale w końcu odkryła w sobie talent plastyczny. Dzieci także poszukiwały swoich mocnych stron, wykazywały się kreatywnością w działaniach. 15 września wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Zaznaczyły to swoim ubiorem. Bardzo dużo radości sprawiło dzieciom zaprojektowanie własnej kropki, a następnie ożywienie jej za pomocą aplikacji telefonicznej Quiver. Narysowana kropka w aplikacji podskakiwała, obracała się, zamieniała w bańki mydlane, krążyła po labiryncie. Wszystkie wykonane zadania przyczyniały się do budowania w dzieciach poczucia własnej wartości, wiary we własne możliwości, tolerancji i empatii.

  • Narodowe Czytanie 2020

     

     

    Uczniowie Szkoły Podstawowej  w Dąbroszynie wzięli  udział w Narodowym Czytaniu. Jest to ogólnopolska akcja, której patronuje Prezydent RP, organizowana od 2012 roku. Pierwszą lekturą, którą czytała wspólnie cała Polska był „Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. Tym razem uczniowie klas IV-VIII wzięli na warsztat wybrane fragmenty ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ósmoklasiści pokusili się nawet o inscenizację wybranego aktu tragedii. Była to dla nich forma przypomnienia sobie tekstu przed egzaminem oraz możliwość zdobycia kolejnego doświadczenia w obcowaniu z dziełem literackim.

    Na koniec każdy uczniowski zeszyt do języka polskiego został ozdobiony pieczęcią upamiętniającą Narodowe Czytanie.- Cały rok czytajmy, a za rok spotkajmy się na kolejnej edycji- zachęcała uczniów polonistka Maria Skrzypczak-Wróblewska.- Jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć