Lista nauczycieli

Nawigacja

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

    Dnia 20 listopada w naszej szkole odbył się apel poświęcony „Konwencji o Prawach Dziecka”, który obchodzony jest na całym świecie.

    Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę  w 1991 roku.

    W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w przygotowanym apelu. Uczniowie z klas V- VIII przypomnieli najważniejsze informacje dotyczące Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

    Podczas apelu mogliśmy zobaczyć bajkę oraz usłyszeć piosenkę o prawach dziecka Małej Orkiestry Dni Naszych. Wszystkie występy były niezwykle interesujące i z pewnością pokazały wszystkim dzieciom jakie prawa posiadają i w jaki sposób należy ich przestrzegać.

  • Na indiańskim szlaku.

    Dnia 21.11.19 w naszej szkole gościliśmy niecodziennych, niezwykłych artystów. Kolejny koncert muzyczny pt „ Na indiańskim szlaku, przybliżył nam kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Zachwyciły nas prezentowane stroje, instrumenty, śpiew, gra w wykonaniu muzyków - potomków Indian odległego kontynentu . Informacje-ciekawostki o tak odmiennej kulturze, prezentowane przez „ bladą twarz” uświetniły kolejne muzyczne spotkanie przygotowane przez Lubuskie Biuro Koncertowe "Orfeusz". Nastepna muzyczna podróż juz w grudniu.

  • Szkolny Gang Słodziaków w Dąbroszynie

    Klasa III ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie, pod opieką wychowawczyni Beaty Golis, przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, ogłoszonego przez sieć sklepów Biedronka. Celem akcji jest motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz rozwijania wyobraźni. Inspiracją dla dzieci i rodziców do przygody z literaturą i wzięcia udziału w zmaganiach stały się ilustrowane opowieści o nowych przygodach Gangu Słodziaków. Uczniowie wraz z rodzicami przez 21 dni wspólnie głośno czytali fragmenty wybranych książek. Za codzienne czytanie otrzymywali od wychowawczyni słodziakowe naklejki, które wklejali do dostarczonych przez organizatora dzienniczków. Razem z rodzicami zrobili z surowców wtórnych sylwetkę ulubionego Słodziaka. Na lekcjach wykonali także pracę konkursową- „Magiczne drzewo”, które stanęło pośrodku makiety ilustrującej rozdział ze wspólnie czytanej książki o przygodach przyjaciół z Leśnej Polany. Liczymy na to, że zdobędzie ono uznanie jury konkursu.

  • "Potworny" konkurs!

    W czwartek 30 października rozstrzygnięty został konkurs na straaaszne dynie. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0- VII, prezentując wspaniałe pomysły. Wyróżnionych zostało 9 najciekawszych dyń. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

    Zaprezentowane prace stworzyły przed naszą szkolną klimatyczną wystawę.

     

     

    Wszystkim dziękujemy za udział i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

     

     

    Samorząd Uczniowski

  • Budowa koomórki zwierzęcej

    Uczniowie klasy V, w ramach zajęć z biologii, wykonali modele komórki roślinnej i zwierzęcej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc itd. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Zapraszamy do galerii zdjęć. Katarzyna Samoszuk nauczyciel biologii i geografii

  • 11 Listopada - spotkanie patriotyczne

     Dnia 10 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w, zorganizowanej przez dąbroszyńskie Koło Gospodyń Wiejskich, imprezie angażującej lokalną społeczność, której celem były: uczczenie bohaterów walki o niepodległość oraz integracja międzypokoleniowa. Wydarzenie odbyło się z okazji obchodów Święta Niepodległości a wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Uczniowie przedstawili program artystyczny, na który złożyły się: odczytanie Apelu Poległych wspominającego tych, którzy poświęcali swe zdrowie oraz życie dla Ojczyzny oraz część artystyczna. Zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów specjalnie na tę okoliczność. Kolejnym punktem programu było wspólne, wielopokoleniowe czytanie tekstów literackich wspominających polskich patriotów. W programie czytania znalazł się fragment Nad Niemnem  Elizy Orzeszkowej poświęcony bezimiennej mogile powstańczej. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Witnica, seniorów, Koło Gospodyń Wiejskich, członków Rady Parafialnej, oraz uczniów naszej szkoły. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

  • Święto Odzyskania Niepodległości

    W piątek 08 listopada uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości uroczystym apelem. Zebrani na sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali, przygotowanego przez uczniów klasy piątej, montażu słowno-muzycznego ilustrującego polskie dążenia niepodległościowe i okoliczności jej odzyskania. Następnie wysłuchaliśmy piosenki "Serce w plecaku" w wykonaniu uczniów klasy drugiej. Podniosły klimat chwili stanowił tło do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, którego pełną treść wykonaliśmy biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu". Nastepnie uczniowie klas otrzymali od pana Kamila Bujnickiego zestawy zadań do wykonania - poświęconych szeroko rozumianemu pojęciu patriotyzm. Zadania wykonaliśmy w klasach po zakończonym apelu. 

  • Historia żółtej ciżemki

    7 listopada klasy 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie gościły aktorów z teatru "Blaszany Bębenek" z Trzebini. W humorystyczny sposób przedstawili oni spektakl pt. "Historia żółtej ciżemki". Aktorzy wciągali do gry także widzów. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do odegrania swoich ról. Wszyscy świetnie się bawili. Brawom nie było końca. Mamy nadzieję, że po spektaklu uczniowie chętnie sięgną po książkę Antoniny Domańskiej o tym samym tytule, na motywach której został on oparty.

  • Światowy Dzień Postaci z Bajek

    Wesoły, barwny korowód bohaterów  z dziecięcych bajek i baśni zagościł dnia 05.11.2019 w naszym oddziale przedszkolnym. Podczas Światowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klas 0-3, wzięli udział w licznych konkursach oraz zabawach wykazując się świetną znajomością literatury dziecięcej polskiej i światowej. W tym dniu dzieci przebrały się za swych książkowych lub filmowych ulubieńców. Impreza, organizatorką której była pani Iwona Przetacka, była realizowana jako jedno z zadań projektu edukacyjnego „ Czytanie na drugie śniadanie„. 

  • Zostaliśmy obserwatorami ptaków.

    W dniu 4 XI 2019 klasa II i I rozpoczęły zajęcia projektu "Ptaki naszego parku" prowadzonego współnie z fundacją NATURA-lnie i panią Magdą Mądrawską-Okołów. Zajęcia będą odbywały się cyklicznie: jesienią, zimą i wiosną. Zajęcia jesienne uczyły dzieci rozpoznawania gatunków ptaków, jak i gdzie obserwować ptaki, jakie ptaki odlatują do cieplych krajów, a jakie przylatują do Polski. Uczniowie dowiedzieli się, jaką temperaturę ciała mają ptaki i jak ona wpływa na ich tryb życia i odżywianie. Rozróżniały pokarmy szkodliwe dla ptaków i nadające się do spożycia. Zapoznały się z kodeksem etycznym obserwatora ptaków. Poznawały trasy przelotowe ptaków i niebezpieczeństwa czychające na ptaki w trakcie lotów. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia zimowe. Z pewnością rozmieścimy wtedy karmniki i zaczniemy dokarmiać ptaki, które są naszymi sprzymierzeńcami w walce z dokuczliwymi owadami i gryzoniami.

  • Pod okiem mikroskopu.

    Na lekcjach biologii jest bardzo ciekawie. Ostatnio klasa 7 pracowała w grupach z mikroskopami. Uczniowie oglądali tkanki roślinne oraz zwierzęce. Takie zajęcia pozwalają odkrywać tajniki biologii i dostrzec to co jest niewidoczne "gołym okiem." Katarzyna Samoszuk- nauczyciel biologii

  • Apel poległych - #Szkoła pamięta

    W środę 30 października poprzez odczytanie Apelu poległych wspólnie oddaliśmy hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla dobra Ojczyzny. Wspominaliśmy powstańców i innych patriotów okresu zaborów, obrońców Ojczyzny z czasów II wojny światowej, ofiary mordów dokonanych na Polakach przez hitlerowców i żolnierzy radzieckich. Przywołaliśmy pamięć ludzi represjonowanych w czasach Polski Ludowej oraz tych, którzy poniesli śmierć męczeńską broniąc ideałów patriotyzmu. Apel zakończył udział naszej szkoły w akcji #Szkoła pamięta. Akcję koordynował pan Kamil Bujnicki.

  • DZIEŃ DRZEWA- LEŚNICZY W NASZEJ SZKOLE

    Drzewa i lasy są niezbędnym elementem regulacji klimatu – pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Jedną z odpowiedzi na zagrożenia klimatyczne jest akcja Święto Drzewa organizowana przez Klub Gaja.

    Dnia 28 października gościliśmy w Nasze szkole Pana Macieja Kmitę, leśniczego z Nadleśnictwa Dębno. Pan Maciej opowiedział nam o bardzo ciekawych zagadnieniach dotyczących jego pracy, m.in. o gatunkach drzew jakie występują w naszych lasach oraz w jaki sposób należy chronić las aby jak najdłużej był piękny. Drzewa nie bez przyczyny świętują właśnie w październiku. To chyba ta pora roku, w której wzbudzają największą ekscytację. A już na pewno w najmłodszych mieszkańcach miast i wsi. Kasztany, żołędzie, jarzębina, bukiety krzyczących kolorami liści – wszystko to przyciąga nie tylko żądne zdobyczy dzieci. Ulegają i dorośli, nie wiedzieć czemu… wsadzający do kieszeni kasztany.

    Dziękujemy Panu Maciejowi za prelekcję oraz nagrody. Mamy nadzieję, że spotkania staną się tradycją naszej szkoły. Nauczyciel biologii i geografii Katarzyna Samoszuk, nauczyciel wf Roman Miciak oraz nauczyciel j. angielskiego Dagmara Buliczak.

  • Czytanie na drugie śniadanie!

    Począwszy od dnia 14.10.19 do 31.05.2020 roku nasz oddział - klasa „0” bierze udział w rocznym Programie Czytelniczym pt.„ Czytanie na drugie śniadanie„. Nad realizacja projektu w naszej szkole czuwa pani Iwona Przetacka. Organizatorem Programu jest Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. Celem programu jest wspieranie rozwoju dziecka, promocja czytelnictwa i wartościowej literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci, wprowadzanie dzieci w świat literatury, kształcenie nawyków czytelniczych .
    W ramach Projektu w naszej zerówce realizujemy codzienne głośne czytanie, raz w miesiącu będziemy zapraszać na spotkanie czytelnicze znamienitego gościa oraz brać udział w akcjach czytelniczych . 
    W dniu 22.10.19 w naszym oddziale gościliśmy panią Anię Czelin - Bujnicką, na co dzień pracującą w naszej wiejskiej bibliotece.
     Pani Ania przeczytała nam książeczkę o przygodach Elmera i hipopotamów . Wszystkie dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały .
    Już wkrótce czeka na nie kolejna uczta czytelnicza - przed nimi „Światowy Dzień Postaci z Bajek „ - wielkie przebieranie i zabawy z książkowymi ulubieńcami !!

  • #Szkoła pamięta

    Nasza szkoła włączyła się w zainicjowaną, przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, akcję: #Szkoła pamięta. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W ramach podjętych zadań uczniowie naszej szkoły odwiedzili na dąbroszyńskim cmentarzu groby nauczycieli uczących niegdyś w naszej szkole. Zobowiązali sie również do otoczenia opieką, w miarę możliwości, grobów opuszczonych i zaniedbanych. W czwartek 24 października Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Ewa Rajczakowska wraz z delegacją uczniów, zapaliła symboliczne znicze w gminnych miejscach pamięci: pod kamieniem upamiętniającym płk. Czesława Chmielewskiego oraz pod pomnikiem poległych żołnierzy. W najbliższych dniach uczniowie naszej szkoły wezmą udział w zorganizowanym w ramach akcji Apelu Poległych za Ojczyznę. Akcję koordynuje pan Kamil Bujnicki.

  • Aby zdrowym być!

    Kolejny raz najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasa „0”, na zajęciach prowadzonych przez wychowawczynię Iwonę Przetacką i panią Anię Błażek, promowali zdrowe odżywianie. Tym razem dowiedzieli się o zdrowych produktach mlecznych i dobroczynnym wpływie na ich organizm. Wspólnie przygotowali pyszne owocowe koktajle , a ich degustacja przekonała dzieci, że są nie tylko zdrowe , ale i smakowite !!!

  • Biliśmy rekord w kodowaniu!

    Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie wraz z wychowawczynią Beatą Golis, przyczynili się do pobicia rekordu w Europejskim Tygodniu Kodowania! EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w interesujący sposób. Inicjatywa realizowana jest przez wolontariuszy i wspierana przez Komisję Europejską. W okresie od 5 do 20 października 2019 roku polscy nauczyciele i uczniowie zgłosili ponad 15000 działań związanych z programowaniem i tym samym pobili rekord z ubiegłego roku. W skali Europy dało to Polsce II miejsce! Czujemy ogromną satysfakcję, że nasza Szkoła swoimi działaniami dołożyła maleńką cegiełkę do tego sukcesu. 
    Więcej o CodeWeek: https://codeweek.eu/ 

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Jak co roku 14.10 uroczyście świętowaliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu, popularnie zwany „Dniem Nauczyciela”, uczniowie naszej szkoły wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji złożyli serdeczne życzenia. Za całoroczną pracę pięknie podziękowali wiązanką wierszy i piosenek. Nie zabrało uśmiechów, kwiatów jako wyraz wdzięczności za trudy, okazywaną pomoc, zaangażowanie w procesie nauczania i wychowania . Występy uczniów ,począwszy od klasy „0” aż po najstarszą klasę ósmą, uświetniły, umiliły ten dzień wszystkim pracownikom zatrudnionym w naszej szkole . Dziękujemy.

  • Podwodny świat czyli z wizytą w Oceanarium

    W czwartek 16 października odbyły się zajęcia edukacyjne w mobilnym oceanarium. W specjalnej kopule wyświetlona została prezentacja 3D. Uczniowie zostali zabrani w niezwykłą podwodną podróż. Zobaczyli fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak: żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny. Podróż w głąb mórz i oceanów była dla dzieci źródłem wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

  • Zdrowo jem, więcej wiem!

    W roku szkolnym 2019/2020 klasa II przystąpiła do projektu "Zdrowo jem, więcej wiem". Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu zajęć dotyczących spożywania warzyw i owoców, roli witammnin i ich wpływu na zdrowie człowieka. Dzieci uczą się zasad prawidłowego odżywiania, komponowania posiłków, które zawierają owoce i warzywa. Odbyły się już ajęcia październikowe: smacznie, zdrowo, kolorowo; zagadki owocowo -warzywne, jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw. Następne zajęcia już w listopadzie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć