Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Zostaliśmy obserwatorami ptaków.

    W dniu 4 XI 2019 klasa II i I rozpoczęły zajęcia projektu "Ptaki naszego parku" prowadzonego współnie z fundacją NATURA-lnie i panią Magdą Mądrawską-Okołów. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie: jesienią, zimą i wiosną. Zajęcia jesienne uczyły dzieci rozpoznawania gatunków ptaków, jak i gdzie obserwować ptaki, jakie ptaki odlatują do cieplych krajów, a jakie przylatują do Polski. Uczniowie dowiedzieli się, jaką temperaturę ciała mają ptaki i jak ona wpływa na ich tryb życia i odżywianie. Rozróżniały pokarmy szkodliwe dla ptaków i nadające się do spożycia. Zapoznały się z kodeksem etycznym obserwatora ptaków. Poznawały trasy przelotowe ptaków i niebezpieczeństwa czychające na ptaki w trakcie lotów. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia zimowe. Z pewnością rozmieścimy wtedy karmniki i zaczniemy dokarmiać ptaki, które są naszymi sprzymierzeńcami w walce z dokuczliwymi owadami i gryzoniami.

  • Pod okiem mikroskopu.

    Na lekcjach biologii jest bardzo ciekawie. Ostatnio klasa 7 pracowała w grupach z mikroskopami. Uczniowie oglądali tkanki roślinne oraz zwierzęce. Takie zajęcia pozwalają odkrywać tajniki biologii i dostrzec to co jest niewidoczne "gołym okiem." Katarzyna Samoszuk- nauczyciel biologii

  • Apel poległych - #Szkoła pamięta

    W środę 30 października poprzez odczytanie Apelu poległych wspólnie oddaliśmy hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla dobra Ojczyzny. Wspominaliśmy powstańców i innych patriotów okresu zaborów, obrońców Ojczyzny z czasów II wojny światowej, ofiary mordów dokonanych na Polakach przez hitlerowców i żolnierzy radzieckich. Przywołaliśmy pamięć ludzi represjonowanych w czasach Polski Ludowej oraz tych, którzy poniesli śmierć męczeńską broniąc ideałów patriotyzmu. Apel zakończył udział naszej szkoły w akcji #Szkoła pamięta. Akcję koordynował pan Kamil Bujnicki.

  • DZIEŃ DRZEWA- LEŚNICZY W NASZEJ SZKOLE

    Drzewa i lasy są niezbędnym elementem regulacji klimatu – pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Jedną z odpowiedzi na zagrożenia klimatyczne jest akcja Święto Drzewa organizowana przez Klub Gaja.

    Dnia 28 października gościliśmy w Nasze szkole Pana Macieja Kmitę, leśniczego z Nadleśnictwa Dębno. Pan Maciej opowiedział nam o bardzo ciekawych zagadnieniach dotyczących jego pracy, m.in. o gatunkach drzew jakie występują w naszych lasach oraz w jaki sposób należy chronić las aby jak najdłużej był piękny. Drzewa nie bez przyczyny świętują właśnie w październiku. To chyba ta pora roku, w której wzbudzają największą ekscytację. A już na pewno w najmłodszych mieszkańcach miast i wsi. Kasztany, żołędzie, jarzębina, bukiety krzyczących kolorami liści – wszystko to przyciąga nie tylko żądne zdobyczy dzieci. Ulegają i dorośli, nie wiedzieć czemu… wsadzający do kieszeni kasztany.

    Dziękujemy Panu Maciejowi za prelekcję oraz nagrody. Mamy nadzieję, że spotkania staną się tradycją naszej szkoły. Nauczyciel biologii i geografii Katarzyna Samoszuk, nauczyciel wf Roman Miciak oraz nauczyciel j. angielskiego Dagmara Buliczak.

  • Czytanie na drugie śniadanie!

    Począwszy od dnia 14.10.19 do 31.05.2020 roku nasz oddział - klasa „0” bierze udział w rocznym Programie Czytelniczym pt.„ Czytanie na drugie śniadanie„. Nad realizacja projektu w naszej szkole czuwa pani Iwona Przetacka. Organizatorem Programu jest Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. Celem programu jest wspieranie rozwoju dziecka, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, wprowadzanie dzieci w świat literatury, kształcenie nawyków czytelniczych .
    W ramach Projektu w naszej zerówce realizujemy codzienne głośne czytanie, raz w miesiącu będziemy zapraszać na spotkanie czytelnicze znamienitego gościa oraz brać udział w akcjach czytelniczych . 
    W dniu 22.10.19 w naszym oddziale gościliśmy panią Anię Czelin - Bujnicką, na co dzień pracującą w naszej wiejskiej bibliotece.
     Pani Ania przeczytała nam książeczkę o przygodach Elmera i hipopotamów . Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały .
    Już wkrótce czeka na nie kolejna uczta czytelnicza - przed nimi „Światowy Dzień Postaci z Bajek „ - wielkie przebieranie i zabawy z książkowymi ulubieńcami !!

  • #Szkoła pamięta

    Nasza szkoła włączyła się w zainicjowaną, przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, akcję: #Szkoła pamięta. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W ramach podjętych zadań uczniowie naszej szkoły odwiedzili na dąbroszyńskim cmentarzu groby nauczycieli uczących niegdyś w naszej szkole. Zobowiązali sie również do otoczenia opieką, w miarę możliwości, grobów opuszczonych i zaniedbanych. W czwartek 24 października Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Ewa Rajczakowska wraz z delegacją uczniów, zapaliła symboliczne znicze w gminnych miejscach pamięci: pod kamieniem upamiętniającym płk. Czesława Chmielewskiego oraz pod pomnikiem poległych żołnierzy. W najbliższych dniach uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zorganizowanym w ramach akcji Apelu Poległych za Ojczyznę. Akcję koordynuje pan Kamil Bujnicki.

  • Aby zdrowym być!

    Kolejny raz najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasa „0”, na zajęciach prowadzonych przez wychowawczynię Iwonę Przetacką i panią Anię Błażek, promowali zdrowe odżywianie. Tym razem dowiedzieli się o zdrowych produktach mlecznych i dobroczynnym wpływie na ich organizm. Wspólnie przygotowali pyszne owocowe koktajle , a ich degustacja przekonała dzieci, że są nie tylko zdrowe , ale i smakowite !!!

  • Biliśmy rekord w kodowaniu!

    Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie wraz z wychowawczynią Beatą Golis, przyczynili się do pobicia rekordu w Europejskim Tygodniu Kodowania! EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w interesujący sposób. Inicjatywa realizowana jest przez wolontariuszy i wspierana przez Komisję Europejską. W okresie od 5 do 20 października 2019 roku polscy nauczyciele i uczniowie zgłosili ponad 15000 działań związanych z programowaniem i tym samym pobili rekord z ubiegłego roku. W skali Europy dało to Polsce II miejsce! Czujemy ogromną satysfakcję, że nasza Szkoła swoimi działaniami dołożyła maleńką cegiełkę do tego sukcesu. 
    Więcej o CodeWeek: https://codeweek.eu/ 

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Jak co roku 14.10 uroczyście świętowaliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu, popularnie zwany „Dniem Nauczyciela”, uczniowie naszej szkoły wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji złożyli serdeczne życzenia. Za całoroczną pracę pięknie podziękowali wiązanką wierszy i piosenek. Nie zabrało uśmiechów, kwiatów jako wyraz wdzięczności za trudy, okazywaną pomoc, zaangażowanie w procesie nauczania i wychowania . Występy uczniów ,począwszy od klasy „0” aż po najstarszą klasę ósmą, uświetniły, umiliły ten dzień wszystkim pracownikom zatrudnionym w naszej szkole . Dziękujemy.

  • Podwodny świat czyli z wizytą w Oceanarium

    W czwartek 16 października odbyły się zajęcia edukacyjne w mobilnym oceanarium. W specjalnej kopule wyświetlona została prezentacja 3D. Uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podwodną podróż. Zobaczyli fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak: żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny. Podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

  • Zdrowo jem, więcej wiem!

    W roku szkolnym 2019/2020 klasa II przystąpiła do projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu zajęć dotyczących spożywania warzyw i owoców, roli witammnin i ich wpływu na zdrowie człowieka. Dzieci uczą się zasad prawidłowego odżywiania, komponowania posiłków, które zawierają owoce i warzywa. Odbyły się już ajęcia październikowe: smacznie, zdrowo, kolorowo; zagadki owocowo -warzywne, jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw. Następne zajęcia już w listopadzie.

  • Stypendyści Burmistrza

    3 października 2019 r. w Regionalnym Centrum Ratownictwa odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza.

    Stypendium za rok szkolny 2018/2019 otrzymało troje dzieci z naszej szkoły: Jakub Strelau, Hanna Mazurak, Amelia Małecka. Nagrodzeni uczniowie otrzymali też od Burmistrza pamiątkowe przypinki przedstawiające sowy - symbole mądrości. Po uroczystości na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek. Gratulacje.

  • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W naszej szkole po raz pierwszy odbył się międzynarodowy projekt propagujący znajomość tabliczki mnożenia. Głównym celem  tej akcji edukacyjnej, jest propagowanie wśród uczniów różnych form uczenia się tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Były to nietypowe lekcje matematyki, gdzie królowała tabliczka mnożenia. Dzień 4 października 2019 roku był dniem kulminacyjny ,,tabliczkowych zmagań „. Kilka dni wcześniej, uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w różnych formach, między innymi poprzez multimedialne bicie rekordów. W dniu samego święta we wszystkich klasach począwszy od klasy  drugiej, aż do ósmej odbyły się nietypowe krótkie egzaminy ustne i pisemne ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie wybierali losy z koszyka, a następnie zdobywali punkty dla swoich grup. W klasach odbyły się również karciane rywalizacje upowszechniające znajomość tabliczki. Spośród rywalizujących grup uczniowskich wyłonieni zostali ,,Eksperci Tabliczki Mnożenia”, którzy otrzymali certyfikaty. Święto tabliczki trwało do dnia 10 października. Szkolnym koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Beata Konowalik. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy ,,Ekspertom Tabliczki mnożenia” i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

  • KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ULUBIONY ZWIERZAK" ROZSTRZYGNIĘTY

    Z okazji Światowego Dnia Zwierząt samorząd uczniowski zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej  w Dąbroszynie konkurs plastyczny na najpiękniejszą pracę swojego zwierzaka. W pracy liczyła się pomysłowość i estetyka. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 10 października 2019 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

     Uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

    Opiekunka samorządu: Dagmara Buliczak

  • Strach ma wielkie oczy!

    15 października 2019 roku pedagog Beata Golis zaprosiła wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie na spektakl teatralny pt.”Strach ma wielkie oczy” zagrany przez utalentowanych aktorów z Zespołu Teatralnego „Grupa T” z Torunia. Spektakl profilaktyczny opowiadał o zjawisku przemocy rówieśniczej. Osadzona w świecie owadów fabuła ukazała uczniom początkowe, nieudane próby radzenia sobie z zastraszaniem, wymuszaniem i wyśmiewaniem, jakiego doświadczali  w szkole biedronka Piegowata i truteń Żądełko.  Bezradni bohaterowie zdecydowali się w końcu zwierzyć z problemów zaufanej osobie dorosłej. Otrzymali od niej rady, które wprowadzili w czyn:

    1. Nigdy nie chodźcie w pojedynkę. W grupie będziecie się czuć pewniej.
    2. Starajcie się unikać prześladowcy o ile jest to możliwe.
    3. Nie okazujcie strachu podczas spotkania z prześladowcą. Niektórzy rosną w siłę czując czyjąś słabość.
    4.  W rozmowie z nim mówcie głośno używając jego imienia. Powiedzcie co czujecie.
    5. Szukajcie pomocy u dorosłych.

    Zastosowanie się do tych rad pomogło bohaterom wyjść z opresji.  

    Koszt biletów pokryty został przez  UMiG Witnica. Dziękujemy!

  • Kolorowa geografia

    Uczniowie klasy 5 wykonali w domu modele wzniesienia ze skalą barw, dzięki którym łatwiej przyswoją sobie wiedzę na temat ukształtowania powierzchni na mapach. Celem wykonania tego projektu było to aby uczniowie w jak najprostszy sposób zrozumieli terminy; skala barw w legendzie mapy, poziomica i mapa poziomicowa. Gratuluję moim uczniom wytrwałości i mam nadzieję, że poprzez takie działania wzbudzę w nic , nawet w niewielkim stopniu zainteresowanie geografią.

     

    Katarzyna Samoszuk

  • Noc Bibliotek w Dąbroszynie

    Ponad czterdziestu uczestników i cztery godziny nauki, zabawy i rozrywki. Tak właśnie wyglądała Noc Bibliotek w Dąbroszynie. Tegoroczna edycja została zorganizowana wspólnie przez dwie biblioteki: naszą - szkolną oraz dąbroszyńską filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy.
    Zdecydowaną większość uczestników stanowili uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym "Zabytki Dąbroszyna - zachęć turystę do zwiedzania". Powstało mnósto prac (prawie tyle co uczestników) i wszystkie zilustrowały hasło konkursu. Po zmaganiach z kredkami przyszła kolej na naukę .... języka hiszpańskiego. W role nauczycielki wcieliła się, była absolwentka naszej szkoły, Aleksandra Tyrała, która obecnie studiuje iberystykę. Powitaliśmy Olę gromkim Ola!, i wraz z nią poznawaliśmy tajniki codziennych hiszpańskich zwrotów. Niestety, przyszła również pora na Adios! Ale to nie był koniec atrakcji. Przyszła pora na zabawę, którą zafundował nam Oskar Jakóbczyk. Zgrabnymi ruchami wyczarowywał nam z podłużnych balonów prawdziwe cuda: kwiaty, pieski, miecze. Oj potrafi czarować ten Oskar! Rzuciliśmy się w wir zabawy wykorzystując przy tym oskarowe dzieła z balonów. Po zabawie przyszła pora na podsumowanie i losowanie nagród. Szczęście uśmiechnęło się do Wiktora, który wygrał grę planszową, ale każdy z uczestników wygrał chociaż drobiazg. Spotkanie zakończylimsmy seansem filmowym. W repertuarze naszego mini-kina zagościł film "Ptyś i Bill",który mogliśmy wyswietlić dzięki  Centrum Edukacji Obywatelskiej, organizatorowi tej ogólnopolskiej akcji. Już nie możemy doczekać się kolejnej Nocy Bibliotek!
     Serdecznie dziękujemy pani sołtys - Natalii Zwierzchowskiej za dofinansowanie z funduszu sołeckiego.

  • Pierwszoklasiści wyszkoleni w Akademii Bezpiecznego Puchatka

    W minionym tygodniu klasa I realizowała ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jego celem jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Poprzez ciekawe i różnorodne aktywności uczniowie uczyli się zasad bezpieczeństwa i zdobywali wiedzę, która sprawi, że będą wiedzieli, co zrobić w trudnych sytuacjach. Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom zajęcia, na których z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczyły się resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz układać swoich kolegów w pozycji bezpiecznej.

    Przed uczniami jeszcze w najbliższym czasie Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, utrwalający zdobytą wiedzę, oraz wręczenie dyplomów.

  • Codeweek również w Dąbroszynie!

    Klasa III wraz z wychowawczynią Beatą Golis przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w dniach 5-20 października 2019 r.Jest to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. W roku 2019 spróbujemy pobić rekord ilości zarejestrowanych na stronie https://codeweek.eu wydarzeń odbywających się w Polsce. 

  • Cztery Pory Roku w muzyce Debussy'ego i Vivaldiego

    W dniu 08.10.2019 po raz pierwszy w tym roku szkolnym szkole gościliśmy muzyków, którzy poprzez dźwięki brzmienia  instrumentów takich jak: skrzypce, fagot, elektryczne pianino, wprowadzili nas w nastrój czterech pór roku . Wysłuchaliśmy fragmentów  utworów Antonio Vivaldi’ego oraz  Claude'a Debussy’ego. Wspaniałej muzyce  towarzyszyły barwne ilustracje i pobudzające wyobraźnię opowieści pani prowadzącej koncert. W dobrych humorach i nastrojach czekamy na kolejne audycje muzyczne .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć