Lista nauczycieli

Nawigacja

  • Mamy Certyfikat

                      Fot. i tekst: M. Skrzypczak-Wróblewska

    W związku z realizacją Programu Szwajcarsko-Polskiej Współpracy szkoła w dniu 18 maja  otrzymała Certyfikat ,,Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej” za podjęte działania w promowaniu zdrowego stylu życia i zapobieganiu nadwadze i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Liderem programu była dyrektor Ewa Śliwczyńska, a jego koordynatorem pedagog Beata Golis. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom i uczniom za włożony wysiłek, oryginalne pomysły i szerzenie idei zdrowego stylu życia

  • I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Wiejskich w Palanta

               Fot. i tekst: M. Skrzypczak-Wróblewska

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biesiadorajdach, w których zajęli I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Wiejskich w Palanta. Wygrali z drużynami z Sosen i Nowin Wielkich,  remisując  z dużyną z Kołczyna. Dąbroszyn reprezentowali: S. Młynarczyk, K Maćkowiak, D. Mołdoch, R. Milka, Cz. Adamcewicz, X. Maćkowiak, P. Zieliński, N. Kadzińska, A Tuzik, D. Mruk, A. Małecka, A. Grzegorzewska, J.  Stasiak, M. Szymczak i J. Strelau. Zwycięzcom gratulujemy.

  • Praca leśnika w moich oczach- konkurs plastyczny

     

    Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych związanych z przyrodą. Dlatego z wielkim zapałem dzieci przystąpiły do tworzenia prac na temat „Praca leśnika w moich oczach” organizowanym przez Nadleśnictwo Bogdaniec. Wiedza na temat znaczenia pracy leśnika i kreatywność twórcza zaowocowała sukcesem. Praca uczennicy klasy IV Weroniki Sudaków została oceniona jako III w kategorii klas IV-VI.

  • Dzień Dziecka

     

    1 czerwca - Dzień Dziecka był w naszej szkole Dniem Sportu. Pani Ania przygotowała konkurencje sportowe, a tu ulewa i burza pokrzyżowały nam plany. Nie było zawodów.

    Z co było? W klasach przeprowadziliśmy konkurs plastyczny „Zabawy dzieci w różnych częściach świata”. Pani Irena zaprezentowała nasze prace na wystawie. Pani kucharka poczęstowała dzieci kiełbaskami, które grillowała pod namiotem. A na koniec zaprosiliśmy dzieci do kina na film o Minionkach. I tak nam upłynął Dzień Dziecka. Konkurencje sportowe zostały przełożone na dzień, w którym będzie odpowiednia pogoda

  • Do stolicy po naukę i zabawę

    Fot. E. Śliwczyńska                          Tekst: M. Skrzypczak- Wróblewska

    W ubiegłą środę uczniowie klas IV-VI wybrali się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Pierwszego dnia zwiedzili Sejm, w którym przywitał ich gorzowski poseł Tomasz Kucharski. Obserwowali z galerii obrady Sejmu Rzeczpospolitej. Później w Sali Wszechnicy wysłuchali wykładu dotyczącego polskiego parlamentaryzmu. Po południu odbyli spacer po Łazienkach Królewskich, tej najbliższej sercu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego  rezydencji.

    Następnego dnia uczniowie pojechali metrem do Centrum Nauki ,,Kopernik”. Tam na wystawach interaktywnych poznawali prawa przyrody, samodzielne przeprowadzając doświadczenia naukowe. Zwiedzili także Stadion Narodowy, na którym każdy przez chwilę mógł się poczuć jak Robert Lewandowski.  

    Stare Miasto to serce stolicy. Uczniowie spacerowali po Placu Zamkowym i pokłonili się królowi Zygmuntowi spoglądającemu na turystów z kolumny. Zwiedzając Zamek Królewski, zachwycali się pięknymi wnętrzami i dziełami wielkich mistrzów. Wiedzą i ciekawością zabłysnęła wtedy czwartoklasistka Natalia Woźniak, a piątoklasista Radek Milka zachwycił przewodniczkę, recytując z pamięci fragmenty Konstytucji 3 Maja.

    Przy Grobie Nieznanego Żołnierza dzieci złożyły hołd pamięci poległym za niepodległość Ojczyzny. Ostatnim punktem programu było Muzeum Sportu i Turystyki, w którym poznali dzieje sportu od antycznej Grecji po czasy współczesne.

     Uczniowie jeszcze wiele razy będą wracać do chwil spędzonych w stolicy i do miejsc, które zobaczyli.

    Opiekunowie wycieczki: B. Wojciechowska, M. Skrzypczak-Wróblewska oraz E. Śliwczyńska

     

  • Zakochani w książce, zaczytani…

                        Fot. i tekst M. Skrzypczak-Wróblewska

    Dnia 12 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie włączyli się do akcji bicia rekordu w czytaniu, którą zainicjowała Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie było wspólnym przedsięwzięciem szkoły i dąbroszyńskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy.

    Jego  istotą była ilość osób czytających podczas przerwy. Na trzeciej przerwie w sali gimnastycznej spotkało się 76 uczniów klas 4-6 oraz nauczyciele z dyrektor Ewą Śliwczyńską. Każdy czytał przyniesioną z domu książkę. Zdaniem pani dyrektor była to najcichsza przerwa w dziejach szkoły.

    Akcja zwracała uwagę na wartość samego czytania. Była próbą stworzenia sytuacji, w której książka kojarzy się z przyjemnością.

    Takiego dnia jeszcze w szkole nie było. Zachwyceni uczniowie zapewniali, że chętnie je powtórzą.  

  • W świecie lalek i eksperymentów

         Fot. J. Piwkowsk                                                  Tekst: B. Czapaluk

    Dnia 6 maja 2016 roku klasy drugie i trzecia wyjechały na wycieczką do Szczecina. Pierwszy raz byliśmy w tak dużym mieście. Zachwycił nas widok portu i przeraził ogromny ruch samochodowy.

    Na początku naszej wyprawy czekało nas przedstawienie o Pinokiu w teatrze kukiełkowym "Pleciuga". Po sztuce uczestniczyliśmy w lekcji teatralnej. Artystka pokazywała nam różne lalki, które występują na scenie. Mówiła jak się nazywają i jak nimi poruszają aktorzy. Potem oprowadzała nas po teatrze od strony niedostępnej dla publiczności –  kulis i zaplecza.

    Drugą wielką atrakcją była wystawa Eureko. Mogliśmy na niej eksperymentować ze światłem, dźwiękiem i ruchem. Byliśmy w swoim żywiole!

    Ale dla wielu najważniejszy był dla nas posiłek w McDonald’s. Tam to było szaleństwo – lody, cola, szejki… Na szczęście nikogo nie rozbolał brzuch i spokojnie wróciliśmy do domu. Było super!!!!

  • Polskie symbole narodowe

                                                                                                                                                                          Fot. K. Dziobek                                                             Tekst: B. Czapaluk                                                 
    Dnia 29 IV w naszej szkole odbył się apel poświęcony majowym święto m.
     Odświętnie ubrane dzieci z kotylionami na piersiach odśpiewały hymn narodowy. Później obejrzały krótki film o polskich symbolach narodowych. Była to krótka lekcja powtórzeniowa na temat hymnu, flagi i godła Polski. W tym uroczystym dniu w odwiedził szkolę książę Mieszko I z wojskiem i dworkami. Dzieci podziwiały popisy rycerzy i celnie strzelających kuszników. Na zakończenie wszyscy dostojni goście odtańczyli razem z uczniami taniec dworski.
    
    Program został przygotowany przez panie Irenę Fabjańczuk i Karolinę Dziobek
  • Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

    Fot. E. Śliwczyńska                                       Tekst: M. Skrzypczak-Wróblewska

    Dnia 30 kwietnia odbyła się akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

    Uroczystość  rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie klas V i VI pod kierunkiem Marii Skrzypczak-Wróblewskiej przygotowali wspólną lekcję historii o patriotycznej wymowie. Przybliżyli kolegom  ważny moment w naszych dziejach. Opowiedzieli  o okolicznościach uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawie rządowej- Konstytucji 3 maja. Zaprezentowali się w krótkich partiach narratorskich oraz poezji. Występ wzbogacili pieśniami o Ojczyźnie. O oprawę muzyczną zadbał Jacek Piwkowski, a  scenografię przygotowała pani Bożena Wojciechowska

    Na koniec głos zabrała dyrektor Ewa Śliwczyńska, która podsumowała akademię, zwracając uwagę na wartości, które ze sobą wniosła ustawa. Przypomniała też zebranym o Święcie Pracy- 1 maja i Święcie Flagi- 2 maja.

  • Turniej Rycerski - podsumowanie projektu

    Fot. E. Śliwczyńska                                     Tekst: M.. Skrzypczak-Wróblewska

    W dąbroszyńskiej szkole podstawowej piękne kasztelanki, waleczni rycerze i celnie strzelający łucznicy podsumowali jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.To dzisiejszego dnia odbyło się podsumowanie projektu ,,Budujemy Państwo Polskie”. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane we współpracy  z Miejską Biblioteką Publiczną w Witnicy, a patronował mu tygodnik „Kurier Zachodni”. Uczniowie przygotowywali się do obchodów 1050-lecia Państwa Polskiego już od roku. We wrześniu obejrzeli spektakl historyczny ,,Jak Mieszko Hodona pokonał”, w którym poznali życie dawnych Słowian.

    W październiku archeolog Julianna Sójkowska-Socha przeprowadziła warsztaty archeologiczne ,,Szukamy grodu Kostrzyn”. Uczniowie budowali najbliższe Dąbroszynowi średniowieczne fortyfikacje.

    W listopadzie odbył się konkurs literacki ,,Jak powstał Kostrzyn - piszemy legendę”. Zwycięska praca Radosława Milki została zamieszczona na łamach „Kuriera Zachodniego”.

    W marcu tego roku pani Bożena Wojciechowska przeprowadziła warsztaty plastyczne, na których  uczestniczy lepili z masy solnej medale upamiętniające 1050- lecie Chrztu Polski. W czasie zajęć kaligraficznych pod kierunkiem polonistki Marii Skrzypczak-Wróblewskiej uczniowie- skrybowie przepisywali fragmenty „Kroniki Polskiej” Galla Anonima. Klaudia Krakowiak, zwyciężczyni konkursu plastycznego i kaligraficznego otrzymała „Pióro Galla Anonima”.

    W kwietniu dyrektor Ewa Śliwczyńska zaprosiła dzieci na uroczyste podsumowanie projektu - Wielki Turniej Rycerski. Przygotowania do tego dnia trwały kilka tygodni. Dzieci na lekcjach historii poznawały życie średniowiecznych ludzi, ich obyczaje, sposób ubierania się i dietę. Historyk  Kamil Bujnicki zabierał je  na wirtualne wycieczki 3D po gnieźnieńskim grodzie.

    W końcu nadeszła wiekopomna chwila. Na sali zgromadziły się tłumy dam, rycerzy i przedstawicieli gminu. Odziani byli w mniej lub bardziej zdobne lniane koszule, tuniki i nogawice. Giermkowie trzymali pieczę nad rycerskimi  rumakami i rynsztunkiem. O stroje i wystrój turniejowego placu zadbały ochmistrzynie  Iwona Gers, Beata Golis i Dagmara Buliczak. 

    Herold Jacek Piwkowski wywoływał nazwiska rycerzy stających do pojedynku na kopie.  Potem do rywalizacji ruszyli łucznicy i kusznicy. Zwycięzcy odbierali nagrody i obdarowywali nimi wybranki swoich serc. Nad przebiegiem zmagań czuwał rycerz Roman Miciak.

    Muzyczną oprawą turnieju stanowił odtańczony przez dzieci polonez i menuet – zwiastuny następnych epok historycznych.

  • O przyjaźni w 3D

                          Fot. i tekst: M. Skrzypczak- Wróblewska

    W marcu uczniowie klasy V i VI dąbroszyńskiej szkoły podstawowej obejrzeli w teatrze  spektakl poświęcony cyberprzemocy. 26 kwietnia wybrali się do  gorzowskiego „Heliosa” na film ,,Księga dżungli” – oparty na motywach  opowiadań Rudyarda Kiplinga.

    Przedstawia on losy osieroconego chłopca, który został wychowany przez wilcze plemię. Mowgli, bo tak ma na imię bohater,  przeżywa wiele przygód mrożących krew w żyłach. Film został wyprodukowany w technologii 3D, w której uzyskuje się iluzję głębi obrazu. Sceny kręcone z aktorami łączone były z kadrami stworzonymi komputerowo. Całość robiła niesamowite wrażenie. Historia odważnego chłopca, który dzięki pomocy zwierzęcych przyjaciół potrafi przetrwać najcięższe próby, spodobała się wszystkim. W drodze powrotnej uczniowie marzyli o kolejnym seansie.

  • Zbiórka znaczków trwa

    Fot. I. Fabjańczuk                                                             Tekst: I. Fabjańczuk

    Dostaliśmy list od zakonników z Francji z podziękowaniami za zebrane przez nas znaczki, a było ich ponad 4 kg.Serdecznie dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w tę piękną akcję. Tych, których nie przekonaliśmy w poprzedniej edycji, zapraszamy do udziału teraz. Nasza "pocztowa" akcja ciągle trwa. Prosimy nie odklejać znaczków od koperty. Wystarczy je wyciąć 1 cm od krawędzi. Pamiętajcie, że jeden znaczek to jedna bułka! Koordynatorem działań jest Pani Irena Fabjańczuk.

  • Budujemy Państwo Polskie - wyniki konkursów

    Jury nagrodziło prace uczniów, którzy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem w konkursach plastycznym

    i kalgraficznym.

    Najciekawsze medale wykonali:

    I miejsce  Klaudia Krakowiak, kl. V

    II miejsce- Radosław Lisiecki, kl. VI

    III miejsce- Sebastian Karkowski, kl. VI

    W konkursie kaligraficznym zostali nagrodzeni:

    I miejsce- Klaudia Krakowiak, kl. V, k

    II miejsce- Klaudia Rożek, kl. V

    III miejsce- Aleksandra Franczuk, kl. VI

    Wyróżnienia: Estera Milka, kl. V, Kamila Kamińska, kl. VI

    Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez panią Renatę Szuszakiewicz, właścicielkę sklepu „Tabacoff” w Witnicy. Klaudia Krakowiak, laureatka obydwu konkursów, otrzymała nagrodę specjalną – „Pióro Galla Anonima”. Patronat medialny nad akcją „Budujemy Państwo Polskie” sprawuje tygodnik „Kurier Zachodni”, który poświęci jej całostronicowy materiał w najbliższym numerze.

    Najpiękniej przepisane teksty i  najciekawsze medale zostały zaprezentowane na  szkolnych gazetkach.

  • Budujemy Państwo Polskie

     

           Ada i Wiktoria na warsztatach kaligraficznych

    Dla upamiętnienia 1050. rocznicy Chrztu Polski Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zorganizowały akcję ,,Budujemy Państwo Polskie”.

    W październiku ub. roku odbyły się pierwsze warsztaty archeologiczne poświęcone początkom Państwa Polskiego. Archeolog Julianna Sójkowska -Socha wygłosiła prelekcję, a uczniowie zbudowali makietę grodu Kostrzyn. Zdobytą wiedzę wykorzystali w konkursie literackim ,,Jak powstał gród Kostrzyn”.

    Teraz piąto i szóstoklasiści wzięli udział w dwóch warsztatach tematycznych: plastycznym i kaligraficznym. Na pierwszym z nich lepili z masy solnej medale upamiętniające 1050-lecie Chrztu Polski. Dzieła przedstawiały różne motywy: chrzcielnicę, krzyż, orła czy insygnia władzy królewskiej. Na awersie przedstawiono również wizerunek Mieszka  I. Powstały także repliki włóczni św. Maurycego - broni ceremonialnej uznawanej za symbol władzy nadanej przez Boga. Gotowe medale zostały wypieczone w piecu. Zajęcia  poprowadziła Bożena Wojciechowska.

    Na warsztatach kaligraficznych dzieci uczyły się pisania stalówką i atramentem. Dowiedziały się, że  ptasimi piórami pisano już w starożytnym Egipcie i że przez stulecia narzędzie to było ulepszane. Zaskoczone były, że stalówką pisano jeszcze w XX wieku i że pani dyrektor w pierwszej klasie również jej używała. Było to dla nich niepojęte.

    W części praktycznej każdy uczestnik otrzymał za zadanie przepisać fragment ,,Kroniki Polskiej” Galla Anonima. Teksty opowiadały o chrystianizacji naszego kraju. Akapity, tak jak w średniowiecznych rękopisach, rozpoczynały kolorowe inicjały.

    ,,Okazało się, że kaligrafia nie jest sztuką łatwą. Stalówka skrobie po papierze, jeśli ją zbyt mocno przycisnąć, powstają dziury. Praca wymaga dużej cierpliwości, a cały trud może być zniweczony z powodu jednego kleksa! Dużą satysfakcję z jej wykonania odczuli ci, którzy ją ukończyli”- powiedziała prowadząca warsztaty kaligraficzne M. Skrzypczak- Wróblewska.

  • Konkurs na wielkanocną pisankę

          To oni najładniej malują pisanki

    Fot. M. Skrzypczak-Wróblewska                       Tekst: B. Wojciechowska

    Wzorem lat ubiegłych z inicjatywy opiekunki koła artystycznego w ostatnim dniu przed przerwą wiosenną został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą pisankę.

    Komisja w osobach nauczycieli i przedstawicielki rodziców miała bardzo trudne zadanie. Po burzliwych dyskusjach komisja wyróżniła pisanki: K. Kamińskiej, H. Czarneckiej, K. Pałczyńskiej, K. Krakowiak, E. Rogowskiej, R. Milki, E. Milki, W. Sudaków i O. Kowaliszyn. Wyróżnieni uczniowie otrzymali zajączki ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.

  • Wielkanocne konkursy

    Fot. K. Dziobek                                                       Tekst:: B. Czapaluk

    Ostatni dzień przed przerwą świąteczną to czas zabaw i konkursów. W konkursach brały udział klasy 1-3 i zerówka. Panie Beata i Karolina przygotowały zadania poświęcone świętom Wielkiej Nocy. Rywalizacja była ostra, ponieważ wszyscy poprawnie wykonali swoje zadania. Nagrodą były czekoladowe jajeczka i zajączki.

    Potem został rozstrzygnięty konkurs na stroik wielkanocny. Komisja miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne. Najwyższe noty, najgłośniejsze oklaski i nagrody otrzymały dzieci, które włożyły swoje dzieła dużo własnej pracy. 

     

  • Zielone powitanie wiosny

       Fot. E. Śliwczyńska                        Tekst: M. Skrzypczak-Wróblewska

    Wiosna na stałe zawitała do dąbroszyńskiej podstawówki. 21 marca uczniowie klasy V i VI przywitali ją aktywnie i radośnie.

    Tego dnia w szkole było bardziej zielono niż na łonie natury – i uczniowie, i dorośli z dyrektor Ewą Śliwczyńską na czele stawili się na zajęcia w zielonych barwach.

    Piosenka ,,Wiosna, ach to ty” wywołała na scenę zespół tańca nowoczesnego ,,The Stars”. Dziewczyny z klasy V, które rozwijają swoje zdolności dopiero od kilku tygodni, zadebiutowały w dwóch rytmicznych utworach.

    Każdy uczeń miał szansę wziąć udział w konkursie ,,Zielono nam”, który ogłosił Samorząd Szkolny.  Oceniano w nim wiosenne ubrania uczestników. O nagrodach decydowały brawa – ich natężenie rosło w zależności od tego, ile zieleni jest w wiosennej kreacji. Najwyższe oceny uzyskali: Estera Milka ( kl. V), Kamil Rożek (kl. VI), Klaudia Rożek (kl. V), Oliwia Kowaliszyn (kl. V), Mateusz Siuba (kl. V) i Ola Bujnicka ( kl. VI). Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

    Na zakończenie wszyscy odtańczyli wiosenny taniec i naprawdę ,,zapachniało i zajaśniało” wiosną.

  • Wiosna w Kamieniu Wielkim

    20 marca, jak zwykle w ostatnią niedzielę zimy, członkowie Koła Turystyczno-Krajoznawczego uczestniczyli w  „Wiosennym Rajdzie po Parku Narodowym Ujście Warty”.

    Jego celem było poszukiwanie oznak wiosny. W tym roku było ich niewiele. Wiało i przelotnie padało. Niektórzy turyści ubrali się niestosownie do pogody i tylko dzięki lepiej przygotowanym uczestnikom udało im się nie zmarznąć.

    Na szlaku dzieci poznały wielu miłośników przyrody. Widziały też kilka ptaków i nauczyły się rozpoznawać ich głosy. Z powodu chłodu z programu wypadło pieczenie kiełbasek, ale w powietrzu już czuć było wiosnę.

    Następnego dnia odbyło się w szkole powitanie wiosny. Dzieci wybrały się na pieszy rajd do Mościc, szukając po drodze oznak nowej pory roku. Były nimi przebiśniegi i kwitnące wierzby.

    W Mościcach miejscem docelowym był Park Dendrologiczny prowadzony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Jest to bardzo młody ogród, ale już jest co oglądać. Na miejscu wędrowcy zostali podzieleni na trzy grupy: pierwsza zwiedzała park dendrologiczny, druga grała w hokeja na trawie, trzecia budowała Marzannę. Zespoły wymieniały się czynnościami. Dodatkową atrakcją było pieczenie kiełbasek i tostów.  

    Kulminacją powitania wiosny  było spalenie Marzanny i zabawy wokół ogniska. Zmarznięci, ale zadowoleni turyści wrócili do domów autobusem szkolnym.

  • Wielkanocne warsztaty w Kamieniu Wielkim

    10 marca klasa I B wybrała się na zajęcia do ośrodka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kamieniu Wielkim.

    Na miejscu dzieci zostały podzielone na kilkuosobowe grupy, które przygotowywały wielkanocne ozdoby. Pod czujnym okiem instruktorek każda z grup z zaangażowaniem wypełniała swoje zadanie. Udział w warsztatach przyniósł dzieciom wiele radości. Zwłaszcza dekorowanie świątecznych ciasteczek.

    Pieczę nad pierwszoklasistami sprawowali nauczyciele Jolanta Rąblewska i Łukasz Cisło.

    Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie pani Urszuli Lackiej-Żygadło, kierownikowi Warsztatów oraz wszystkim paniom pracującym w Ośrodku. 

     

  • Wyróżnieni w konkursie recytatorskim

    W środę 10 marca w bibliotece w Witnicy odbyły się miejsko- gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Kostrzynie. Na scenie zaprezentowało się 24 artystów.

    Przesłuchania rozpoczęły się o godzinie 9.30. Było nastrojowo, z niecierpliwością oczekiwano każdego kolejnego wystąpienia. Utwory były ciekawe i barwnie zaprezentowane. W kategorii klas I-III jury wyróżniło Antoniego Sucheckiego, który wyrecytował wiersz ,,Pająk”. Z kolei w kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymała Aleksandra Bujnicka za interpretację wiersza ,,Wędrówka” Danuty Wawiłow. Uczniowie zostali przygotowani do eliminacji przez panie Irenę Fabjańczuk i Marię Skrzypczak- Wróblewską.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie
    Dąbroszyn 22
    66-460 Witnica
  • 095 7521380

Galeria zdjęć