Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Stypendyści Burmistrza

    3 października 2019 r. w Regionalnym Centrum Ratownictwa odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza.

    Stypendium za rok szkolny 2018/2019 otrzymało troje dzieci z naszej szkoły: Jakub Strelau, Hanna Mazurak, Amelia Małecka. Nagrodzeni uczniowie otrzymali też od Burmistrza pamiątkowe przypinki przedstawiające sowy - symbole mądrości. Po uroczystości na uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek. Gratulacje.

  • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W naszej szkole po raz pierwszy odbył się międzynarodowy projekt propagujący znajomość tabliczki mnożenia. Głównym celem  tej akcji edukacyjnej, jest propagowanie wśród uczniów różnych form uczenia się tabliczki mnożenia poprzez zabawę. Były to nietypowe lekcje matematyki, gdzie królowała tabliczka mnożenia. Dzień 4 października 2019 roku był dniem kulminacyjny ,,tabliczkowych zmagań „. Kilka dni wcześniej, uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w różnych formach, między innymi poprzez multimedialne bicie rekordów. W dniu samego święta we wszystkich klasach począwszy od klasy  drugiej, aż do ósmej odbyły się nietypowe krótkie egzaminy ustne i pisemne ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie wybierali losy z koszyka, a następnie zdobywali punkty dla swoich grup. W klasach odbyły się również karciane rywalizacje upowszechniające znajomość tabliczki. Spośród rywalizujących grup uczniowskich wyłonieni zostali ,,Eksperci Tabliczki Mnożenia”, którzy otrzymali certyfikaty. Święto tabliczki trwało do dnia 10 października. Szkolnym koordynatorem całego przedsięwzięcia była pani Beata Konowalik. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy ,,Ekspertom Tabliczki mnożenia” i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

  • KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ ULUBIONY ZWIERZAK" ROZSTRZYGNIĘTY

    Z okazji Światowego Dnia Zwierząt samorząd uczniowski zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej  w Dąbroszynie konkurs plastyczny na najpiękniejszą pracę swojego zwierzaka. W pracy liczyła się pomysłowość i estetyka. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 10 października 2019 roku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

     Uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

    Opiekunka samorządu: Dagmara Buliczak

  • Strach ma wielkie oczy!

    15 października 2019 roku pedagog Beata Golis zaprosiła wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie na spektakl teatralny pt.”Strach ma wielkie oczy” zagrany przez utalentowanych aktorów z Zespołu Teatralnego „Grupa T” z Torunia. Spektakl profilaktyczny opowiadał o zjawisku przemocy rówieśniczej. Osadzona w świecie owadów fabuła ukazała uczniom początkowe, nieudane próby radzenia sobie z zastraszaniem, wymuszaniem i wyśmiewaniem, jakiego doświadczali  w szkole biedronka Piegowata i truteń Żądełko.  Bezradni bohaterowie zdecydowali się w końcu zwierzyć z problemów zaufanej osobie dorosłej. Otrzymali od niej rady, które wprowadzili w czyn:

    1. Nigdy nie chodźcie w pojedynkę. W grupie będziecie się czuć pewniej.
    2. Starajcie się unikać prześladowcy o ile jest to możliwe.
    3. Nie okazujcie strachu podczas spotkania z prześladowcą. Niektórzy rosną w siłę czując czyjąś słabość.
    4.  W rozmowie z nim mówcie głośno używając jego imienia. Powiedzcie co czujecie.
    5. Szukajcie pomocy u dorosłych.

    Zastosowanie się do tych rad pomogło bohaterom wyjść z opresji.  

    Koszt biletów pokryty został przez  UMiG Witnica. Dziękujemy!

  • Kolorowa geografia

    Uczniowie klasy 5 wykonali w domu modele wzniesienia ze skalą barw, dzięki którym łatwiej przyswoją sobie wiedzę na temat ukształtowania powierzchni na mapach. Celem wykonania tego projektu było to aby uczniowie w jak najprostszy sposób zrozumieli terminy; skala barw w legendzie mapy, poziomica i mapa poziomicowa. Gratuluję moim uczniom wytrwałości i mam nadzieję, że poprzez takie działania wzbudzę w nic , nawet w niewielkim stopniu zainteresowanie geografią.

     

    Katarzyna Samoszuk

  • Noc Bibliotek w Dąbroszynie

    Ponad czterdziestu uczestników i cztery godziny nauki, zabawy i rozrywki. Tak właśnie wyglądała Noc Bibliotek w Dąbroszynie. Tegoroczna edycja została zorganizowana wspólnie przez dwie biblioteki: naszą - szkolną oraz dąbroszyńską filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy.
    Zdecydowaną większość uczestników stanowili uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie rozpoczęliśmy konkursem plastycznym "Zabytki Dąbroszyna - zachęć turystę do zwiedzania". Powstało mnósto prac (prawie tyle co uczestników) i wszystkie zilustrowały hasło konkursu. Po zmaganiach z kredkami przyszła kolej na naukę .... języka hiszpańskiego. W role nauczycielki wcieliła się, była absolwentka naszej szkoły, Aleksandra Tyrała, która obecnie studiuje iberystykę. Powitaliśmy Olę gromkim Ola!, i wraz z nią poznawaliśmy tajniki codziennych hiszpańskich zwrotów. Niestety, przyszła również pora na Adios! Ale to nie był koniec atrakcji. Przyszła pora na zabawę, którą zafundował nam Oskar Jakóbczyk. Zgrabnymi ruchami wyczarowywał nam z podłużnych balonów prawdziwe cuda: kwiaty, pieski, miecze. Oj potrafi czarować ten Oskar! Rzuciliśmy się w wir zabawy wykorzystując przy tym oskarowe dzieła z balonów. Po zabawie przyszła pora na podsumowanie i losowanie nagród. Szczęście uśmiechnęło się do Wiktora, który wygrał grę planszową, ale każdy z uczestników wygrał chociaż drobiazg. Spotkanie zakończylimsmy seansem filmowym. W repertuarze naszego mini-kina zagościł film "Ptyś i Bill",który mogliśmy wyswietlić dzięki  Centrum Edukacji Obywatelskiej, organizatorowi tej ogólnopolskiej akcji. Już nie możemy doczekać się kolejnej Nocy Bibliotek!
     Serdecznie dziękujemy pani sołtys - Natalii Zwierzchowskiej za dofinansowanie z funduszu sołeckiego.

  • Pierwszoklasiści wyszkoleni w Akademii Bezpiecznego Puchatka

    W minionym tygodniu klasa I realizowała ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jego celem jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Poprzez ciekawe i różnorodne aktywności uczniowie uczyli się zasad bezpieczeństwa i zdobywali wiedzę, która sprawi, że będą wiedzieli, co zrobić w trudnych sytuacjach. Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom zajęcia, na których z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczyły się resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz układać swoich kolegów w pozycji bezpiecznej.

    Przed uczniami jeszcze w najbliższym czasie Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, utrwalający zdobytą wiedzę, oraz wręczenie dyplomów.

  • Codeweek również w Dąbroszynie!

    Klasa III wraz z wychowawczynią Beatą Golis przystąpiła do Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w dniach 5-20 października 2019 r.Jest to inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. W roku 2019 spróbujemy pobić rekord ilości zarejestrowanych na stronie https://codeweek.eu wydarzeń odbywających się w Polsce. 

  • Cztery Pory Roku w muzyce Debussy'ego i Vivaldiego

    W dniu 08.10.2019 po raz pierwszy w tym roku szkolnym szkole gościliśmy muzyków, którzy poprzez dźwięki brzmienia  instrumentów takich jak: skrzypce, fagot, elektryczne pianino, wprowadzili nas w nastrój czterech pór roku . Wysłuchaliśmy fragmentów  utworów Antonio Vivaldi’ego oraz  Claude'a Debussy’ego. Wspaniałej muzyce  towarzyszyły barwne ilustracje i pobudzające wyobraźnię opowieści pani prowadzącej koncert. W dobrych humorach i nastrojach czekamy na kolejne audycje muzyczne .

  • Urząd, poczta, Bajkolandia i biblioteka - klasy "0" i "1" z wizytą w Witnicy

    Dnia 4 października uczniowie klas „0” i I uczestniczyli w wycieczce do Witnicy. Zwiedzanie rozpoczęli od urzędu miasta, gdzie pan burmistrz Dariusz Jaworski opowiedział im o swojej pracy, a następnie pan Artur Rosiak oprowadził uczniów po różnych wydziałach zwiedzanej instytucji.

    Po wizycie w urzędzie miasta uczniowie odwiedzili urząd pocztowy. Tam zaznajomili się z jego najważniejszymi zadaniami oraz wysłali kartkę z pozdrowieniami do swojej szkoły.

    Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć miejsca na dobrą zabawę, toteż uczniowie „0” udali się do sali zabaw „Bajkolandia”, gdzie wraz z wychowawczynią panią Iwoną Przetacką oraz panią Anią Błażek, uczestniczyli w II edycji programu „ Aktywny przedszkolak - więcej ruchu dla maluchów”. Dzieci wspaniale bawiły się łącząc aktywne spędzanie czasu wolnego z radością zabawy, integrując się we wspólnej zabawie .

    W tym czasie uczniowie klasy I wzięli udział w bardzo interesujących zajęciach w bibliotece miejskiej. Posługując się robotem Photonem odwiedzały różne charakterystyczne miejsca Witnicy oraz wykonywały dodatkowe zadania polegające m.in. na ułożeniu rozsypanki sylabowej, pokolorowaniu obrazka czy zbudowaniu mostu z klocków.

    Na zakończenie wycieczki, korzystając z ładnej pogody, uczniowie klasy I oddali się beztroskiej zabawie na niedawno zamontowanych trampolinach.

    Po tak intensywnym dniu dzieci wróciły do domów bardzo zmęczone, ale zadowolone i bogatsze o nowe, ciekawe doświadczenia.

     

    Agnieszka Gaura, Iwona Przetacka

     

     

     

  • Smacznie, zdrowo, owocowo...

    Dzień 08.10.2019 w oddziale „0” spędziliśmy bardzo pracowicie. Uczniowie, pod czujnym okiem wychowawczyni pani Iwony Przetackiej i pani Ani Błażek, sporządzili pyszną, warzywną sałatkę. Świadomi wpływu zdrowego odżywiania na zdrowie, urodę, kondycję organizmu, dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały przy wykonaniu sałatki. Zwieńczeniem pracy była degustacja, zaśpiewanie piosenki „ Witaminki„ oraz wykonanie pracy plastycznej. To jedno z zadań wyrabiające w dzieciach nawyki zdrowego odżywiania . Dzieci spisały sie na szóstkę !!! Kolejne kulinarne zadania przed nimi !

  • Czytam z klasą

    Klasa III, wraz z wychowawczynią Beatą Golis przystąpiła do ogólnopolskiego projektu promującego czytelnictwo: "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". Uczniowie obejrzeli film wprowadzający do projektu, który zachęcił ich do czytania lektur szkolnych. Pomóc w tym mają "Czytusie"- postacie ulepione z plasteliny, które towarzyszyć będą uczniom przez cały czas trwania projektu. Po wybraniu lektur spośród 12 proponowanych przez autorkę projektu - Honoratę Szanecką uczniowie przyozdobili okładkę "Lekturnika", w którym będą wykonywać zadania związane z wybraną lekturą.  W klasie powstał kącik projektowy, który będzie mobilizował dzieci do systematycznego czytania. Jako pierwszą lekturę, uczniowie wybrali do czytania- "Dzieci z Bullerbyn". ​​​​​​​

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wychowawczyni kl. III Beata Golis przygotowała swoim uczniom gry i zabawy matematyczne.  Uczniowie bawili się różnymi zadaniami doskonalącymi tę ważną umiejętność. Rywalizowali w parach w grze- "Budujemy mur", której celem było jak najszybsze zamurowanie swojej części kartki iloczynami wskazanymi przez 2 kostki. Trzeba się tu było wykazać nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale także umiejętnością strategicznego myślenia.  Dużo radości sprawiły dzieciom dyktanda graficzne, odkrywające przed nimi zaszyfrowane obrazki.  Podczas zabawy w iloczynowe memory ćwiczyć można było także swoją pamięć, a spostrzegawczość przydała się przy wykreślankach. Było śmiesznie i głośno!

  • „Znam i lubię swoją klasę”

    19 września uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach integracyjnych, przeprowadzonych przez panią pedagog z poradni psychologiczno - pedagogicznej w Kostrzynie nad Odrą.

    Liczne zabawy, z wykorzystaniem m.in. chusty integracyjnej, miały za zadanie zintegrować dzieci, pomóc im poznać siebie nawzajem oraz lepiej zrozumieć istotę współpracy.

  • Zarząd Samorządu uczniowskiego wybrany!

    Dnia 17.09.2019r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

     

     Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

    Przewodnicząca SU- Ewa Rajczakowska

    Z-ca przewodniczącej- Lena Lachowska

    Skarbnik- Kornelia Siuba

    Skład pomocniczy- Hanna Mazurak

  • "Bezpieczna szkoła"

    24.09.2019 r. w oddziale „ 0” gościliśmy pana policjanta, naszego dzielnicowego. Pogadanka dotyczyła bezpiecznego przechodzenia przez ulice w miejscach oznaczonych sygnalizacją świetlną, pasami, ale także w miejscach nie oznaczonych. Dzieci dowiedziały się o tym jak zachowywać się w sytuacjach zagrażających życiu, korzystać z numerów alarmowych, nosić o zmierzchu znaczki odblaskowe,unikać komunikowania, kontaktowania z osobami nieznajomymi. Wszystkie informacje przekazane przez pana policjanta były bardzo cenne, dzieci wraz z wychowawczynią Iwoną Przetacką, serdecznie za nie podziękowały. Na pożegnanie   zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym.

    Tego dnia pan dzielnicowy nie zapomniał odwiedzić też uczniów klas I – IV. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili znajomość numerów alarmowych, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i pobytu w domu czy szkole oraz zasady poruszania się w ruchu drogowym.

  • Sprzątanie świata

    Sprzątanie Świata - to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 

    W dniu 20 września 2019 roku pani Katarzyna Samoszuk przedstawiła prezentację ilustrującą potrzebę okazywania dbałości o środowisko. Nastepnie  nauczyciele wraz z uczniami klas IV-VIII udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Sprzątaliśmy okolice szkoły, parku oraz boiska.

    Po części wspólnej uczniowie klas 0 - III  wzięli udział w zaproponowanych przez pana Romana Miciaka, a przeprowadzonych przez wychowawczynię klasy I Agnieszkę Gaurę, zawodach sportowych. Dzięki wykorzystaniu w konkurencjach  surowców wtórnych, nie tylko doskonalili swoją sprawność, ale również utrwalali wiedzę na temat segregacji

    Po zaciętej rywalizacji uczniowie obdarowani zostali drobnymi nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo Dębno.

    Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

     

    K.Samoszuk, A. Gaura

  • Żeby zdrowe zęby mieć ...

    W dwie kolejne środy, 11 oraz 18 września Szkołę Podstawową w Dąbroszynie odwiedził Dentobus. W ramach akcji objęcia ochroną stomatologiczną uczniowie naszej szkoły zostali przebadani oraz poddani profilaktycznej fluoryzacji uzębienia w tym jeżdżącym gabinecie dentystycznym. Wszyscy dzielnie poddali się kontrolnemu przeglądowi. Dzięki badaniom uczniowie oraz ich rodzice dowiedzieli się czy wizytę w gabinecie stomatologicznym należy przyspieszyć czy może nie ma powodów do obaw o zdrowie zębów dzieci.

  • Sukcesy na mityngu lekkoatletycznym

    W piątek 13 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mityngu Otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego w Witnicy. Reprezentanci szkół rywalizowali ze sobą, na nowo otwartym obiekcie w kilku konkurencjach (biegi na różnych dystansach oraz skok w dal). Reszta zgromadzonych uczniów dopingowała ich zmagania. Wsparcie przyniosło oczekiwane efekty. W kategorii bieg na 100 metrów zwyciężył reprezentujący naszą szkołę Cezary Adamcewicz, a w kategorii bieg na 300 metrów najlepszy okazał się Damian Mruk, również nasz reprezentant. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

  • Laureaci Lubuskiego Konkursu Literackiego

    Siódmoklasistka Hanna Mazurak i ósmoklasista Jakub Strelau ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie zdobyli wyróżnienia i tytuł laureatów Lubuskiego Konkursu Literackiego. Jego organizatorem jest Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

    Tematem tegorocznej  edycji konkursu na najciekawsze opowiadanie fantastyczne były „Tajemnice Lubuskich Lasów”. Dąbroszyńską szkołę reprezentowało na nim troje uczniów – podopiecznych polonistki Marii Skrzypczak-Wróblewskiej. Dwoje z nich odebrało na Uniwersytecie Zielonogórskim dyplomy laureatów. 

    Hanna Mazurak jest autorką „Zagubionej w środku lasu”. „Drogi Czytelniku!- pisze w nim -
    Nazywam się Hanna Mazurak i chciałabym Ci opowiedzieć o ciekawym przeżyciu jakiego doświadczyłam w Łabędzińcu, rezerwacie przyrody w Puszczy Noteckiej.” Utwór opowiada o spotkaniu tajemniczej kobiety i jej latających przyjaciół z rodziny Łędziwiatrów, którym przewodzi sympatyczny Notuch. Wszyscy oni wchodzą w sojusz z czarodziejem Czukiem, aby stoczyć walkę ze złowrogim Puszczoszczękiem.

    Jakub Strelau napisał opowiadanie „Magiczny żołądź- tajemnice Puszczy Gorzowskiej”. Utwór opowiada o przyjaźni żaby Rechotka, syna króla jeziora Rapucha i księżniczki Celiny, córki królowej lasu Dąbrówki. Ich historia to puszczańska wersja Romea i Julii. Jest w niej rodowa waśń, miłość, nienawiść, magia i tajemnica sprzed lat...

    Na uroczystości rozdania nagród młodzi pisarze otrzymali egzemplarze pokonkursowego wydawnictwa. Był to zbiór opowiadań „Tajemnice lubuskich lasów”, w którym zostały umieszczone ich dzieła. Hania i Jakub uczestniczyli także w warsztatach, na których doskonalili swój literacki warsztat.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć