Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Urząd, poczta, Bajkolandia i biblioteka - klasy "0" i "1" z wizytą w Witnicy

    Dnia 4 października uczniowie klas „0” i I uczestniczyli w wycieczce do Witnicy. Zwiedzanie rozpoczęli od urzędu miasta, gdzie pan burmistrz Dariusz Jaworski opowiedział im o swojej pracy, a następnie pan Artur Rosiak oprowadził uczniów po różnych wydziałach zwiedzanej instytucji.

    Po wizycie w urzędzie miasta uczniowie odwiedzili urząd pocztowy. Tam zaznajomili się z jego najważniejszymi zadaniami oraz wysłali kartkę z pozdrowieniami do swojej szkoły.

    Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć miejsca na dobrą zabawę, toteż uczniowie „0” udali się do sali zabaw „Bajkolandia”, gdzie wraz z wychowawczynią panią Iwoną Przetacką oraz panią Anią Błażek, uczestniczyli w II edycji programu „ Aktywny przedszkolak - więcej ruchu dla maluchów”. Dzieci wspaniale bawiły się łącząc aktywne spędzanie czasu wolnego z radością zabawy, integrując się we wspólnej zabawie .

    W tym czasie uczniowie klasy I wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach w bibliotece miejskiej. Posługując się robotem Photonem odwiedzały różne charakterystyczne miejsca Witnicy oraz wykonywały dodatkowe zadania polegające m.in. na ułożeniu rozsypanki sylabowej, pokolorowaniu obrazka czy zbudowaniu mostu z klocków.

    Na zakończenie wycieczki, korzystając z ładnej pogody, uczniowie klasy I oddali się beztroskiej zabawie na niedawno zamontowanych trampolinach.

    Po tak intensywnym dniu dzieci wróciły do domów bardzo zmęczone, ale zadowolone i bogatsze o nowe, ciekawe doświadczenia.

     

    Agnieszka Gaura, Iwona Przetacka

     

     

     

  • Smacznie, zdrowo, owocowo...

    Dzień 08.10.2019 w oddziale „0” spędziliśmy bardzo pracowicie. Uczniowie, pod czujnym okiem wychowawczyni pani Iwony Przetackiej i pani Ani Błażek, sporządzili pyszną, warzywną sałatkę. Świadomi wpływu zdrowego odżywiania na zdrowie, urodę, kondycję organizmu, dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały przy wykonaniu sałatki. Zwieńczeniem pracy była degustacja, zaśpiewanie piosenki „ Witaminki„ oraz wykonanie pracy plastycznej. To jedno z zadań wyrabiające w dzieciach nawyki zdrowego odżywiania . Dzieci spisały sie na szóstkę !!! Kolejne kulinarne zadania przed nimi !

  • Czytam z klasą

    Klasa III, wraz z wychowawczynią Beatą Golis przystąpiła do ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo: "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Uczniowie obejrzeli film wprowadzający do projektu, który zachęcił ich do czytania lektur szkolnych. Pomóc w tym mają "Czytusie"- postacie ulepione z plasteliny, które towarzyszyć będą uczniom przez cały czas trwania projektu. Po wybraniu lektur spośród 12 proponowanych przez autorkę projektu - Honoratę Szanecką uczniowie przyozdobili okładkę "Lekturnika", w którym będą wykonywać zadania związane z wybraną lekturą.  W klasie powstał kącik projektowy, który będzie mobilizował dzieci do systematycznego czytania. Jako pierwszą lekturę, uczniowie wybrali do czytania- "Dzieci z Bullerbyn". ​​​​​​​

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wychowawczyni kl. III Beata Golis przygotowała swoim uczniom gry i zabawy matematyczne.  Uczniowie bawili się różnymi zadaniami doskonalącymi tę ważną umiejętność. Rywalizowali w parach w grze- "Budujemy mur", której celem było jak najszybsze zamurowanie swojej części kartki iloczynami wskazanymi przez 2 kostki. Trzeba się tu było wykazać nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale także umiejętnością strategicznego myślenia.  Dużo radości sprawiły dzieciom dyktanda graficzne, odkrywające przed nimi zaszyfrowane obrazki.  Podczas zabawy w iloczynowe memory ćwiczyć można było także swoją pamięć, a spostrzegawczość przydała się przy wykreślankach. Było śmiesznie i głośno!

  • „Znam i lubię swoją klasę”

    19 września uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach integracyjnych, przeprowadzonych przez panią pedagog z poradni psychologiczno - pedagogicznej w Kostrzynie nad Odrą.

    Liczne zabawy, z wykorzystaniem m.in. chusty integracyjnej, miały za zadanie zintegrować dzieci, pomóc im poznać siebie nawzajem oraz lepiej zrozumieć istotę współpracy.

  • Zarząd Samorządu uczniowskiego wybrany!

    Dnia 17.09.2019r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

     

     Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

    Przewodnicząca SU- Ewa Rajczakowska

    Z-ca przewodniczącej- Lena Lachowska

    Skarbnik- Kornelia Siuba

    Skład pomocniczy- Hanna Mazurak

  • "Bezpieczna szkoła"

    24.09.2019 r. w oddziale „ 0” gościliśmy pana policjanta, naszego dzielnicowego. Pogadanka dotyczyła bezpiecznego przechodzenia przez ulice w miejscach oznaczonych sygnalizacją świetlną, pasami, ale także w miejscach nie oznaczonych. Dzieci dowiedziały się o tym jak zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu, korzystać z numerów alarmowych, nosić o zmierzchu znaczki odblaskowe,unikać komunikowania, kontaktowania z osobami nieznajomymi. Wszystkie informacje przekazane przez pana policjanta były bardzo cenne, dzieci wraz z wychowawczynią Iwoną Przetacką, serdecznie za nie podziękowały. Na pożegnanie   zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym.

    Tego dnia pan dzielnicowy nie zapomniał odwiedzić też uczniów klas I – IV. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili znajomość numerów alarmowych, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i pobytu w domu czy szkole oraz zasady poruszania się w ruchu drogowym.

  • Sprzątanie świata

    Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

    W dniu 20 września 2019 roku pani Katarzyna Samoszuk przedstawiła prezentację ilustrującą potrzebę okazywania dbałości o środowisko. Nastepnie  nauczyciele wraz z uczniami klas IV-VIII udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Sprzątaliśmy okolice szkoły, parku oraz boiska.

    Po części wspólnej uczniowie klas 0 - III  wzięli udział w zaproponowanych przez pana Romana Miciaka, a przeprowadzonych przez wychowawczynię klasy I Agnieszkę Gaurę, zawodach sportowych. Dzięki wykorzystaniu w konkurencjach  surowców wtórnych, nie tylko doskonalili swoją sprawność, ale również utrwalali wiedzę na temat segregacji

    Po zaciętej rywalizacji uczniowie obdarowani zostali drobnymi nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Dębno.

    Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

     

    K.Samoszuk, A. Gaura

  • Żeby zdrowe zęby mieć ...

    W dwie kolejne środy, 11 oraz 18 września Szkołę Podstawową w Dąbroszynie odwiedził Dentobus. W ramach akcji objęcia ochroną stomatologiczną uczniowie naszej szkoły zostali przebadani oraz poddani profilaktycznej fluoryzacji uzębienia w tym jeżdżącym gabinecie dentystycznym. Wszyscy dzielnie poddali się kontrolnemu przeglądowi. Dzięki badaniom uczniowie oraz ich rodzice dowiedzieli się czy wizytę w gabinecie stomatologicznym należy przyspieszyć czy może nie ma powodów do obaw o zdrowie zębów dzieci.

  • Sukcesy na mityngu lekkoatletycznym

    W piątek 13 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mityngu Otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Witnicy. Reprezentanci szkół rywalizowali ze sobą, na nowo otwartym obiekcie w kilku konkurencjach (biegi na różnych dystansach oraz skok w dal). Reszta zgromadzonych uczniów dopingowała ich zmagania. Wsparcie przyniosło oczekiwane efekty. W kategorii bieg na 100 metrów zwyciężył reprezentujący naszą szkołę Cezary Adamcewicz, a w kategorii bieg na 300 metrów najlepszy okazał się Damian Mruk, również nasz reprezentant. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

  • Laureaci Lubuskiego Konkursu Literackiego

    Siódmoklasistka Hanna Mazurak i ósmoklasista Jakub Strelau ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie zdobyli wyróżnienia i tytuł laureatów Lubuskiego Konkursu Literackiego. Jego organizatorem jest Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

    Tematem tegorocznej  edycji konkursu na najciekawsze opowiadanie fantastyczne były „Tajemnice Lubuskich Lasów”. Dąbroszyńską szkołę reprezentowało na nim troje uczniów – podopiecznych polonistki Marii Skrzypczak-Wróblewskiej. Dwoje z nich odebrało na Uniwersytecie Zielonogórskim dyplomy laureatów. 

    Hanna Mazurak jest autorką „Zagubionej w środku lasu”. „Drogi Czytelniku!- pisze w nim -
    Nazywam się Hanna Mazurak i chciałabym Ci opowiedzieć o ciekawym przeżyciu jakiego doświadczyłam w Łabędzińcu, rezerwacie przyrody w Puszczy Noteckiej.” Utwór opowiada o spotkaniu tajemniczej kobiety i jej latających przyjaciół z rodziny Łędziwiatrów, którym przewodzi sympatyczny Notuch. Wszyscy oni wchodzą w sojusz z czarodziejem Czukiem, aby stoczyć walkę ze złowrogim Puszczoszczękiem.

    Jakub Strelau napisał opowiadanie „Magiczny żołądź- tajemnice Puszczy Gorzowskiej”. Utwór opowiada o przyjaźni żaby Rechotka, syna króla jeziora Rapucha i księżniczki Celiny, córki królowej lasu Dąbrówki. Ich historia to puszczańska wersja Romea i Julii. Jest w niej rodowa waśń, miłość, nienawiść, magia i tajemnica sprzed lat...

    Na uroczystości rozdania nagród młodzi pisarze otrzymali egzemplarze pokonkursowego wydawnictwa. Był to zbiór opowiadań „Tajemnice lubuskich lasów”, w którym zostały umieszczone ich dzieła. Hania i Jakub uczestniczyli także w warsztatach, na których doskonalili swój literacki warsztat.

  • Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie

    W poniedziałek dziewiątego września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Narodowym Czytaniu". Podczas pierwszej godziny lekcyjnej, klasy IV - VIII odczytały teksty trzech z ośmiu nowel, wybranych przez Prezydencką Parę do publicznego odczytania w ramach tegorocznej odsłony akcji. Były to "Dym" Marii Konopnickiej, "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej oraz "Katarynka" Bolesława Prusa. 

  • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020

    Dnia 2 września odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Anna Brodnicka, która życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

    Kolejnym punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów, poprzedzone ślubowaniem - zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Po ślubowaniu, pani dyrektor, dotykając dużym ołówkiem ramion dzieci, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego emocjonującego wydarzenia, wychowawczyni klasy pierwszej, Agnieszka Gaura, wręczyła uczniom dyplomy, przewiesiła przez ramię szarfę oraz wręczyła słodką niespodziankę. Na koniec przedstawiciel pierwszoklasistów, Jan Budzianowski, pięknie przeczytał, zredagowany w formie próśb „ List do rodziców”.

    Po pasowaniu wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, aby spotkać się z wychowawcami i poznać plan lekcji na rozpoczęty właśnie rok szkolny.

  • Laureaci nagrodzeni

    W dniu 18 czerwca w naszej szkole odbył się specjalny apel, podczas którego pani dyrektor wręczyła nagrody za udział w:

    - konkursie plastycznym zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpiecznenia Społecznego pod hasłem:  „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”,

    - konkursie oszczędzania Szkolnej Kasy Oszczędności pod patronatem Gospodarczego Banku Spółdzielczego, oddział w Witnicy oraz PKO BP oddział w Witnicy

    - innowacji pedagogicznej realizowanej w klasach 4-6 : "My też jesteśmy artystami!". 

     

    Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym 2019/2020

  • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    W środę 19 czerwca w Szkole Podstawowej w Dąbroszynie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas VIII. Naljepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe za wyróżniające zachowanie oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Młodzież z VIII klasy pożegnała się ze szkołą zabawnymi przemówieniami i inspirującym do głębszej refleksji wierszem "Most" Leopolda Staffa w wykonaniu Wiktorii Nizińskiej. Na zakończenie Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, rada rodziców i cała społeczność szkolna ze łzami w oczach pożegnała Panią Renatę Kononowicz, która odchodzi na emeryturę.

  • Z wizytą w Majalandzie

    Dnia 14 czerwca 2019 roku, klasy II,III i IV wraz z wychowawczyniami: Beatą Golis i Iwoną Przetacką pojechały na całodniową wycieczkę do parku rozrywki "Majaland" w Kownatach koło Torzymia. Oprócz zabawy uczniowie uczestniczyli także w warsztatach edukacyjnych na temat życia pszczół. Czas na zabawie minął niepostrzeżenie i trzeba było wracać do domów. Jednak obiecaliśmy sobie, że wrócimy tam za rok!

  • Wycieczka do Parku Dinozaurów

    14 czerwca dzieci z oddziału „0”, wraz z opiekunkami Agnieszką Gaurą i Anną Błażek, pojechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich.

    Dzień ten obfitował w rożne atrakcje, a pierwszą z nich była podróż szynobusem. Następnie, tuż po przekroczeniu terenu parku, czekały na odwiedzających zaciekawione daniele. Po krótkiej zabawie na placu zabaw dzieci zaproszone zostały na zajęcia edukacyjne, gdzie dowiedziały się, kiedy żyły dinozaury, jak wyglądały, dlaczego wyginęły i skąd to wszystko wiadomo. Podczas części plastycznej, najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pomalowali farbami gipsowe skamieliny, a następnie obejrzeli animowany film o dinozaurach.

    Po zajęciach, podczas spaceru ścieżką edukacyjną z przewodnikiem i oglądając modele dinozaurów, dzieci dowiedziały się, jak rozwijało się życie na naszej planecie i pogłębiły swoją wiedzę na temat prehistorycznych zwierząt.

    Po zakończeniu części edukacyjnej, uczestnicy wycieczki oddali się beztroskiej zabawie m.in. na różnego rodzaju drabinkach, trampolinach i zjeżdżalniach. A zwieńczeniem wspaniałej zabawy był poczęstunek lodami.

    Mimo wielkiego zmęczenia, dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, pełne wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

  • Konkurs "Bezpieczne wakacje z Lupo"

    W środę 5 czerwca w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się XX Powiatowy Turniej Wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczne wakacje z Lupo”.

    W finałowych zmaganiach wzięło udział 16 uczniów z całego powiatu gorzowskiego. Uczestnicy zaprezentowali nie tylko wysoki poziom teoretyczny wiedzy o bezpieczeństwie, ale  również praktyczne umiejętności z zakresu zasad bezpiecznego ruchu drogowego. Eliminacje powiatowe odbyły się w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne wakacje z Lupo” wpisującego się jednocześnie w działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „ Jednośladem bezpiecznie do celu”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6 Hanna Mazurak. Jako uczestniczka konkursu otrzymała drobne upominki oraz dyplom, który uroczyście wręczył nadkom. Krzysztof Kubryń, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie podkom. Grzegorz Basta, a także Nadleśniczy Nadleśnictwa Kłodawa Tomasz Kalembkiewicz i mł. bryg. Andrzej Węsierski z Komendy Miejskiej Straży Pożarowej w Gorzowie Wielkopolskim. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

  • Nad pięknym, modrym Dunajem czyli w świecie wiedeńskiej muzyki.

    Ostatnia opowieść muzyczna "Zaproszenie do walca, czyli z wizytą na cesarskim dworze" przeniosła nas w świat walców, polek, twórczości rodziny Straussów. Widzom towarzyszyło rzewne brzmienie skrzypiec, dudniąćy odgłos werbla, frusta, gwizdy glinianego ptaszka, słodkie dżwięki fortepianu. Wraz z poznawanymi melodiami poznawaliśmy uroki koncertów i bali, które towaryszyły mieszkańcom stolicy austro-węgierskiego cesarstwa.

    Za udział w comiesięcznych koncertach edukacyjnych Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców i uczniom serdeczne podziękowania złożył Dyrektor i zespół Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz"

    My również serdecznie dziękujemy za możliwość spotkań , wysłuchania koncertów , brzmienia instrumentów z różnych stron świata.

  • "Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa."

    W naszej szkole wystrzałowa "Szkolna przerwa  śniadaniowa - mleczna, z warzyw, owocowa." Dla nas jest to rzecz nie nowa. Chcemy pokazać Chrumasowi, że w naszej szkole je się zdrowo na codzień. Po szczegóły zapraszamy na facebookowy fanpage @programdlaszkol.  Zapraszamy również do odwiedzin na stronie Chrumasa.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć